e
sv

Android Dynamic İsland Nasıl Yapılır?

609 Okunma — 24 Eylül 2022 11:15
Android Dynamic İsland Nasıl Yapılır?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Dynamic İsland özelliği bir mobil uygulama ile yapılabilmektedir. iPhone cihazlar da yeni olan bu özellik cihazınızın ekran dinamiklerini oldukça etkili bir şekilde kullanarak diğer uygulamalarla en kaliteli şekilde çalışmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar hem estetik bir görüntü elde edebilirken, hem de sık kullanılan uygulamalarda daha kolay kullanım yakalayabiliyor. Haber sitelerinde Android de artık iphone de olduğu gibi Dynamic İsland özelliğinin kullanılabileceğine dair haberler yapılmaya başladı. İnsanlar da doğal olarak bunu nasıl yapabileceklerini araştırıyorlar. Bizde sizlere bu içeriğimizde nasıl yapabileceğinizi oldukça açık bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer konuyla ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Özelliğe gelecek güncellemeleri de buradan bildirmeye devam edeceğiz.

Android Dynamic İsland Nedir?

İşlev ve eğlenceyi benzersiz bir şekilde birleştiren Dynamic Island, bildirimlerinize, uyarılarınıza ve aktivitelerinize tek bir yerden interaktif olarak ulaşmanızı sağlıyor. iOS 16’ya tamamen entegre bir şekilde, her tür uygulamayla çalışabiliyor ve ihtiyacınız olan şeyleri tam da ihtiyacınız olduğu anda gözünüzün önüne getiriyor. Hem de kusursuz bir şekilde.

Örneğin, telefonunuz çalarken dikkatinizi çekmek için önce akıcı bir şekilde genişliyor, sonra da ilk haline dönüyor. Parmağınızı basılı tutarak müziğinizi kontrol edebiliyor veya kolaylıkla zamanlayıcıya göz atabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla mesajlaşırken bir yandan da Harita uygulamasındaki yol tarifini takip edebiliyorsunuz.3 Kolay. Kullanıcı dostu. Ve eğlenceli.

%31 daha küçük TrueDepth kamera sistemiekranda daha fazla alan açıyor ve daha da becerikli hale geliyor

Yeniden tasarlanan
yakınlık sensörü
şimdi ışığı ekranın arkasından algılayarak alandan tasarruf ediyor

Gelişmiş ekran algoritmalarıparmağınızı dokundurduğunuzda, kaydırdığınızda veya basılı tuttuğunuzda Dynamic Island’ın tepki vermesini sağlıyor

Su gibi akıcı
animasyonlar
Apple çipin güç verdiği donanım ve yazılım tabanlı örtüşme önleme teknolojisi sayesinde mümkün oluyor.

Android Dynamic İsland Telefonlar da Nasıl Yapılır?

Android Dynamic İsland bir mobil uygulama ile mümkün olmaktadır. Uygulama mağazası üzerinden veya sitemiz sayesinde uygulamayı telefonunuza indirerek özelliği aktif edebilirsiniz. Bu saye de iPhone telefonlar için özel hazırlanan bu özellikleri, Android telefonlarınızda da kullanma imkanını yakalmış olacaksınız. Nasıl APK olarak indirebileceğinize dair bir içeriği bu haberden bir sonraki haber olarak yayınlamış bulunmaktayız.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Android Dynamic İsland Nasıl Yapılır?