Antimalware Service Executable Kapatma (2021)

 Antimalware Service Executable Kapatma (2021)
Okunuyor Antimalware Service Executable Kapatma (2021)

Antimalware Service Executable Kapatma işlemlerinin nasıl gerçekleşeceğini bilmeyenler için kapatma yöntemlerini anlatıyoruz. Aynı zamanda işlemciyi yoran ve bilgisayarın kasmasını sağlayan bu şeyin ne olduğunu da öğreneceksiniz. Görev Yöneticisi üzerinden bakıldığı zaman oldukça yorucu bir arka plan uygulaması olduğunu görenler Antimalware Service Executable Kapatma işlemi ile bilgisayarlarınızı hızlandırmak için araştırma yapıyorlar. İnternette yerli kaynaklarca bu programın nasıl kapatılabileceğine dair içeriklerin olmaması kullanıcıların deneme ve yanılma yöntemleriyle uzun uğraşlar vermesine sebep olmaktadır. Bizde sizler için arka planınızda çalışan ve yorucu bir program olduğuna kanat getirdiğiniz Antimalware Service Executable nasıl kapatılır cevaplıyoruz.

Antimalware Service Executable Kapatmadan Önce: Nedir?

Bu defaki övgüsünde Microsoft, Windows Defender’ın şu anki Güvenlik seviyesini gözler önüne seren bazı istatistikler paylaştı. Bağımsız test firması Av-Test’in Ocak – Şubat 2018 verileri, Windows Defender’ın çoğu güvenlik tehdidini savuşturabildiğini gösterdi. Rapora göre Windows Defender Antivirus, “Koruma” alanında sürekli olarak yüksek puanlar tutturmayı başardı. Bunun yanında yazılımın Kullanılabilirlik (yanlış pozitif) alanında elde ettiği puan 5,5/6,0 oldu.

Windows Defender Antivirus, performans alanında da 5,5/6,0 puan elde ederek birçok rakibini arkasında bıraktı. Microsoft, bu performans puanının, yazılımı optimize etmek üzere yapılan yatırımları yansıttığını söylüyor.

Windows Defender: Antimalware Service Executable Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows Defender: Antimalware Service Executable Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
Windows Defender: Antimalware Service Executable Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Ayarlara girin ve Windows 10 Defender bildirimlerini kapatın. Eğer bu basit yöntem sorunu çözmezse ve hala devam ediyorsa bir sonraki adımı deneyin.

  • HKEY_LOCAL_MACHINE >
  • SOFTWARE >
  • Policies >
  • Microsoft >
  • Windows Defender >
  • Adımlarını takip ettikten sonra dword(32) – DisableAntiSpyware yeni dosya oluşturup değerini 1 yapınız.

Windows Defender kapatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Antimalware Service Executable Kapatma hakkında yeni yöntemler buldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Windows Defender’ı kapatmak için izlemeniz gereken adımlar son derece basittir. Kullandığız işletim sisteminden önce Windows Defender’a giriş yapın. Daha sonra sağ üst kısımda yer almakta olan Ayarlar düğmesine tıklayın. Buradaki seçenekler yardımıyla Windows Defender’ı kısa süreli olarak pasif hale getirebilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

Şayet Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız Windows Defender’ı kapatmak için yine aynı adımları izleyebilirsiniz ancak bilmeniz gereken en önemli nokta Windows 10’da Windows Defender yazılımını tam olarak kapatamıyorsunuz. Kısa süreli olarak kapatabildiğiniz Windows Defender en geç bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra kendini tekrar aktif hale getiriyor.

Windows 10’da Windows Defender’ı tümüyle kapatmak için birçok uğraşlı yöntem kullanmak durumunda kalabiliyorsunuz. Tüm bunlarla uğraşmak yerine dilerseniz ücretsiz bir antivirüs indirerek bilgisayarınıza kurun ve daha sonra bu antivirüs yazılımının gerçek zamanlı taramasını kapatın. Böylece Windows Defender’ı da sonsuza dek kapatmış olacaksınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
33 okunma
okunma5151
0 yorum