Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü (2022)

 Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü (2022)
Okunuyor Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü (2022)

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü olarak bilinen “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” hatasını inceledik. Banka ve Kredi Kartı POS Hatası olarak bilinen Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü hakkında detaylar. POS cihazlarında takılan kartlar sık sık çeşitli hatalar verdirebiliyor, cihazların sınırlı ekranları ve sistemleri bu hatalarla ilgili detaylı bir bilgi göstermeye elverişli olmuyor. Bunun yerine Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü gibi çeşitli kodlarla hataların neler olduğunu anlamamızı sağlamaktadır.

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü, POS cihazına takılan Banka veya Kredi kartının müşterinin şifreyi girmesinden sonra onay işlemi için beklerken “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” uyarısıdır.

Müşterinin kartından bu uyarı sonrasında herhangi bir işlem yapamazsınız. Kredi veya Banka Kartındaki limitin yetmemesi Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü alınmasını sağlar.

091 Hata Kodu (Akbank, Denizbank)
Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü

Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü ile karşılaşılmasının 2 farklı sebebi bulunuyor. Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart olarak 2’ye ayrılan sebepler RC 91 hata koduna sebep olmaktadır.

Red-Onaylanmadı

Red-Onaylanmadı; POS Cihazından’da kaynaklanabilen bir hatadır. Bazen cihaz ile bağlantı sorunları bu hatanın çıkmasına sebep olur. Farklı bir pos cihazından tekrar aynı kartla deneyebilirsiniz. Ayrıca kart sahibi kartında yeterli limitin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir.

Vade Sonu Geçmiş Kart

Vade Sonu Geçmiş Kart; Banka veya Kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu söyler. Bu kartla herhangi bir işlem yapamazsınız.

Akbank 0096 Hata Kodu

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü üzerinden alışveriş yapıldığı zaman limitin yetmemesi veya kartın son kullanma tarihinin geçmesi ile Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü meydana gelmektedir.

Farklı kredi kartlarında farklı hata kodları gözükür. Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü Bankasına aitse “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” sonucunu çıkarmalıyız. Eğer farklı bir bankadan RC 91 hata kodunu alıyorsanız yukarıdaki uyarılar değişebilir.

Akbank 0096 Hata Kodu Çözümü ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın