AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)

 AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)
Okunuyor AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022) araştırması yapan öğrenciler için 2022 yılında düzenlenen sınava ait cevapları ve sonuçlarını burada göreceksiniz. PDF formatındaki dosyalarda rahatlıkla arama yapabilir ve sonuçları görebilirsiniz. Ülkemizde milyonlarca öğrenci Ufka Yolculuk tarafından hazırlanan Deneme Sınavı Sonuçları giriş yaptı, bunun bitmesi sonrasında öğrenciler sonuçları araştırmaya başladılar. Ülkemizdeki haber kaynakları çok fazla ilgi olmayan bazı sınavlarla ilgili öğrencilere yeterli bilgileri açıklamıyorlar. Bizde sıkça bildirilen ve istenen AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022) hakkında bir araştırma yaptık ve PDF halindeki dosyayı sizler için oluşturduk. Tabi ki bunun için resmi siteyi ziyaret etmeniz gerekmektedir, sonradan düzenlenen herhangi bir dosya sizi yanıtlayacaktır. Bu yüzden araştırıp da bulamadığınız bu resmi sonuçların PDF halini sizlere sunuyoruz.

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)

2022 yılında düzenlenen AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022) nihayet açıklandı. Aşağıda kazanan öğrencilerin PDF formatındaki sonuçlarını ve yedek öğrenci sonuçlarını da paylaştık. Sormak istediğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz. 2, 4 Temmuz tarihinde e-okul aracılığıyla başvuru yapılan sınav 9 Temmuz tarihinde gerçekleşti. Yapılan bu sınavın ardından 90 öğrenci asil, 270 öğrenci de yedek olarak sonuçlanmıştır. Ufka Yolculuk Deneme Sınavı Sonuçları ile ilgili güncel verilere aşağıdan erişebileceksiniz.

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)
AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022)

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları

AÖF Yaz Okulu Sınav Soruları ve Cevapları (2022) Nedir?

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF yaz okulu uygulaması ile güz ve bahar dönemleride dahil, aktif yada pasif olan, (kayıt yeniletmemiş öğrencilerde) dönem ve yıl fark etmeksizin alttan kalan veya üstten hiç almadığınız dersleri yaz döneminde alabileceğiniz uygulamaya yaz okulu denmektedir. Öğrenciler yaz okulunda notları düşük olan derslerini yükselmek içinde girebilirler.

Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

Aöf 1, 2, 3, ve 4. sınıf öğrencileri kayıt yeniletsin veya yeniletmesin yaz okuluna katılabilirler. Ders seçimi tamamıyla öğrenciye bağlıdır karışık olarak istediği dersleri seçebilirler. Ancak yalnızca 5 ders seçebilirler, ders seçimi kredi (AKTS) ye bağlı değildir.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi (aöf ) yaz okuluna kayıt olmak için seçeceğiniz derslerin harç ücreti ödenmesi gerekiyor. 2021-2022 yılında tek ders için 225 TL ve alacağınız her ek ders için ayrıca 25 TL ödemeniz gerekiyor. Ödenecek olan bu ders fiyatları her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Belirlenen bu para miktarlarının ödenmesi zorunludur. Aksi halde yaz okuluna katılım sağlayamazsınız.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF yaz okuluna kayıt başvurusu yapmak isteyen öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresindeki kayıt otomasyonu sayfasına girerek ders seçimi yapmaları gerekiyor. Kredi limiti bulunmaksızın 5 tane istediğiniz dersi seçebiliyorsunuz. Ders ekle sil işlemlerini yapıp onay verdikten  sonra seçmiş olduğunuz derslerin ücretini ve online ödeme yapabileceğiniz sayfaya yönleniyorsunuz. Açılan bu ekrandan isterseniz kartla ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın