054 Hata Kodu – Banka ve Kredi Kartı POS Hatası

054 Hata Kodu – Banka ve Kredi Kartı POS Hatası

054 Hata Kodu olarak bilinen “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” hatasını inceledik. Banka ve Kredi Kartı POS Hatası olarak bilinen 054 hakkında detaylar. POS cihazlarında takılan kartlar sık sık çeşitli hatalar verdirebiliyor, cihazların sınırlı ekranları ve sistemleri bu hatalarla ilgili detaylı bir bilgi göstermeye elverişli olmuyor. Bunun yerine 054 Hata Kodu gibi çeşitli kodlarla hataların neler olduğunu anlamamızı sağlamaktadır.

054 Hata Kodu

054 Hata Kodu, POS cihazına takılan Banka veya Kredi kartının müşterinin şifreyi girmesinden sonra onay işlemi için beklerken “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” uyarısıdır.

Müşterinin kartından bu uyarı sonrasında herhangi bir işlem yapamazsınız. Kredi veya Banka Kartındaki limitin yetmemesi 054 Hata Kodu alınmasını sağlar.

054 Hata Kodu
054 Hata Kodu

Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart

054 Hata Kodu ile karşılaşılmasının 2 farklı sebebi bulunuyor. Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart olarak 2’ye ayrılan sebepler 054 hata koduna sebep olmaktadır.

Red-Onaylanmadı

Red-Onaylanmadı; POS Cihazından’da kaynaklanabilen bir hatadır. Bazen cihaz ile bağlantı sorunları bu hatanın çıkmasına sebep olur. Farklı bir pos cihazından tekrar aynı kartla deneyebilirsiniz. Ayrıca kart sahibi kartında yeterli limitin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir.

Vade Sonu Geçmiş Kart

Vade Sonu Geçmiş Kart; Banka veya Kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu söyler. Bu kartla herhangi bir işlem yapamazsınız.

Ziraat Bankası 054 Hata Kodu

Ziraat Bankası üzerinden alışveriş yapıldığı zaman limitin yetmemesi veya kartın son kullanma tarihinin geçmesi ile 054 Hata Kodu meydana gelmektedir.

Ziraat Bankası 054 Hata Kodu
Ziraat Bankası 054 Hata Kodu

Farklı kredi kartlarında farklı hata kodları gözükür. 054 Hata Kodu Ziraat Bankasına aitse “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” sonucunu çıkarmalıyız. Eğer farklı bir bankadan 054 hata kodunu alıyorsanız yukarıdaki uyarılar değişebilir.

054 Hata Kodu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

178
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.