Apple, Fortnite için Son Sözünü Söyledi; Fişini Çekin!

Apple, Fortnite için Son Sözünü Söyledi; Fişini Çekin!

Apple ve Fortnite arasında olan gerilim hala tırmanmaya devam ediyor. Apple cephesinden Fortnite ve Epic Games hakkında yeni bir açıklama geldi.

Verilen bu kararlar ve gerilim şuanda oyuncuları kötü etkilese’de mobil oyun sektörünün ilerlemesi ile ilgili büyük bir olay. Geliştirdikleri uygulamalar ve oyunlardan kazandıkları paraları bölüşmek istemeyen şirketler yeni bir yol aramaya başlayacak gibi görünüyor.

Fortnite yaptığı bu hamle ile arkasına çok destekçi toplamaya başladı. Bu olaylar büyüyebilir ve önüne geçilemez bir hal alabilir.

Apple, Fortnite oyununu uygulama mağazasından kaldırdıktan sonra Epic Games’in ödeme sistemini değiştirmesi ve kuralları tekrar yerine getirmesi halinde uygulamayı tekrar mağazaya ekleyebileceklerini söyledi. Fakat Epic Games, Apple ile yaşadığı bu gerginlikten sonra böyle bir geri adım atacağını düşünmüyoruz.

Apple; Fornite ile ilgili Geri Adım Atmayacağız. Fakat Epic Games’i Affedebiliriz

Apple, kural ihlali yapan Fortnite gibi devasa oyunculu bir oyunu gözünü kırpmadan uygulama mağazasından kaldırdı. Bu olay sonrasında Fortnite Mobile oyununun geliştiricisi Epic Games konuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Apple, Epic Games ve Fornite Hakkındaki Son Kararı Açıkladı
Apple, Epic Games ve Fornite Hakkındaki Son Kararı Açıkladı

Fortnite oyun içerisinde özel eşyaların alınmasında kullanılan V–Bucks isimli para biriminin kendi İnternet siteleri üzerinden satın alınmasının önünü açmıştı. Fakat bu durum bir kural ihlalini doğurunca oyun Apple uygulama mağazasından kaldırıldı.

28 Ağustos tarihine kadar Epic Games, geliştiricisi olduğu Fortnite oyunundaki ödeme sistemini tekrar eski haline döndürürse Apple uygulama mağazasına oyun eskisi gibi eklenebilecek. Fakat kural ihlali yaptığı şekilde devam etmek isterlerse Epic Games tarafından geliştirilen diğer oyun ve uygulamalara’da yaptırımlar uygulanabilir.

47
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.