e
sv

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?

568 Okunma — 31 Ekim 2022 16:30
Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? sorusunun cevabını merak edenler için tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz bu içeriği hazırladık. Hem sorunuzun en net cevabını bu sayede alabileceksiniz, hem de soruyla ilgili başka merak ettiğiniz sorularınızın da cevabını öğreneceksiniz. Türkiye de popüler olan ve cevabı haber sitelerince bir türlü açıklanamayan soruları cevaplamaya devam ediyoruz.

Alkol kilidinin işlevi, otomobilin alkolün etkisi altındaki kişiler tarafından sürülmesini önlemektir. Motor çalıştırılmadan önce sürücü, alkolün etkisi altında olmadığını doğrulayan bir nefes testi yapmalıdır. Alkol kilidi kalibrasyonu, her pazarın yasal olarak sürüş için yürürlükte olan sınır değerine göre yapılır.

Amacımız Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? gibi merak ettiğiniz sorularınıza en açık şekilde cevap sunabilmek. Aynı zamanda sorduğunuz sorularınızdan doğacak farklı sorularınızı da cevaplayarak konuyla ilgili en detaylı ve en geniş bilgileri sunma amacındayız. Eğer aşağı da merak ettiğiniz sorunuza cevap bulamadıysanız yorum olarak da yazabilirsiniz. Böylelikle sorularınıza anında en doğru cevabı bulabilirsiniz.

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? için verilen cevaplar yerli ve yabancı haber sitelerinin sunduğu esas bilgileri içermektedir. Tabi ki herhangi bir yasa dışı durum söz konusu olmadan içerikler hazırlanmaktadır. Aynı zamanda güncel olarak cevapları yenilemeye de devam edeceğiz. Yani bugün merak ettiğiniz Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? sorusu ilerleyen günler de farklı sebeplerden dolayı tekrar sorulabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda bu soru sorulduğunda biz cevabını bugün verdiğimiz için doğruyu yansıtmama ihtimali olacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak bu tür sorularınızın cevaplarını her gün güncelleme kararı aldık. Böylelikle Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? sorusuna en doğru cevabı şuanda almış bulunuyorsunuz.

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?
Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?

Bir ateşleme kilitleme cihazı veya nefesten alkol ateşleme kilitleme cihazı ( IID veya BAIID ), bir kişinin aracı için bir alkol ölçerdir. Aracı çalıştırmadan veya çalıştırmaya devam etmeden önce sürücünün cihazdaki bir ağızlığa üflemesini gerektirir. Analiz edilen sonuçta ortaya çıkan nefes-alkol konsantrasyonu, programlanmış kan alkol konsantrasyonundan ( ülkeler arasında değişen ) daha büyükse , cihaz motorun çalıştırılmasını engeller. Kilitleme cihazı aracın içinde, sürücü koltuğunun yanında bulunur ve doğrudan motorun ateşleme sistemine bağlıdır. bir biçimi direlektronik izleme .

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır? sorusunu cevapladık, eğer sorunun yeni cevabı bulunursa onu da buradan sizlerle paylaşacağız.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Araba Alkol Kilidi Nasıl Yapılır ve Açılır?