Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir

Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir ile 2021 yılında hemen eğlenmeye başlayın. Android ve Bilgisayar (pc) cihazlarınıza son sürümü yükleyin. Among Us Captain Mod ile ilgili oyunculardan çok fazla istek geliyor. YouTube gibi platformlar üzerinden paylaşılan kaptan moduyla eğlence hat saffalar çıkartıldı. 2021 yılının en çok ilgi gören özel modu şuan için bu gibi görünmektedir. Eğer sizde Among Us oyununuzu daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız Captain yani Kaptan modunu APK olarak İndirebilir ve nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. 

Oyun, oyuncuların her birinin iki rolden birini üstlendiği; çoğu Crewmate (Türkçe: Mürettebat, mürettebat arkadaşı) ve önceden belirlenmiş bir sayıda (en az bir, en fazla 3 tane) Impostor (Türkçe: sahtekar, hain) olan, uzay temalı bir ortamda gerçekleşir. 

Reklam Alanı

Crewmate takımının amacı, Impostor‘ları belirlemek, onları oylayarak ortadan kaldırmak ve harita etrafındaki görevleri tamamlamaktır. Impostor‘ların amacı, Crewmate takımını çeşitli yöntemlerle öldürerek ortadan kaldırmak ve onların görev yapmalarını engellemektir.

2018’de, çok az ilgi görerek piyasaya sürülürken, birçok tanınmış Twitch yayıncısı ve YouTuberlar sayesinde 2020’de popülerleşti. Oyunun popülerliğinin artmasının ardından, 2020’de, Among Us 2 adlı bir devam oyunu duyurulduysa da bir ay sonra oyun ekibi eylül ayında, planlanan devam oyunu yerine orijinal oyunu geliştirmeye odaklandığını açıkladı. Among Us, çeşitli İnternet memlerine ilham verdi ve çevrimiçi olarak büyük bir takipçi kitlesi kazandı.

Among Us Captain Modu APK İndir hakkında yaptığımız araştırma sonuçlarını da aşağıdan inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaptan moduyla ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa onları da yorum olarak yazmanızı bekliyoruz. Kaptan moduyla alakalı tüm sorularınız güncel olarak cevaplanacaktır.

Reklam Alanı

Among Us Captain (Kaptan) Modu

Among Us Captain (Kaptan) Modu, oyun içerisinde gerçek oyunda olmayan kurallar ve işleyişe sahip bir moddur. Oyunu indirdiğiniz zaman böyle bir modla oynayamazsınız. Captain yani Kaptan modunu oynayabilmek için Among Us içerisine ekstra dosyalar yüklemeniz gerekmektedir. Bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili bilgiler aşağıda sizlere verildi.

Among Us Captain (Kaptan) Modu
Among Us Captain (Kaptan) Modu

Among Us, 4-10 oyuncuyu destekleyen çok oyunculu bir oyundur. 1 ila 3 arasında oyuncu her oyunda rastgele olarak Impostor seçilirken geri kalanlar Crewmate‘dir. Oyunda üç farklı harita bulunur: The Skeld (uzay gemisi), Mira HQ (Karargah binası) ve Polus (gezegen üssü). Crewmate‘e, elektrik kablolarını yeniden birleştirme ve motorlara yakıt doldurma gibi bakım çalışmalarından oluşan mini oyunlar biçiminde harita üzerinde tamamlamaları için görevler verilir. Impostor‘lara ise; Crewmate ile uyum sağlayıp haritanın sistemlerini sabote etmek ve Crewmate üyelerini öldürmesi için sahte bir görev listesi verilir. Bir oyuncu ölürse hayalet olur; hayaletler duvarlardan geçme yeteneğine sahiptir, ancak dünyayla yalnızca sınırlı şekillerde etkileşime girebilirler ve diğer hayaletler dışında herkes tarafından görünmezler. Bunun yanı sıra oy kullanamazlar. Hayaletlerin yanı sıra tüm oyuncuların sınırlı bir görüş aralığı vardır, bu da oyuncuların oyunun yukarıdan aşağıya bakış açısına rağmen diğer oyuncuların görüşünden saklanmasına izin verir.

Among Us Captain (Kaptan) Modu gibi fan yapımı özel haritalar da oyunda çok popülerdir. Bu tür ekstra haritaları oynayabilmek için geliştiricilerinin paylaştıkları APK dosyalarını indirebilirsiniz. Hem mobil platformlarda hem de Bilgisayar platformlarında her yıl yüzlerce Among Us Modu çıkmaktadır.

Crewmate tüm görevleri tamamlayarak veya tüm Impostor‘ları bulup oylamayla onları eleyerek oyunu kazanır. Impostor‘ların kazanması için, Impostor sayısının Crewmate sayısına eşit olacak şekilde kalması veya haritanın oksijen veya reaktör gibi sistemlerini sabote etmesi ve sabotaj geri sayım süresinin Crewmate sabotajı düzeltene kadar sona ermesi gerekir. Hayaletlerin amacı, Crewmate ise kalan görevlerini tamamlamak ve Impostor ise sabotaj yapmaktır. Bir Impostor bir sabotaj gerçekleştirdiğinde, ya ani bir sonuç olur (tüm ışıkların sönmesi veya iletişim sisteminin çökmesi) ya da bittiğinde Crewmate‘in kaybetmesine yol açacak bir geri sayımı başlatır. Sabotajlar, hangi sabotajın yapıldığına bağlı olarak oyuncular tarafından çeşitli şekillerde düzeltilebilir. Oyunun tanıtım videosundan bir görüntü. Bu görüntüde Impostor olan Beyaz renkli oyuncunun, mavi renkli oyuncuyu öldürdüğü ve pembe renkli oyuncunun da buna tanık olduğu görülmektedir. Oyunun görme mekanikleri nedeniyle, Impostor pembe oyuncunun sadece kafasını görebilmektedir. (‘Not: Bu ekran alıntısı oyunun tanıtım videosundan alındığı ve oyun ilk çıktığında Impostorlar isimlerini kırmızı olarak görmedikleri için bu görüntüde beyaz astronotun isim kırmızıyla yazılmamıştır.)

