Android den İOS’a WhatsApp Aktarma

 Android den İOS’a WhatsApp Aktarma
Okunuyor Android den İOS’a WhatsApp Aktarma

Androidden İOS’a WhatsApp aktarama oldukça basit ve sancısız bir süreçtir. Anlık olarak dünyada mobil telefon piyasasında aktif olan iki büyük işletim sistemi var. Bu işletim sistemlerinden birisi Android, tek bir telefon üreticisi firma hariç geriye kalan bütün firmalar bu işletim sistemini kullanıyor. Diğer işletim sistemi ise İOS sadece Apple tarafından üretilen İPhone telefonlarda kullanılıyor. Bir sürü marka karşısında İOS işletim sistemi’nin meşhur olması’nın tek sebebi neredeyse Android telefonların hepsine yakın seviyede satılıyor olmasıdır. Androidden İOS’a WhatsApp aktarama işlemi bizim makalemizi okumanız yeterli olacaktır.

Android den İOS’a WhatsApp Aktarma 2020

Android den İOS'a WhatsApp Aktarma 2020
Android den İOS’a WhatsApp Aktarma 2020

Androidden İOS’a WhatsApp aktarama 2020 yılında çok basit bir şekilde halledilebilir. Normalde özellikle İOS’tan Android işletim sistemine geçmek biraz sancılı bir süreç olsa bile WhatsApp aktarma işlemi her türlü çok basittir. Bu basit veri aktarma işlemi için ne mutlu ki hiçbir programa ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken tek işlem bizim sizlere söyleyeceğimiz adımları tekrarlamak olacaktır.

Android den İOS’a WhatsApp Aktarma Ücretsiz Nasıl Yapılır?

Bu işlem için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Söylediğimiz gibi herhangi başka bir programda gerekmez. İlk olarak WhatsApp uygulamasını açınız. Uygulamayı açtıktan sonra henüz Android cihazda olduğunuzu varsayarak WhatsApp ayarlar kısmına girip sohbetler kısmına giriş yapınız. Açılan ekran sohbet yedeği yazısı gözükmeli ona tıklayınız. Bu bölgede sohbet yedeği al diye bir seçenek karşımıza çıkar. Sohbet yedeği alınız. 

Android den İOS'a WhatsApp Aktarma Ücretsiz Nasıl Yapılır?
Android den İOS’a WhatsApp Aktarma Ücretsiz Nasıl Yapılır?

Bu işlem bitiminde yapmanız gereken tek şey ise WhatsApp’ın siz numarayı girdikten sonra karşınıza çıkaracağı yedeği yükle yazısına tıklayıp konuşma resim ve video yedeklerini geri getirmesini sağlamaktadır.

Android den İOS’a WhatsApp Aktarma Google Drive ile Nasıl Yapılır?

Üstte söylediğim işlem varken kimse’nin bu basit süreç için Google Drive kullanacağını zannetmiyorum ayrıca kullanmanıza gerekte yok. Tek ihtiyacınız olan şey ise bir adet bilgisayar. Bu işlem için ilk olarak telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayınız ve WhatsApp dosya ismini bulup kopyala yapıştır ile masaüstünüze yapıştırınız. İPhone cihazınıza geçişi tamamladıktan sonra bilgisayarınıza iTunes programını indiriniz. İPhone cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayınız. iTunes programı ile eşleyiniz.

Sonrasında İPhone dosyalarını açınız. WhatsApp uygulamasını İPhone cihazınıza yüklemediyseniz direk cihaz dosyaları’nın içine sürükleyip bırakınız eğer WhatsApp uygulamasını yüklediyseniz zaten karşınıza aynı isimde bir doya daha var diye yazı çıkar. O zaman değiştir seçeneğine tıklayacaksınız. Bu sayede de yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Hatta resim ve videolar için daha sağlıklı bir yöntem olarak kullanılabilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL