Anno 1800 Rehberi (Wiki)

 Anno 1800 Rehberi (Wiki)
Okunuyor Anno 1800 Rehberi (Wiki)

Anno 1800 Rehberi arayanlar için (Wiki) hazırlama gereği duyduk. Oyun içerisinde yer alan önemli özellikler ve ayrıntıların detaylarını buradan öğrenebileceksiniz. 2021 yılı boyunca oyuna gelebilecek olan tüm güncellemeleri ve güncellemelerin detaylarını da yine buradaki rehber içerisinden öğrenebileceksiniz. Anno 1800 oyunu ülkemizde çok fazla oyuncu tarafından oynanmasa da oyun severler için hazırladığımız rehber başlangıç ve ilerleme aşamalarında işinize yarayacaktır. Oyun içerisindeki hikaye, görevler, geliştirmeler ve oyuna özel tüm öğelere ait detayları içeriyor. Wiki hazırlamamızdaki esas amaç Anno 1800 oyuncularının takıldıkları veya anlamadıkları noktalarda onlara yol gösterebilmek. Eğer sizde hazırladığımız bu rehberin gelişmesini istiyorsanız bildiğiniz ve önemli gördüğünüz bilgileri aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

Anno 1800 Rehberi (Wiki) Detayları

Anno 1800 Rehber (Wiki) içerisinde oyunda yer alan her detayı ve açıklamalarını göreceksiniz. Eğer göremediğiniz bir bilgi varsa yorumlarda bildiriniz. Sizler için içeriği güncel tutmaya devam edeceğiz. 2021 yılı boyunca Anno 1800 oyununda Wiki yani Rehber olarak görmeniz gereken her şeyi burada bulabileceksiniz.

Anno 1800 Rehberi (Wiki) Detayları
Anno 1800 Rehberi (Wiki) Detayları

Dünyalar:

Eski dünya

Eski Dünya, 19. yüzyılda Avrupa’ya dayanan Anno 1800’deki ilk oynanabilir bölgedir . Her oyun, nüfusunuzun çoğunluğu için ikamet yeri olması gereken Eski Dünya’da başlar . Orada sanayileşmeye ve 19. yüzyılda icat edilen yeni teknolojilere dayalı büyük Avrupa şehirleri yaratabilirsiniz.

Her bölge gibi, Eski Dünya da çeşitli büyüklüklerde, verimliliklerde ve kaynaklarda çok sayıda el yapımı adadan oluşur . Adaların özellikleri ve düzeni, oyunu oluştururken seçilen oyun ayarlarına bağlıdır .

Kendinizin ve diğer genişleyen oyuncuların (ya yapay zeka veya insan) yanı sıra bazı tarafsız tüccarlar ve korsanlar da Eski Dünya’da bulunabilir. Her biri ayrı bir özel adaya yerleşir. Sir Archibald Blake , Eski Dünya’da her zaman bulunurken, Madame Kahina , Eli Bleakworth ve Anne Harlow’un varlığı isteğe bağlıdır.

Yeni Dünya

Yeni Dünya, 19. yüzyılda Güney Amerika’ya dayanan Anno 1800’deki ikinci oynanabilir bölgedir . Bu bölgenin kilidi , ilk Zanaatkarlar şehirlerinize girer girmez mevcut olan bir keşif seferi tamamlandıktan sonra açılabilir . Yeni Dünya’nın temel rolü, Eski Dünya nüfusunu gerekli kaynaklarla desteklemektir. 

Her bölge gibi, Yeni Dünya da çeşitli büyüklüklerde, verimliliklerde ve kaynaklarda çok sayıda el yapımı adadan oluşur . Adaların özellikleri ve düzeni, oyunu oluştururken seçilen oyun ayarlarına bağlıdır .

Sizin ve diğer genişleyen oyuncuların (ya yapay zeka veya insan) yanı sıra tarafsız tüccar Isabel Sarmento ve korsan Jean La Fortune de bu bölgede bulunabilir. Ayrı özel adalar yerleştirirler.

Cape Trelawney

Cape Trelawney, Anno 1800’de Sunken Treasures DLC ile birlikte sunulan üçüncü oynanabilir bölgedir . Aynı iklime sahip olduğu için Eski Dünya’ya çok benzer ve 19. yüzyıl Avrupa’sını da temel alır. Bölgede bulunan diğer büyük, orta veya küçük adalarla birlikte büyük bir kıta adasına sahiptir. 