Oyunda Crewmate’in Impostor’u (ya da Imposterları) bulabilmesini kolaylaştıracak birtakım yerler bulunur. Bu yerler, The Skeld haritasındaki Güvenlik odasında bulunan kamera izleme odası, Mira HQ haritasındaki doorlog (sensörlü kapı sistemi) ve Polus haritasında bulunan yaşam kontrol paneli ve güvenlik kameralarıdır. Ayrıca Crewmate, görsel olarak Impostorların taklit edemedikleri görevleri yaparak (örneğin The Skeld haritasındaki göktaşı vurma görevi) Crewmate olduklarını ispatlayabilirler.

Among Us Kaptan Modu hakkında merak edilen sorularınız aynı zamanda güncel olarak cevaplanacaktır. Aklınıza takılan bir sorunuz olursa yorum olarak yazabilirsiniz. Tüm merak edilenler cevaplanarak bir rehber haline getirecektir. Oyuncuların oyun içerisinde sık karşılaştıkları You Disconnected From the Server Among Us sorunu da artık çözülmüştür. Bu gibi problemlerinizle ilgili bilgileri arama motorlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu durumda oyuncuların oyun kalitesini arttırmaktadır.

Yaşayan herhangi bir oyuncu, bir ceset gördüğünde arkadaşlarına haber vererek veya herhangi bir zamanda haritadaki “acil toplantı tuşu”na bir basarak (bir sabotajın devam ettiği durumlar dışında) bir grup toplantısı düzenleyebilir. Bunun üzerine, tüm oyuncular anında toplanma yerinde belirirler. Bu toplantılarda kimin ya da kimlerin Impostor olduğunu bulmaya çalışırlar. Kimi zaman maç içerisinde Sire Sirol Among Us isimli bot oyuncular görülebilir. Bu tür oyuncular aslında birer sahte oyuncudur. Kötü niyetli yazılımcılar tarafından oyun içerisinde illegal reklam yapma amacı güderler. Eğer bu tip bir şey görürseniz aldırıl etmeyiniz. Bu toplantılardaki tartışmalar yazılı sohbet ile gerçekleştirilir. Oyuncular yazılı sohbeti sadece toplantı sırasında kullanabilir ve hayattaki oyuncular hayaletlerin yazdıklarını göremezken hayaletler hem diğer hayaletlerin hem de hayattaki oyuncuların yazdıklarını görebilir; ayrıca hayaletler yazılı sohbeti oyunun herhangi bir anında kullanabilir. Among Us Mayın Modu da kaptan moduna benzer bir diğer moddur eğer denemek isterseniz yazımızı da inceleyebilirsiniz. Oyunda yerleşik bir sesli sohbet sistemi olmasa da, oyuncuların Discord gibi harici programları kullanması yaygındır. Yapılan tartışma sonucunda oylamaya geçilir. En fazla oylanan kişi haritadan çıkartılır ve ölür. Bu öldürülme esnasında kişinin gerçekten bir Impostor olup olmadığı ve geriye kaç Impostor kaldığı görüntülenir

Among Us Şapkaları Nasıl Bedava Alınır? ile oyun içerisinde bedava bir şekilde şapkaların sahibi olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili bilgileri buradan sizlere aktardık. Her oyunun lobisinde; görüş mesafesi ve acil durum toplantıları gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri mevcuttur. Ayrıca oyunda; kullanıcı uzay elbisesinin rengini değiştirebilir, farklı kıyafetler ve şapkalar, evcil hayvanlar gibi kozmetik ögeler kullanabilir. Bu ögelerden bazıları ücretli indirilebilir içeriktir.

Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir – 2021

Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir ile oyunun son sürüm dosyalarını 2021 yılında cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Bu dosyalar fan yapımı olduğu için uygulama mağazalarında bulunmamaktadır. Geliştiricilerinin paylaştıkları siteler üzerinden indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir - 2021
Among Us Captain (Kaptan) Modu APK İndir – 2021

Among Us Captain Mod APK İndir seçeneklerinde dikkat çekmek istediğimiz bir husus bulunmaktadır. Bu dosyaları paylaşan yabancı siteler dosyaların içerisine zararlı yazılımlar yerleştirebiliyorlar. Bu zararlı yazılımlar başta banka hesap bilgileriniz olmak üzere tüm kişisel bilgileriniz çalınmasına sebep olabilir. Among Us Mayın Modu gibi araştırmalarımızda da sizlere bu tür sonuçları anlatmıştık. Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bekliyoruz. İlginizi Çekebilecek diğer konularımız;

3
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.