Apple Parlatma Bezi Nedir? ve Ne İşe Yarar?

Apple Parlatma Bezi Nedir? ve Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını merak edenler için ürünün özelliklerini ve nerelerde kullanılacağını açıklıyoruz. Haberlerde yüksek maliyet ve satış fiyatıyla dikkat çeken ürün oldukça merak konusu olmaya başladı. İnsanlar bu ürünün bu kadar pahalı olduğunu duyunca Parlatma Bezi tanımının acaba düşündükleri kadar basit olup olmadıklarını sorgulamalarına neden oluyor. Gelin Apple markasının ürettiği ve yüksek fiyata satışına başladığı Parlatma Bezi tam olarak Nedir? ve gerçekten de ne işe yarıyor? öğrenelim.

Apple Parlatma Bezi Nedir?

Apple parlama bezi, 2021 yılında tasarlanan ve Türkiye’de de satışına başlanan Apple markalı elektronik cihazların dokunmatik ekranlarını silmeyi sağlayan bir bezdir. Normal bezlerden farklı olarak nano-texture cam ekrana sahip ürünleri aşındırmadan yumuşak dokusuyla silebilmektedir. Herhangi bir zarar vermeden ve çizmeden tüm Apple markalı elektronik ürünlerin ekran yüzeyleri temizlenebiliyor.

Apple Parlatma Bezi Nedir?
Apple Parlatma Bezi Nedir?

Apple Parlatma Bezi Ne İşe Yarar?

Aşındırmayan yumuşak malzemeden üretilen Parlatma Bezi, nano-texture cam dahil tüm Apple ekranlarını güvenli ve etkili bir şekilde temizler. Apple Pro Display XDR veya iMac’inizde nano-texture cam varsa ekranı temizlerken hasar görmesini önlemek için bu önemli yönergeleri izleyin.

Reklam Alanı

Nano-texture camı temizleme

Nano-texture camlı ekrandaki toz veya lekeleri temizlemek için yalnızca Pro Display XDR veya iMac’inizle birlikte gelen parlatma bezini kullanın.

Çıkarılması zor lekelerden kurtulmak için nadiren yapılan temizleme işlemi sırasında bezi %70 izopropil alkol (IPA) solüsyonu ile nemlendirebilirsiniz.

Nano-texture camı temizlemek için asla başka bir bez kullanmayın. Aygıtınızla birlikte verilen bezi kaybederseniz yeni bir parlatma bezi sipariş etmek için Apple ile irtibat kurabilirsiniz. 

Reklam Alanı

Parlatma bezini temizleme

  1. Parlatma bezini bulaşık deterjanı ve su kullanarak elde yıkayın.
  2. İyice durulayın.
  3. Parlatma bezinin en az 24 saat boyunca kendi kendine kurumasını bekleyin.

4
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.