20 Yaş Altı İhbar Hattı (Sokağa Çıkma Yasağı)

 20 Yaş Altı İhbar Hattı (Sokağa Çıkma Yasağı)
Okunuyor 20 Yaş Altı İhbar Hattı (Sokağa Çıkma Yasağı)

20 Yaş Altı İhbar Hattı ile sokağa çıkma yasağı kapsamında bu yasağı çiğneyen 20 yaşından küçükleri ihbar hattı ile bildirerek şikayette bulunabilirsiniz. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmanın önerilmediği günümüzde konulan kurallara hala ne yazık’ki uyulmuyor.

20 Yaş Altı İhbar Hattı ile gençlere para cezası uygulamak yerine hem onları hemde ailelerini bu konuda bilinçlendirmek daha doğru olacaktır. Zorunda olmadıkça bu şekilde ihbar edilmesini pek doğru bulmuyoruz. Fakat virüsün yayılmasını durdurmak için 20 yaş altındaki çocukların sokağa çıkmamalarını sağlamak çok önemli.

Korona virüsünün yayılmasını engellemek ve yavaşlatmak adına alınan bu kurallara uyulmasına lütfen özen gösterin. Yalnızca sizin değil herkesin sağlığı için bu kurallar çok önemli.

20 Yaş Altı İhbar Hattı

20 Yaş Altı İhbar Hattı, sokağa çıkma yasağına uymayan gençleri bildirmek için açılmıştır. Sokağa çıkma kuralını çiğneyerek sokağa çıkan 20 yaş altındaki gençler oluşturulan ihbar hattı ile bildirile biliyor.

20 Yaş Altı İhbar Hattı
20 Yaş Altı İhbar Hattı

Bu kurallar hem 20 yaşından küçüklerin sağlığı hemde herkesin sağlığı için konulmuştur. Her ne kadar’da 20 yaş altı gençlerin Korona yüzünden öldüğünü görmesek’de bu kuralın konulmasının daha önemli bir sebebi var. Virüsü taşıyarak hem ailesine hemde gittiği her yere götürmesi kısa sürede çok hızlı yayılmayı sağlar. Bundan dolayı zorunda olmadıkça her yaş gurubun sokağa çıkmaması isteniliyor.

20 Yaş Altı İhbar Hattı ile ilgili düşüncelerinizi ve fikirlerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın