Among Us da “SUS” Ne Demek?

Among Us da “SUS” Ne Demek?

Among Us da SUS Ne Demek? tüm detaylarıyla açıklıyoruz. Oyunda sürekli olarak yazılan sus kelimesinin anlamını ve ne demek olduğunu öğreneceksiniz. Her ne kadar dilimizde konuşmamak ve cevapsız kalınmasını söylemek gibi eylemlere çıksa da Among Us oyununda kullanılan sus kelimesinin anlamı sandığınızdan daha farklı. Günümüzün hem mobil hem de bilgisayar sürümü popüler olmayı başarmış Among Us gibi bir oyunda işinize yarayacak bilgileri paylaşamaya devam ediyoruz. Among Us da “SUS” Ne Demek? gibi merak ettiğiniz sorularınız varsa bunları bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Among Us “SUS” Ne Demek?

Among Us "SUS" Ne Demek?
Among Us “SUS” Ne Demek?

Yazımıza başlıktan da anlayacağınız gibi Among Us “SUS” Ne Demek? sorusunu cevaplayarak başlayacağız. Sonrasında bu kelimenin nasıl ve hangi amaçlarla kullanıldığından bahsedeceğiz.

Oyuna girdiğimiz zaman hem Türk hem de yabancı oyuncuların “Oyuncu ismi (sus)” şeklinde yazılar yazdıklarını görüyorsunuzdur. Ülkemizde kullanılan Türkçede Sus; konuşmasını kesmek, konuşmaktan kaçınmak ya da hiç konuşmamak gibi anlamlara gelse de Among Us da kullanılan sus daha farklı bir anlama geliyor.

Among Us oyununda kullanılan “SUSsuspect kelimesinin kısaltılmış halidir.

Among Us SUS Nedir?

Among Us SUS Nedir? sorusunun aslında tam karşılığının suspect yani şüpheli olduğunu yukarıda açıkladık. Şimdi tam olarak anlamayanlar için daha detaylı bir şekilde açıklayacağız. Among Us SUS Nedir?;

Among Us SUS Nedir?
Among Us SUS Nedir?

Among Us oyununda kullanılan Sus, suspect kelimesinin kısaltılmış şeklidir. Suspect dilimizde Şüpheli anlamına gelir. Bir oyuncu oyun içerisinde katil olduğundan şüphelendiği oyuncuyu diğer oyunculara söylemek için “sus” kelimesini kullanır.

Among Us SUS Örneği;

Among Us oyununda imposter yani katil olduğunu düşündüğünüz oyuncunun karakter renginin kırmızı olduğunu düşünelim. Bunu diğer oyunculara oylamadan önce belirtmek için “Red Sus” diyebilirsiniz. Bu durumda oyuncular Kırmızı oyuncunun Şüpheli olduğunu anlayacaktır.

62
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Selin dedi ki:

    Çok güzel bilgi sağol

    1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

      Keyifli oyunlar