Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neden Olur? (Çözümü)

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neden Olur? (Çözümü)

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neden Olur? Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neden Olur? Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür? İnternet sorunları teknoloji ne kadar ilerlese dahi insanların sinirini bozmaktan vazgeçmiyor. Konumuz bırakın internet hızlarını daha ona bağlanamamamızı anlatıyor. Peki durumu nasıl çözeceğiz? Bir çıkış yolu var mı? Elbette. Editörlerimizin araştırması sayesinde elde ettiğimiz cevaplar alt başlıklarda siz değerli okuyucularımız ile paylaşılmıştır.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neden Olur?

Bu hatayı genelde Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanan kullanıcılar alır. Belli olmayan bir sebepten dolayı cihaz baz istasyonu ile bağlantısını koparır. Bu tarz bir hata’nın tabi ki çözümleri de bulunmaktadır. Çözümleri öğrenmek için yazımızın devamındaki Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür? Başlığını inceleyiniz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Bahsettiğim gibi bu problemin birçok çözümü bulunmaktadır. Adım adım gitmek gerekirse ilk olarak telefonun bataryası sökülebiliyor ise söküp 10 dakika bekleyip geri takıp çalıştırın eğer batarya çalışmıyorsa telefonun bütün şarjını tüketin. Kapandıktan sonra 10 dakika bekleyin ve geri açın. Bu durumdan sonra hala çalışmıyor ise sim kartınızı başka bir telefona takıp öyle deneyin eğer internete bağlanırsa sorun telefonunuzun sahip olduğu kablosuz bağlantı teknolojisindedir.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?
Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Durum böyle ise tamirden başka seçenek yok ama sıkıntı sim kartında ise ve diğer telefonda da internet çalışmıyor ise çözüm yollarımız devam ediyor. Sonrasında hata düzelmedi ise cihaz içerisinde ayarlar bölümünü açmalısınız. Sürecin devamında diğer ayarlar>mobil ayarlar>ağ operatörü bölümüne giriş yapmalısınız. Bu kısımda yalnızca GSM seçeneği seçilip, alt kısımda ise bulunan ağları ara seçeneğine tıklanmalıdır. Bu noktada ağlar aranmaya başlanır ve burada hangi operatör kullanılıyorsa o operatör seçilmelidir. Ağ kayıt edildi yazısı ekrana çıkınca telefon kapatılıp tekrar açılmalıdır.

Bu son seçenekte işe yaramadıysa sim kartınızın bozuk olma ihtimali çok yüksektir. Yapmanız gereke şey ise müşterisi olduğunuz operatöre gidip derdinizi anlatım çözüm yolu istemektir. Büyük ihtimalle size yeni bir sim kartı vererek sorunu çözeceklerdir.

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.