AÖF Sistemde Hata Oluştu

AÖF Sistemde Hata Oluştu

Her üniversitenin olduğu gibi Anadolu Üniversitesinin de online işlemler için altyapısı var ama insanlar tarafından çok fazla şekilde AÖF sistemde hata oluştu, araması yapılıyor. Bunun üzerine bir araştırma yaptık ve belli sonuçları düşünüp tarttık. Konuyu makale haline getirince ise AÖF sistemde hata oluştu isimli başlık ile yazı olarak sizler ile paylaştık. Umarım yararlı bulursunuz.

AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Çözümü

Bu tarz bir soruna cevap olarak spesifik bir çözüm öneremem. Bu yüzden genel olarak internetinizde bir sıkıntı var ise düzeltmeniz için birkaç tavsiye verebilirim. Bu tarz sorunlar çoğunlukla sistem hatalıdır ve sistemden de okul sorumludur.

AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Çözümü
AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Çözümü

İnternetiniz için modeminizin fişini çıkarıp bir dakika bekleyip geri takınız ve bu sırada internete girmek için kullandığınız cihazda internet şifresini unutarak internet düzelince yeniden şifre giriniz. Hepsi bitince kullandığınız cihazı da yeniden başlatınız. Bu sayede ne işlem kapasitesine sahip cihazınızda nede modemde bir önbellek sıkıntısı kalmayacaktır. Bu saye de AÖF sistemde hata oluştu sorunu ile uğraşmak kalmayacaksınız.

AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Nedir?

İnsanlardan “sistemde hata oluştu diye sağda kırmızı kutu çıkıyor. Daha sonra sayfa yükleniyor diyor ama yüklenmiyor saatlerce bekledim olmuyor.” Ek olarak öğrenci işlerinin telefonlarının sürekli dolu olduğuna dair şikayetlerde var.

AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Nedir?
AÖF Sistemde Hata Oluştu Sorunu Nedir?

Başka bir öğrenci ise “Kayıt yenilemek için giriş yapıp ders seçmek istediğimde “sistemde hata oluştu” ekranıyla karşılaşmaktayım. Farklı bilgisayarlar, tarayıcılar hatta ve hatta cep telefonlarından denediğimde de aynı hata mesajı karşıma çıkıyor. Konuyla ilgili AÖF destek sistemi üzerinden ve iletişim hattı üzerinden yaptığım görüşmelerde yukarıdaki şekilde açıklama yapmama rağmen “farklı zamanda tekrar deneyin, farklı bir bilgisayardan veya tarayıcıdan deneyin” geri dönüşü yapılarak sorunla ilgili kayıtlarım kapatılıyor. Problem benim kullandığım bilgisayarlarda veya tarayıcılarda değil, sizin sisteminizden kaynaklı. Ders seçerek kaydımı yenileyemiyorum. Bu konuda uzman bir kişinin sorunla ilgilenmesini rica ediyorum.” Diyerek şikayetini dile getirmiş.

AÖF

33
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.