Among Us Nasıl Oynanır? – Geniş Rehber

Among Us Nasıl Oynanır? – Geniş Rehber

Among Us Nasıl Oynanır? sorularınızı hazırladığımız geniş bir rehber ile cevaplıyoruz. PC Bilgisayarlarda ve Mobil Telefonlarda oyunu rahatlıkla oynayın. Son dönemlerin en popüler oyunlarının başında gelen Among Us için çok fazla sorular soruluyor. Özellikle oyunu daha önce oynamamış ve hakkında bilgi sahibi olmayanda çok oyuncu var. Bu tip oyuncuların oyuna başlamadan önce Among Us Nasıl Oynanır? gibi sorular sorarak bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bizde hem oyuna başlamamış hem de oyunu oynayan oyuncuların dahi işine yarayabilecek bilinen bilinmeyen önemli bilgileri derledik.

Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us Nasıl Oynanır? sorusu için öncelikle oyunu cihazlarınıza nasıl indirebileceğinizi anlatacağız. Oyunu Android ve İOS işletim sistemine sahip mobil akıllı cihazlardan oynayabilirsiniz. Aynı zamanda Bilgisayar (PC) üzerinden de Steam vasıtasıyla oyunu satın alarak oynayabilirsiniz. Oyun mobil mecralarda ücretsiz olarak sunuluyor. Fakat Steam üzerinden 10 TL fiyatına satılmaktadır. Oyunu Mobil ve Bilgisayardan oynayan oyuncular ortak sunuculara bağlıdır. Yani ben Bilgisayardan oynarken sende mobilden oyarsan aynı sunucuda denk gelebiliriz. Bu durum herhangi bir denge problemi yaşatmamaktadır.

Among Us Nasıl Oynanır?
Among Us Nasıl Oynanır?

Oyunu nasıl cihazlarınza yükleyebileceğiniz ve 2 farklı platformda ne gibi farklar olduğunu anladınız umarım. Şimdi Among Us Nasıl Oynanır? sorusunun cevabı için oyunun temel mantığını sizlere anlatacağız. Bu sayede amacınız ve ne yapmanız gerektiğini anlayarak oyunu daha iyi oynayabileceksiniz. Bunu bilmeden oyuna başlayan oyuncular zorlandıkları için ilk elenen isimlerden oluyorlar ve oyuna alışma süreçleri zorlaşıyor.

Among Us Nasıl Oynanır?: Başlangıç

Among Us oyununu indirip giriş yaptıktan sonra bir harita seçin ve oynamaya başlayın. Eğer arkadaşlarınız varsa onlarla birlikte girebilir ve tek başınıza başka arkadaşlarla eşleşebilirsiniz. Among Us oyununu oynayabilmek için bir oyuncu sayısına ulaşmanız gerekiyor. Bir haritada en fazla 10 oyuncu oynayabilir, en az da 4 oyuncu. Ne kadar fazla oyuncu olursa oyunun tadı da o kadar artacaktır.

Among Us Nasıl Oynanır?:  Başlangıç
Among Us Nasıl Oynanır?: Başlangıç

Oyunun bir hikayesi bulunuyor. Hikayeniz bulunduğunuz gemideki sizinle birlikte 10 mürettebat arasında geçmektedir. 10 kişinin arasında 1 adet imposter dediğimiz katil oyuncu bulunuyor. Siz eğer normal bir mürettebatsanız amacınız gemideki görevleri yapmak. Aynı zamanda katilin kim olduğunu tespit etmek. Eğer katili oy birliği ile öldürmeyi başarırsanız siz kazanıyorsunuz. Eğer katil sizi öldürmeden gemideki görevleri yaparsanız yine siz kazanıyorsunuz.

Among Us oyununda yer alan İmposter yani katil kendini açığa çıkarmadan gemideki oyuncuları birer birer öldürmesi gerekiyor. Bunun için genellikle oyuncuları tek başına yakalayıp öldürüyor. Öldürdüğü oyuncuyu bir başkası görürse katilin foyası meydana çıkacağı için suikastçi gibi hareket etmesi lazım. Katil oylama zamanı masum insanları da katilmiş gibi göstererek onların idam olmasına sebep olabilir.

Among Us Nasıl Oynanır?: Alışma Süreci

Among Us Nasıl Oynanır?: Alışma Süreci
Among Us Nasıl Oynanır?: Alışma Süreci

Among Us Nasıl Oynanır? sorusu için aslında yukarıdaki cevaplardan az çok anlamışsınızdır diye düşünüyoruz. Oyunda pratik yaptıkça daha da alışacaksınızdır. Direksiyonun başına geçmeden araba sürmeyi öğrenemeyeceğiniz gibi oyunu oynamadan da öğrenemezsiniz. Burada verdiğimiz bilgiler oyuna yeni başlayanların alışma süreçlerini hızlandırmak ve daha iyi adapte olmalarını sağlamak.

14
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.