Bu bölge, 700 Zanaatkar’a ulaştıktan  ve Batık Hazineler Seferi tamamlandıktan sonra kullanılabilir hale gelir  . 

Sizin ve diğer genişleyen oyuncuların (yapay zeka ya da insan) yanı sıra Old Nate adında tarafsız bir tüccar da Cape Trelawney’de bulunuyor. Ayrı bir özel adaya yerleşir ve yeni özelliklere erişim sağlar: işçiliği ve çan gemisi dalışı.

Kuzey Kutbu

Arctic, Anno 1800’ün oynanabilir dördüncü bölgesidir ve 19. yüzyılın ünlü kutup keşiflerinden esinlenmiştir . İçeriğin kilidi , Engineers nüfus seviyesine ulaştıktan sonra bölgenin kendisine erişilebilen oyunun ” The Passage ” DLC’sini  satın alarak açılır . Arktik ana rolü ek etmektir Eski Dünya üretmek için yeteneği ile elektrik dan gaz , teknoloji yaratmak için hava gemileri ve ek bir, daha etkili bir kaynak olarak Altın Cevher ve Kürkler .    

Her bölgede olduğu gibi, Yeni Dünya da farklı büyüklük, verimlilik ve kaynaklara sahip çok sayıda el yapımı adadan oluşur . Adaların özellikleri ve düzeni, oyun oluşturulurken seçilen oyun ayarlarına bağlıdır. Eski Dünya ve hatta Yeni Dünya’nın aksine , düzendeki değişiklik miktarı azdır. Adaların şekilleri ve çeşitliliği her zaman aynıdır ve farklı bir tohum numarası yalnızca daha büyük adaların yönünü (her zaman aynı konumu tutacak olan Kral William Adası hariç) ve daha küçük adaların yerini değiştirir.

Sizin ve diğer genişleyen oyuncuların (ya yapay zeka veya insan) yanı sıra, yerli Inuit başlangıçtan itibaren kendi önceden belirlenmiş konumlarına yerleşti. Genişlemeyecekler, ancak sizinle ticaret yapmaya istekliler.

Enbesa

Enbesa , 19. yüzyılda Afrika Boynuzu bölgesinden ve Avrupa çıkarlarının Doğu Afrika’daki genişlemesinden ilham alan Anno 1800’ün beşinci oynanabilir bölgesidir. Bölge ve ilgili içeriğin kilidi, Land of Lions DLC’sini satın alarak ve ardından 100 Zanaatkar’a ulaştıktan kısa bir süre sonra mevcut olan bir keşif seferini tamamlayarak açılır . Enbesa bölgedeki Adalar nüfusu ile inşa edilebilir Çoban ve İhtiyarlar.

Doğurganlıklar ve kaynaklar

Anno 1800’deki her bölgenin , orada bulunan adalara rastgele atanan kendi doğurganlıkları ve kaynakları vardır. Verimlilik ve mevcut kaynak birikintilerinin miktarı, zorluk ayarlarına bağlıdır.

Oyuncunun görüşünü bir adanın üzerine getirerek ayrıntılı bir özet getirilebilir. Mini haritanın üzerindeki bir dizi simge, adadaki doğurganlıkların mevcudiyetini ve kaynak birikintilerinin sayısını özetleyecektir. Kaynakların simgelerine tıklamak, görünümün konumlarına odaklanmasına neden olur.

Ticaret rotası menüsünde imleç adaların üzerine getirildiğinde, bir adanın doğurganlıklarına ve kaynaklarına ilişkin daha genel bir genel bakış görüntülenir.

Kaynaklar:

 • madeni paralar
 • Mal
 • Öğeler
 • Etki
 • iş gücü
 • çekicilik

Nüfus ve Üretim:

 • Nüfus
 • ihtiyaçlar
 • Mutluluk
 • Şehir olayları
 • Gazeteler
 • Üretme
 • Üretim zincirleri
 • Elektrik

Binalar:

 • plan modu
 • Rezidanslar
 • Dünyanın adaleti

Gemiler:

 • Ticaret yolları
 • keşif gezileri

Diplomasi:

 • Bilgisayar oyuncuları
 • Ticaret
 • Görevler
 • Savaş
 • ada devralma


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL