e
sv

1160 Hata Kodu Nedir? (2022)

783 Okunma — 29 Mayıs 2022 02:00
1160 Hata Kodu Nedir? (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1160 Hata Kodu Nedir? merak edenler için sık görünen ve çözümüne dair sınırlı bilgilerin olduğu bu sorunu sizler için araştırdık. 2022 yılında problemi ortadan kaldırmak ve anlamak için bu içerik işinize yarayacak. Bazen hayatımızı kolaylaştıran bu uygulamalara öylesine alışıyoruz ki, bir sorunla karşılaştığımızda hayatımızı bazen durma noktasına kadar getirebiliyor. 1160 Hata kodu da tıpkı daha demin verdiğimiz örnekteki gibi büyük sıkıntılara yol açabilecek bir şekle sahiptir.

1160 Hata Kodu ile ilgili bu sorunu yaşayan herkesi bilgilendirmek amacıyla bu hatanın sebebini ve ne anlama geldiğini açıklıyoruz. Döküman Bulunan Adrese Gönderilemedi, 1160 Hata Kodu detayları. Bir ürün satın aldığınız zaman veya daha farklı durumlarda size gelecek Elektronik Fatura bilgisinin gelememesi durumlarında bu hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Bu konuyu en kısa ve açık haliyle sizlere aşağıda anlatacağız. Sizin 1160 Hata Kodu ile ilgili sormak istediğiniz sorular veya yaşadığınız sorunlarla ilgili konuları aşağıdan yorum olarak bizlere yazabilirsiniz. Bunun ne anlama geldiğini ve nasıl çözüleceğini sizlere aşağıda anlatıyoruz.

Konuyla ilgili merak ettiğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Sizlere bu konuda güncel içerikler sunmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda karşılaşılan bu hatayı nasıl giderebileceğinizle ilgili bilgileri de yine sizlerle paylaşacağız. Fakat esas amacımız bir sorunu çözmeden önce tanımanızı sağlamak. Bu nedenle 1160 Hata Kodu Nedir? sık merak edilen bu soruyu cevapladık. Bazen sorunların sorun doğurabildiği gibi, sorular da soru doğurabilmektedir. Aklınıza takılan konuyla ilgili sorularınızı, aşağıdan bizlere iletmeniz yeterli olacaktır.

1160 Hata Kodu Nedir?

Kullanıcıların son zamanlarda oldukça fazla karşılaştığı fakat resmi çözümü bulunamayan bu hata koduyla ilgili detayları aşağıda bulabileceksiniz. 1160 Hata Kodu, günümüz teknolojilerinde karşılaşılabilen sistemler hata kodudur. Fakat yine de bu hata kodunu gördüğünüz uygulama yada sistemde hata kodunun neye göre belirlendiğini de kontrol etmek gerekmektedir. Her uygulamada gözüken her hata kodu aynı değildir.

1160 Hata Kodu Alınmasının sebebini açıklayarak başlayalım. Zarf önce merkezde işlenir ve sonra alıcıya gönderilmek üzere yola çıkartılır. Zarfın gönderimi sırasında alıcıya ulaşamaması durumunda veya çeşitli sorunlardan kaynaklı başarısızlıklar sonrasında göndericiye 1160 Hata Kodu iletilir.

E-Fatura uygulaması, faturaların internet bağlantısı kullanılarak elektronik ortamda düzenlenmesini, paylaşılmasını ve izlenmesini sağlayan bir sistemdir. Baskı araçları ve kağıt kullanılmadan sunucular aracılığı ile firmadan firmaya iletilen e-Faturalar, 1 Eylül 2013 yılından beri hayatımızda.

1210 Hata Kodu (Durum Mesajı)
E İrsaliye 1160 Hata Kodu

Şu an için sadece madeni yağ lisansına sahip ya da bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı 25 milyon TL üzerinde olan firmalar ve ÖTV’ye tabi kolalı gazoz, alkollü içecek ya da tütün üreten ya da ithal eden firmalar ve bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı da 10 milyon TL üzerinde olan firmalara zorunlu tutulan uygulama önümüzdeki zamanlarda tüm şirketler için zorunlu hale gelecek. İsteğe bağlı olarak daha küçük cirolara sahip işletmeler de e-fatura kullanımına geçerek e-fatura avantajlarından yararlanabiliyorlar.

Sadece sisteme tanımlanmış kullanıcıların faydalanabileceği bu uygulamanın standartları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olup, düzenlenen elektronik belgeler kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptirler.

Merkez başarısız olan bu zarfı, üç kere daha göndermeyi deneyecektir. Toplamda 4 gönderme denemesini saat 06:00 ile 18:00 saatleri arasında yapar.

1160 Hata Kodu ile ilgili anlamadığınız veya sormak istediğiniz soruları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

1160 Hata Kodu Nedir? (2022)