A101 – Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge (Fiyatı ve Yorumları)

 A101 – Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge (Fiyatı ve Yorumları)
Okunuyor A101 – Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge (Fiyatı ve Yorumları)

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge ile satılan bu cihazı inceleme fırsatı yakaladık. Marketlerde satışa sunulan telefonlara uyumlu oyun konsolu hakkında inceleme. A101 market zinciri ülkemizde hemen hemen her semtte bir şubesi bulunuyor. 2022 yılında marketlerin reyonlarında oyun konsolu satışı görmeye başladık. Motorsiklet oyuncuları için tasarlanmış bu oyun konsolu satın alınmaya değer mi? bu yazımızda anlatıyoruz.

A101 Motorsiklet satışına başlamadan 1 hafta önce geleceğini duyurdu. 2022 yılında korona virüsü nedeniyle sağlığımızı korumak ve virüsün yayılmasını azalatmak için evlerde duruyoruz. Evde dururken vakit geçirmek içinde sürekli mobil oyunlar oynuyoruz. Android platformunda hayatta kalma kategorisinde milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG Mobile oyununu daha iyi oynamak için oyun konsolu oldukça işimize yarıyor.

İnternet den mobil oyun konsolu siparişi verirken virüs gelmesi riskini göze alamadığımız için sizlere Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge ile ilgili bir içerik hazırlamıştık. A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge almayı düşünenler için rehber niteliğinde bir inceleme yazısı hazırladık.

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge İncelemesi (Yorumları)

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge her yıl olduğu gibi 2022 yılında da mağazalarda satışa sunuldu. A101 Marketlerinde bir süreliğine satılmaya devam edecek olan Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge bitmeden ve satıştan kalkmadan satın almanızı öneriyoruz.

A101 125 cc Motor İncelemesi (Yorumları)
A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge İncelemesi (Yorumları)

Android işletim sistemli mobil akıllı telefonlara uyumlu olan oyun konsolu yalnızca Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge oyununda çalışmamaktadır. A101 marketlerinde satılan bu ürün her türlü mobil FPS oyununda kullanılacak şekilde tasarlanmış.

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge her ne kadar bu oyun için tasarlanmış olsa’da her türlü FPS oyununda işinize yarayacaktır. Bundan dolayı bizde satın alıp inceleme fırsatı bulduk. İşçilik ve ürün kalitesi olarak çok iyi olmasa da fiyatına göre oldukça iyi bir ürün.

Ayarlanabilir 4 tuşu sayesinde oyundaki rakiplerin karşısında çok büyük bir avantaj sağlıyorsunuz. Oyunu bilgisayardan oynayan oyuncular kadar karakterinizi kontrol ederken rahat olacaksınız. Oyun Konsolu tarzında mobil aparat kullanmamış olanlar başlarda zorluk yaşayabilirler fakat alıştıktan sonra yararını çok göreceksiniz.

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge Nedir?

Elektrikli süpürgelerin belirli bir algoritmaya bağlı olarak insan etkileşimi olmadan çalışan tiplerine robot süpürge denir. Sert veya yumuşak yüzeylerdeki katı ve sıvı maddeleri barındırdıkları hazneye süpüren ve çeken robot süpürgelerin kendilerini otomatik olarak şarj eden tipleri de bulunmaktadır.

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge İncelemesi (Yorumları)
A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge İncelemesi (Yorumları)
 • Otomatik çalışma yetenekleri ile başlarında biri bulunmadan evi süpürebilirler.
 • Otomatik şarj yetenekleri ile kendi kendilerini şarj edebilirler.
 • Evi düzenli ve şarj kesintileri haricinde sürekli olarak süpürebildikleri için evde toz birikimini engellerler.
 • Ulaşılması zor noktalara (yatak altı, sandalye/masa/koltuk altı vb.) girebilirler.
 • Lazer tarama sistemleri ve bazı robotlardaki haritalama yetenekleri ile ev içinde temizlenmedik alan bırakmazlar.
 • Evin zeminin dağınık bırakılması, odaların zemininde aşırı obje kalabalığı bulunması durumunda efektif temizlik yapamazlar.
 • Derinlemesine temizlik yapabilmek için manuel temizliğe göre daha uzun zaman harcarlar. 20 metrekarelik bir odayı yaklaşık yarım saatte süpürürler.
 • Büyük evlerde kaybolup, baz istasyonlarını bulamama riskleri bulunmaktadır. Bu durumlarda otomatik şarj özelliklerinden yararlanamazlar. Bu durumu engellemek için iRobot ürünlerinde Sanal Duvar Kuleleri denilen yol göstericilerden faydalanılır. Sanal Duvar kuleleri sayesinde 140m2ye kadar olan zeminlerde kaybolmadan temizlik yapılabilmektedir.
 • Neato firması lazer destekli, Sharp Cocorobo, Samsung Navibot ve LG Hombot yer temizlik robotları ise kamera destekli haritalama sistemleri ile temizlenecek mekanı hesaplar ve daha verimli temizlik yapmaya çalışırlar. Bu firmaların robotları şarjları temizlik bitmeden tükense dahi şarj olduktan sonra otomatik olarak kaldıkları yerden devam edebilme yeteneğine de sahiptirler.

Robot süpürgelerin genelinde bulunan bazı özellikler bu cihazların ev için kullanımlarını kolaylaştırmaktadır. Bu özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Merdivenlerden ve diğer yükseltilerden düşmeme
 • Çarpışmayı algılama, çarpıştıktan sonra yön değiştirme
 • Halı püskülleri, kablolar vb. objelere takılmama, takılma durumunda kurtulma
 • Baz istasyonu/şarj istasyonuna giderek kendi kendini otomatik şarj edebilme
 • Sanal duvar/manyetik şerit benzeri aparatlar ile odalarda hapis edilebilme
 • Bazı markalarda lazer veya kızılötesi ışınlar ile tarama yaparak gerçek zamanlı haritalama yapma
 • İki markada şarj istasyonuna döndüğünde kendi kendini temizleme ve çöp haznesini boşaltma

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge 2022 Fiyatı

Robot Süpürge+Mop

Kullanım Alanı: Sert Zemin+Halı

Güç: 25 W

Emiş Gücü: 2200 Pa

Pil Tipi: Li-ion

Pil Kapasitesi: 2500 mAh

Şarj Süresi: 4 saat

Temizlenebilir Alan: 90 m²

Diğer Özellikler: Sessiz Mod

TEKNİK ÖZELLİKLER

Aşılabilir Yükseklik: 17 mm

Haritalama: Var

Haritalama Yöntemi: Jiroskop

Otomatik Şarj: Var

Düşme Engelleyici Sensör: Var

Kızılötesi Kumanda: Yok

Mod Sayısı: 4 Adet

Sesli Bilgilendirme: Var

Kir Algılama: Yok

Wi-Fi: Var

DONANIM & FİLTRE

Toz Boşaltma İstasyonu: Yok

Hepa Filtre: Var

Yan Fırça Sayısı: 2 Adet

Toz Haznesi Kapasitesi: 420 ml

Su Haznesi Kapasitesi: 200 ml

TASARIM

En: 350 mm

Yükseklik: 82 mm

Derinlik: 353 mm

Ağırlık: 3.5 kg

Renk Seçenekleri: Beyaz

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge 2022 Fiyatı ilerleyen aylarda tekrar geldiğinde fiyatlarda değişiklikler görülebilir. Ürün yerli üretim olmadığından dolayı yurt dışı kurlara göre artış veya azalış gösterebilir.

A101 Xiaomi Vacuum Mop Essential Robot Süpürge 2022 Fiyatı: 2.989 TL


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın