AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir (2023)

AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir (2023)

AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir ile APK veya İOS olarak cihazlarınıza uygulamanın güncel gerçek sürümünü yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. iPhone ve Android kullanıcıları için geliştirilen bu uygulama sayesinde deprem olmadan hemen önce bilgi sahibi olabileceksiniz. Dünya da ve ülkemizde artan depremlerden dolayı deprem sonrasında haberdar olmak oldukça önemli olsa da, daha da önemlisi depremden hemen önce haberdar olabilmekte. Google geliştirdiği bu uygulama sayesinde “Deprem Uyarı Sistemi” adı altında bulunduğunuz bölgede deprem olmadan önce size bilgi verecek.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir ile kendinizi güvene alın. Ne yazık ki yakın zaman içerisinde yaşanan 7.0 büyüklüğündeki büyük denebilecek İzmir depremi yüzünden insanlarımız korkuya kapıldı. Durum böyle olunca korkuyu yenmek için bilinçlenme yolunda adım atmaya çalıştılar. Bugün bu yolda insanlar çok söz ettiği AFAD Acil Çağrı Uygulaması ve hatta APK indirme yollarından bahsedeceğim.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir (APK ve İOS)

AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK veya İOS APK İndir sayesinde depremde sesinizi duyurabilirsiniz. Böyle güzel çalışan bir uygulama bulursanız eğer ve ücretli ise Android işletim sistemi kullanıcıları bu uygulamayı APK ile indirebilir ama ne yazık ki İOS işletim sisteminin kapalı bir kutu gibi çalışmasından dolayı İPhone kullanıcıları bu seçeneğe sahip değildir. APK bir uygulamayı nasıl kuracağınıza gelirsek eğer Google içerisinde AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK indir diye aratarak güvenilen bir kaynaktan indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Whistle APK İndir
AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir

Deprem eğilimli bölgelerde yaşayan yüz milyonlarca insanla birlikte, depremler her gün dünya çapında meydana gelmektedir. Erken bir uyarı, insanların sallanmaya hazırlanmalarına yardımcı olabilir, ancak bir depremi tespit edip herkesi uyarmak için kamu altyapısının inşa edilmesi ve devreye alınması maliyetlidir. İnsanlara arama yaptıklarında zamanında, faydalı deprem bilgileri ve gerektiğinde kendilerini ve sevdiklerini emniyete almaları için birkaç saniyelik uyarı sağlamak için Android’i kullanma fırsatı gördük.  

AFAD Acil Çağrı Uygulaması isimli yeni uygulamasıyla ilgili detaylar aktarılmaya devam edilecektir. Bu konu hakkında merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır. Android ve İOS işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları yukarıda paylaşılan “AFAD Acil Çağrı Uygulaması APK İndir” bağlantısı üzerinden uygulamayı cihazlarına indirebilirler.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nedir?

Whistle Deprem APK Uygulaması
AFAD Acil Çağrı Uygulaması Uygulaması

Wihstle demek İngilizcede düdük anlamına gelir. AFAD Acil Çağrı Uygulaması uygulaması insanların göçük altında kalma riskini düşünerek bu uygulamayı kullanarak göçük altından düdük sesi çıkarması amacı ile üretilmiştir. Bu ses sayesinde amaç anlık olarak konuşma yetinizi kaybetseniz bile ses çıkarabilme yeteneği kazanarak hayatta kalma yolunda bir adım atabilmeniz için geliştirilmiş bir programdır.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nedir?

Android üzerinden Erken Deprem Uyarıları halihazırda 25 ülkede uygulanıyor ve bu yıl Google bunları dünya çapında daha yüksek riskli bölgelerde kullanıma sunacak. Resmi erken uyarı sistemleri olmayan yerlerde Android, telefonlardan bir depremin göstergelerini kitle kaynaklı olarak alabilir . Cihazlar depremlerin oluşturduğu dalgaları ilk algıladığında, Google telefonlardan gelen verileri analiz eder ve o bölgedeki kişilere erken uyarı uyarısı gönderir.

JMA’nın iki EEW sistemi vardır: biri genel halk için, diğeri Ulusal Meteoroloji ve Hidrolojik Hizmetler için. Japonya genelinde kurulu 4.235 sismometrenin ikisinden (veya daha fazlasından) bir P dalgası tespit edildiğinde, JMA depremin merkez üssünün yaklaşık konumunu analiz eder ve tahmin eder . Bu, güçlü bir deprem bekleniyorsa JMA’nın etkilenen illerdeki insanları TV ve radyo aracılığıyla bilgilendirmesine olanak tanır.

Japonya sismik ölçeğinde 5 veya daha yüksek bir deprem beklendiğinde halkı uyarmak için bir Deprem Erken Uyarısı verilir. Japonya sismik ölçeğinde 3 veya daha yüksek (veya Richter büyüklük ölçeğinde 3.5 veya daha yüksek ) bir deprem beklendiğinde Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Hizmetlerine bir EEW tahmini (緊急地震速報(予報)) yayınlanır veya P- veya S-dalgalarının genliği 100 gal’den fazla ölçtüğünde.

Sistem, deprem hasarını en aza indirmek ve insanların güçlü yüzey dalgaları gelmeden tehlikeli bölgelere sığınmalarını veya tahliye etmelerini sağlamak için geliştirildi. Demiryolları tarafından trenleri yavaşlatmak ve fabrikalar tarafından deprem çarpmadan önce montaj hatlarını durdurmak için kullanılır.

Uyarının etkinliği, alıcının konumuna bağlıdır. Bir uyarı aldıktan sonra, bir kişinin harekete geçmesi için birkaç saniyeden bir dakikaya kadar veya daha fazla bir süresi vardır. Bir merkez üssünün yakınındaki alanlar, bir uyarı yapılmadan önce güçlü titreme yaşayabilir.

2011 Tōhoku depremi ve tsunamisinden sonra , EEW sistemi ve Japonya’nın tsunami uyarı sistemi etkili kabul edildi. Tsunami 10.000’den fazla insanı öldürmüş olsa da, EEW sistemi olmasaydı kayıpların çok daha yüksek olacağına inanılıyor. Nisan 2011’de Şili Telekomünikasyon Müsteşarı, ülkelerinin benzer bir erken uyarı sistemi kurmayı umduğunu söyledi.

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.