Ali Sunal Ne Dedi? (Deprem Konuşması)

 Ali Sunal Ne Dedi? (Deprem Konuşması)
Okunuyor Ali Sunal Ne Dedi? (Deprem Konuşması)

Güldür Güldür Show programında sunuculuk yapan Ali Sunal açılışta tüm seyircilere seslenerek deprem hakkında önemli bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın ardından insanlar “ne dedi?” şeklinde tam konuşmayı araştırmaya başladılar. Show TV ekranlarında her Cumartesi yayınlanan popüler komedi programlarının başında gelmektedir. Tiyatro oyununda oynadıkları skeçlerle hem günümüz durumunu özetleyebiliyorlar, hem de güldürebiliyorlar. Ali Sunal, babası Kemal Sunal gibi güldürürken düşündürmeyi başaran usta sanatçılar arasında yer almaktadır.

Ali Sunal Ne Dedi? (Güldür Güldür Show) Depremle İlgili Konuşması

Ali Sunal Depremle ilgili sunuculuğunu yaptığı Güldür Güldür Show programının açılışında oldukça önemli bir konuşma yaptı. İnsanlar tam olarak ne dedi? sorusunun cevabını araştırdığı için sizlerle paylaşıyoruz. Aynı zamanda konuşmanın videolu halini de buradan bulabileceksiniz.

“Depremin üzerinden haftalar geçti, ve herkes artık bir normalleşmenin peşinde.

Peki nedir bu normal?, Nasıl bir normalleşmenin peşindeyiz?, yeni bu peşinde olduğumuz “Normal” tam olarak ne?.

Mesela; fay hattına binalar yapmak mıdır normal, ya da Depremden sonra, arama kurtarma ekiplerinin veya yardımların gecikmesi normal midir?

Denetlenmemiş binaları parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhit, liyakatsiz görevliler normal midir?

Çürük binalara imar affı vermek normal midir mesela? veya böyle bir zamanda çadır satmak normal mi?

Binlerce insanı göz göre göre ölüme göndermek normal midir? ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip “Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum” deyip istifa etmemesi normal midir sizce?

Hayır efendim! böyle bir normal yok. Bu normal değil. Artık biz bu normale dönmeyeceğiz. Bundan sonra normal olan, tüm sorumlulardan birer vatandaş olarak hesap sormak. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil, o felaket olmadan önce nasıl önleyeceğimizi anlatan bilimi dinlemektir.

Artık normal olan yetki veren kişinin bir işi “Akrabasına, ailesine, partilisine, ortağına, arkadaşına” yaptırması değil, uzman olana yaptırması!

Atatürkün de dediği gibi “Vatanını en çok seven, Görevini en iyi yapandır”

Ali Sunal Kimdir?

Ali Sunal (d. 22 Eylül 1977, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Kemal Sunal’ın oğludur. Babasıyla birlikte oynadığı Propaganda filmindeki “Mahmut” ve En Son Babalar Duyar dizisindeki “Mustafa” rolleriyle tanınmıştır.

Yeditepe Üniversitesinde işletme eğitimi gören sanatçı, Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Hâlen Tiyatro İstanbul bünyesinde görev yapmaktadır. 2011 yılının Temmuz ayında, oyuncu Gökçe Bahadır ile evlendi. Çift, 23 Şubat 2012 günü tek celsede boşandı. 2018 yılında avukat Nazlı Kurbanzade ile evlendi.

Güldür Güldür Show Nedir?

Güldür Güldür Show, Türkiye’nin en popüler TV programlarından biridir. Program, bölümleriyle her zaman izleyicileri eğlendiren bir sketch komedi programıdır. 2013 yılında ilk bölümü yayınlanan ve bugüne kadar 10 sezondur devam eden Güldür Güldür Show, her hafta salı akşamları izleyicilere sabit bir program sunuyor.

Program, çeşitli kısa skeçlerden oluşuyor ve her sahnede gülme garantisi veriyor. Geniş bir oyuncu kadrosuyla çalışan program, ülkemizdeki güncel olaylara ve popüler dizi ve filmlere göndermeler yapıyor. Programda gördüğümüz karakterler ise halkın pek çoğunda sevgi ile karşılanıyor. Bu durum programın başarısının nedenleri arasında gösterilebilir.

Güldür Güldür Show, gülmeceyi vazgeçilmez bir parça olarak kullanıyor. Hayatın sosyal kısımlarını ele alan bu program, izleyicilere eğlenirken düşündüren bir program olarak nitelenebilir. Ayrıca program, farklı yaş, sosyal sınıf ve cinsiyet gruplarından tüm izleyici kitlesine hitap ediyor.

Sonuç olarak, Güldür Güldür Show Türk televizyon tarihinin en başarılı programlarından biridir ve popülerliğini korumaya devam ediyor. Eğlenmek isteyenler için bir kaçış noktası olan program, geniş bir hayran kitlesine sahip ve ülkemizde birçok insanın günlük hayatına eğlence ve neşe katıyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın