Among Us Nasıl Türkçe Yapılır?

Among Us Nasıl Türkçe Yapılır?

Among Us Nasıl Türkçe Yapılır? Among Us Nedir? Among Us Türkçe Olması Neleri Değiştirir? Among Us Nasıl Türkçe Yapılır? Among Us markete çıkalı iki koca yıl oldu ama ülkemizde yeni meşhur oldu, diyebiliriz. Among Us insanların o kadar dikkatini çekti ki üstüne twitch yayınları bile yapıldı. İsterseniz yayıncıların bile bu kadar çok oynadığı bu oyuna beraber bakalım.

Among Us Nedir?

Among Us son dönemlerde çok meşhur olmuş bir bilgisayar oyunudur. Aynı zamanda 3A grafikler barındırmadığı için cep telefonlarına da indirilebilir eğer vampir köylü oyununa aşinaysanız anlamanız çok uzun sürmez. Birkaç harita barındıran bu oyunda 10 oyuncu ile bir haritaya girişi yaparsınız. Bulunduğunuz server’ı ayarlayan host’a göre bir ya da üç tane imposter vardır. İmposter katil anlamına gelir.

Among Us ise aramızda. Masum mürettabat’ın arasında dolaşan bu katil veya katiller yakalanmadan herkesi öldürerek oyunu kazanmaya çalışır. Masum mürettebat ise katili yakalayıp ortadan kaldırmaya çalışır ve bu sırada belli görevler yapar eğer katili yakalayamasalar bile herkes ölmeden yeteri kadar görev yapılırsa gene de mürettebat kazanır.

Among Us Türkçe Olması Neleri Değiştirir?

Among Us Türkçe Olması Neleri Değiştirir?
Among Us Türkçe Olması Neleri Değiştirir?

Oyun’un Türkçe olması aslında pek bir şey değiştirmez eğer üç veya dört yıldan uzun süredir bilgisayar oyunu oynuyorsanız, menüde göreceğiniz kelimeler oldukça aşina olacağınız kelimelerdir. Oyun içine girersek ise oyun oynanırken bazı anlarda yazışma yapmak gerekir. İnsanlara imposter olmadığınızı anlatmanız veya birini suçlamanız için ve eğer Türk oyuncular ile oynamıyorsanız zaten İngilizce yazışabilmek zorundasınız.

Global bir dünyada kaçınılmaz olan herkesin ortak bir dili bilme gerekliliğidir. Büyük ihtimalle girdiğiniz 10 kişilik bir sunucuda üç kişinin dili İngilizce ise yedi kişi başka uluslardandır ama o yazışma alanında herkesin birbirini anlaması gerekir. Tarihsel olaylardan ve ana dili İngilizce olan yoğun batı nüfus sayesinde gezegenin anlık ana dili İngilizcedir. Ülkemizde bu sebepten dolayı orta okuldan itibaren İngilizce eğitim verilir.

Among Us Nasıl Türkçe Yapılır?

Among Us Nasıl Türkçe Yapılır?
Among Us Nasıl Türkçe Yapılır?

Menüyü Türkçeye çevirme işini oyun içi ayarlardan yapamazsınız çünkü yapımcılar tarafından eklenmemiş. Türkçe yama kurabilirsiniz elbette ama bunu sadece Steam içerisinden 10 TL’ye satın aldığınız bilgisayar sürümünden yapabilirsiniz.

İnternetten Türkçe yama indirdikten sonra steam kütüphanenizde Among Us oyununa sol tık yapıp özellikler kısmını açıp. Sonrasında yerel dosyalar kısmından dosya konumunu açınız. Devamında ise exe halinde indirdiğiniz Türkçe yamayı oraya atıp yönetici olarak çalıştırınız. İşlemin sonunda oyuna girdiğinizde oyun Türkçe olmalıdır.

16
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.