Android Oreo “Uygulama Çalışıyor” Bildirimi Kapatma

 Android Oreo “Uygulama Çalışıyor” Bildirimi Kapatma
Okunuyor Android Oreo “Uygulama Çalışıyor” Bildirimi Kapatma

Android işletim sisteminde başımıza bela olan ve göz önünde olmasa bile en çok göze batanlar, arka planda çalışan uygulamalar. Veri paketimizi yediği gibi bataryamızın’da hızlı bitmesine neden oluyor ve hem cihaza hemde kesemize oldukça zararı dokunuyor. Android Oreo bu tür sorunların önüne geçe bilmek için yeni özelliği ile arka planda çalışan uygulamalarınız ile ilgili sizlere bildirim gösteriyor fakat bu bildirimler bir süre sonra can sıkıcı hale gelebiliyor.

Örnek vermek gerekirse; Otobüste seyahat ederken canımız müzik dinlemek istedi ve Spotify’i açtık, müziğimizi dinliyoruz. Bir süre sonra Android Oreo Spotify’in açık olduğunu ve bataryamızı yediği hakkında bildirim yolluyor. Fakat bu uygulamayı biz kendi isteğimiz ile açmıştık. İşte Oreo bu tür durumları algılaya bilecek kadar akıllı değil.

Bu durumdan yalnız bizler rahatsız değilmişiz demek’ki. Bir yazılımcı bu duruma karşı bir uygulama yazmış ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

[button url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze&utm_source=webtekno.com” target=”_blank” size=”btn-large” color=”#dd3333″]Uygulamayı İndir[/button]


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın