125 Telefon Numarası Nedir, Kimin, Nereye ait?

 125 Telefon Numarası Nedir, Kimin, Nereye ait?
Okunuyor 125 Telefon Numarası Nedir, Kimin, Nereye ait?

125 Telefon Numarası sizi aradıysa onun hakkında nedir? veya kim? gibi sorular sormanız çok doğal. Günümüzdeki dolandırıcılara karşı nereye ait? soruları da çok fazla soruluyor. 125 numaralı telefon hakkındaki tüm merak edilen ve bilinmesi gereken bilgileri aşağıda bulacaksınız. Dünya genelinde milyarlarca insanın telefon kullanmasından dolayı yalnızca çevremiz değil tüm dünyadan aranma imkanı doğuruyor. Özellikle son zamanlarda bilinmeyen ve yabancı numaralar üzerinden aranan insanlara yapılan dolandırıcılıkların artmasından dolayı insanlar bilmedikleri numaraları açmak istemiyorlar. 125 Telefon Numarası tarafından aranıyorsanız aşağıda cevapladığımız nedir? sorusuyla sizi kimin aradığını anlayabilirsiniz. Bir çok telefon kullanıcısı da 125 sayısını gördükleri zaman Türkiye’den arandıklarını düşünmedikleri için nereye ait? sorusunu da soruyorlar. Konuyla ilgili tüm merak edilenleri cevaplamaya çalıştık.

125 Telefon Numarası Nedir?

125 Telefon Numarası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’a aittir. 12 Mart 2021 yılında hizmete başlayan kurumun çağrı merkezi insanları bilgilendirmek için aramalar yapıyorlar. Zorunlu deprem sigortası, sistemi topraklarını yüzde 96’sı, nüfusunun 98’i aktif deprem bölgelerinde bulunan Türkiye tarafından geliştirilmiştir. Sistemi yönetme sorumluluğu ise Hazine Müsteşarlığı’na bağlı olarak 2000 yılında kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na (DASK) verilmiştir. 125 nolu telefon numarasıyla sizin aranmanızın sebebi konuyla ilgili bilgilerin verilmek istemesinden kaynaklanıyor.

125 Telefon Numarası Nedir?
125 Telefon Numarası Nedir?

Zorunlu deprem sigortası poliçesi depremin ve deprem kaynaklı yer kayması, yangın, infilak ve tsunaminin neden olabileceği hasarlara karşı konutları güvence altına alır. Zorunlu deprem sigortası, konutu depremde hasar gören ev sahiplerinin, ister oturulamaz durumda ister kısmî hasarlı olsun, zararını en hızlı şekilde tazmin ederek yaşamın normale dönmesine aracılık eder.

Afet Sigortaları Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle birlikte zorunlu deprem sigortasının kontrol edildiği noktaların sayısı artırıldı. Konut kredisi ve tapu işlemlerinin yanı sıra elektrik ve su abonelik işlemlerinde de zorunlu deprem sigortası aranmaya başladı.

Ev sahipleri, konutlarının zorunlu deprem sigortasını yaptırmaktan ve yenilemekten sorumludur. Zorunlu deprem sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. 125 Telefon Numarası ile insanlara daha rahat ulaşmak ve insanların DASK’a daha rahat ulaşmasını sağlar.

125 Telefon Numarası Kimin?

125 Telefon Numarası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından yönetilmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası, yaşadığınız binada depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik bir teminat sistemidir. Bu sayede yaşamın deprem öncesindeki temel standartlarında devam edebilmesi amaçlanır.

125 Telefon Numarası Kimin?

İhtiyaçların en etkin ve hızlı şekilde giderilmesi için devletin ve sigorta sektörünün işbirliği ile oluşturulan bu sistemin başlıca hedeflerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kapsamdaki bütün konutların, ödenebilir seviyedeki primlerle, depreme karşı güvence altına alınması
  • Yurtiçinde risk paylaşımının sağlanması
  • Deprem hasarlarının ülkemize getireceği mali yükümlülüğün, sigorta yoluyla, uluslararası reasürans (yeniden sigortalama) ve sermaye piyasalarına dağıtılması
  • Devletin, depremlerden -özellikle deprem sonrası afet konutları inşasından- kaynaklanan mali yükünün azaltılması
  • Devletin mali yüklerinden kaynaklanan vatandaşa yansıyacak muhtemel ek vergilerin önlenmesi
  • Sigorta sisteminin, sağlıklı yapıların üretiminde teşvik edici bir araç olarak kullanılması
  • Deprem hasarlarının karşılanmasında uzun vadeli kaynak birikiminin temin edilmesi
  • Toplumda sigorta ve sosyal dayanışma bilincinin gelişmesine katkıda bulunulması

Deprem gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğumuz ülkemizde tüm bu hedeflere birlikte ulaşabilmemiz, deprem sonrasında birey ve ülke genelinde daha fazla güvenceye sahip olabilmemiz için Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmayı unutmayınız.

125 Telefon Numarası Nereye Ait?

125 Telefon Numarası DASK’a aittir. Türkiye’deki Doğal Afet Sigortaları Kurumu bu numarayı yönetmektedir. Çağrı Merkezleri üzerinden insanları zorunlu deprem sigortası ile ilgili bilgilendirmek ve konuyla ilgili yardım etme hizmeti sunar.

125 Telefon Numarası


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
69 okunma
okunma3737
0 yorum