Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı Nedir?

 Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı Nedir?
Okunuyor Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı Nedir?

Amazon’dan İPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı ile kullanıcılardan para temin ediliyor fakat gelen şikayetlerin artması üzerine olayın daha farklı olduğu anlaşılmaya başlandı. Son zamanlarda Türkiye’de ve yurt dışında Amazon adına gelen mesajlarda iPhone 13 Plus Kazandınız şeklinde ifadeler bulunuyor fakat detaya inildiği zaman yanıltıcı bir mesaj olarak adlandırılan yöntemlerle kullanıcıları kandırıp hesaplarından para çekiyorlar. Bir ay içerisinde binlerce farklı kullanıcı bu konuda şikayetlerini dile getirerek hesaplarından para çekildiği ve gelen mesajların yanıltıcı olduğunu söylüyor.

Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız

Amazon tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de binlerce kişinin aktif olarak kullandığı bir pazar ağıdır. Hem büyük olması hem de tüm dünyada tanılması onun güvenilir olduğu algısını direkt olarak bizlerde yaratmayı başarıyor. Fakat son zamanlarda “Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız” mesajlarının ardından kullanıcılardan para çekilmesi bu güven ortamını zedelemeye başlamış gibi gözükmekte.

Dünya genelinde de kullanıcıların şikayetçi olduğu “Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız” mesajındaki yanıltıcı içeriğe kananların hesaplarından 40 ile 100 TL arasında para çekildiği görülmektedir. Genellikle yapılan bazı şans oyunu şeklindeki etkinliklerde iPhone 13 Plus kazanmanız için sizi çekilişe dahil etmek veya ücretli abonelik tarzında avantajları satmak adına bazen yanıltıcı başlıklarla mesajlar gelebilmektedir. Aynı zamanda farklı dolandırıcılar da Amazon adını kullanarak yine sizlere “Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız” şeklinde mesajlar göndererek sizden para çalmaya çalışabilir.

Amazon'dan iPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı Nedir?
Amazon’dan iPhone 13 Plus Kazandınız Mesajı Nedir?

Amazon Nedir?

Amazon.com, Inc. Seattle, Washington merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Google, Apple, Microsoft, ve Facebook ile birlikte B.D. bilgi teknolojisi endüstrisindeki “En Büyük Beş Şirket” listesinde bulunmaktadır. Şirket, “dünyanın en etkili ekonomik ve kültürel güçlerinden biri” ve “dünyanın en değerli markalarından biri” olarak anılmaktadır. Amazon, 5 Temmuz 1994’te Bellevue, Washington’da Jeff Bezos tarafından kuruldu. Şirket ilk olarak kitapların satıldığı bir çevrimiçi pazar yeri olarak ortaya çıktı, ancak zamanla elektronik araçlar, video oyunları, giyim, mobilya, yiyecek, oyuncak, ve mücevher satacak kadar genişledi. 2015’te, piyasa değeri açısından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli perakendeci şirket olarak Walmart’ı geride bıraktı. Amazon, 2017’de Whole Foods Market’i $13,4 milyar karşılığında satın aldı ve bu da fiziksel bir perakendeci olarak sektördeki büyüklüğünü önemli ölçüde artırdı. 2018’de Bezos, iki günlük teslimat hizmeti şirketi olan Amazon Prime’ın dünya çapında 100 milyon aboneyi aştığını duyurdu.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın