Apple Watch 5 Özellikleri ve Kullanımı

 Apple Watch 5 Özellikleri ve Kullanımı
Okunuyor Apple Watch 5 Özellikleri ve Kullanımı

Yeni nesil saatlerden biri olan Apple Watch 5, tasarım özellikleri ve performans özellikleri bakımından incelendiğinde kullanıcılar için profesyonel bir saat deneyimi sunuyor. İnce yapısı ve farklı renk seçenekleri ile piyasaya sürülen bu ürünün kullanım özellikleri Apple Watch Series 4 ile birbirine oldukça benziyor.

Apple Watch 5 Beyaz

Apple Watch 5 Özellikleri

Kare Tasarıma Devam

Apple Watch serisi ilk çıktığı dönemde kare olan ekran yapısını yeni modeli olan Series 5 modelinde de korumuş. Ekran kısmı 40 mm ve 44 mm boyutlarına sahip olan Watch 5, altın rengi, uzay grisi ve gümüş renk tonlarından oluşuyor. Kordon tasarımı birbirinden farklı modellerde hazırlanmış olan Apple Watch 5, kıyafetleri ile uyumlu kordon ve kayış kullanmak isteyenler için hazırlanmış gibi.

Dayanıklılıkta Sınıfı Geçti

Dayanıklılık testlerini başarılı bir şekilde geçen Apple Watch 5 incelemesi yapıldığında suya ve toza karşı mukavemetli olduğu görülüyor. Ayrıca denize giren bir kişinin spor aktivitelerini suyun içerisinde dahi ölçmeye devam ediyor. Ekran malzemesinde kullanılan camlarda çevreden gelecek etkilere karşı kolay kolay kırılmama ve hasar almama gibi bir özellik de bulunuyor.

Yüksek Performans

Klasik olarak alıştığımız dijital saatlerden farklı olan Apple Watch 5 modeli sürekli açık olan ekranı ile dikkat çekiyor. Bu sayede kolunuza ne zaman bakarsanız bakın ekranı açmak zorunda kalmadan saati görebiliyorsunuz. Ekran aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda saati gösteren kısım dışında kalan bölümler daha koyu bir ışık sunuyor. Ekranın sürekli açık kalmasına rağmen bu saatin pil ömrünün uzun olması da oldukça avantajlı bir durum oluyor.

Apple Watch 5 Siyah

Apple Watch 5 Teknik Özellikleri

Apple Watch 5 teknik özellikleri içerisinde S5 işlemcisinin olması, 64 bit ve çift çekirdeğe sahip olması yer alıyor. NFC, ivmeölçer, bluetooth, Wİ-Fİ, kalp hızı ölçer, çevresel ışık sensörü, barometre gibi özelliklerin yanında pusula özelliği de bulunuyor. 18 saat süre pil ömrüne sahip olan Apple Watch 5, EKG ölçümü de yapabiliyor.

Apple Watch 5 Kullanımı

  1. Apple Watch 5 kullanımı için ilk olarak Apple markalı telefonunuz üzerinden saatinizi eşleştirmeniz gerekiyor.
  2. Eşleşmenin ardından ise ekranda çıkan saat kadranının ayarlanması gerekecektir.
  3. Apple Watch 5 saatin hemen yan kısmında biri üstte diğeri altta olmak üzere iki ufak tuş bulunuyor. Üstteki tuşa tıklandığında ekran açılarak saat ve diğer bilgiler görünür hale geliyor. Bu düğmeye ikinci kez basıldığında ise ekranda Apple Watch 5 ile yapılabilecek uygulamalar sıralanıyor.
  4. Uygulamalardan herhangi birine tıklayarak ayarlamalar yapılabildiği gibi tekrar üstteki tuşa basılması halinde ekrandaki saat görüntüsü yeniden geliyor.
  5. Üst kısımda bulunan tuş aynı zamanda saat içerisinde aşağı yukarı hareket etmeyi ya da ekrandaki görsellerin ve yazıların büyüyüp küçültülmesinde de kullanılabiliyor.
  6. Alt kısımda bulunan tuşa tıklandığında ise telefonunuzdaki kişiler ve arama listelerine ulaşabiliyorsunuz. Uzun süre bu tuşa basılması halinde telefonun kapatılması ya da yeniden başlatılması ile ilgili detaylar ekrana geliyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
472 okunma
okunma1445
0 yorum