Araç Muayene Ertelendi mi? (Resmi Gazete)

 Araç Muayene Ertelendi mi? (Resmi Gazete)
Okunuyor Araç Muayene Ertelendi mi? (Resmi Gazete)

Araç Muayene Ertelendi mi? sorusunu soranlar için 2020 yılında resmi gazete ile açıklanan kararı sizlerle paylaşıyoruz. Tekrar ne zaman açılacağı gibi bilgilerle bu içeriği sıradan bir haber yazısından daha kapsamlı hale getireceğiz.

Araç muayenesi ertelendi mi? sorusunun çok fazla sorulmasının sebebi bununla ilgili bir kararın remi gazete ile yayınlanmasından sonra haberin doğru olup olmadığı için araştırmalar başladı. Resmi gazete bu haberi doğruladı. Yani araba, motosiklet gibi motorlu taşıt sahipleri araçlarının muayene süreleri geldiği zaman biraz daha dikkatli olabilirler.

Korona virüsü salgınına yakalanılmaması adına sürekli yeni kararlar ve düzenlemeler hayatın her alanında yapılmaya başlandı. Araçlarını muayene götüren kişi sayısı çok fazla olduğu için bu sayıyı hem azaltmak hemde virüse karşı tedbirlerin alınması için sürelerde düzenlemelere gidildi.

Araç Muayene Ertelendi mi?

Araç Muayene Ertelendi mi?
Araç Muayene Ertelendi mi?

Araç Muayene Ertelendi mi? sorusunu soranlar için hayır ertelenmedi. Sadece muayene için motorlu taşıt sahibine tanılan süre uzatıldı. Yani aracınızın muayenesi geldi veya geçtiyse 3 aylık süreniz bulunuyor. 3 ay sonrasında 45 gün daha araç muayenesi yaptırmanız için ekstra süreniz bulunuyor.

Korona virüs salgınının durumuna göre yapılan bu düzenlemeler ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir. Fakat hem virüsün yayılmaması hemde hiç kimsenin mağdur olmamasına dikkat edilecek. Resmi Gazete yapılan Araç Muayene Ertelendi haberini sosyal medyadan veya kulaktan kulağa duyanlar inanmadığı için konuyu araştırıyorlar. Bu araştırmalarını yaparken Araç Muayene Ertelendi mi? sorusunu sordukları için size ulaşabilmek ve en doğru bilgiyi vermek adına bu içeriği oluşturduk.

Resmi Gazete: Araç Muayene Ertelendi mi?

Resmi Gazete: Araç Muayene Ertelendi mi?
Resmi Gazete: Araç Muayene Ertelendi mi?

3 Nisan 2020 Cuma günü Resmi Gazete tarafından açıklanan yönetmelik:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından:

ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ AÇILMASI, İŞLETİLMESİ, VE ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 29/9/2004 tarihli ve 25592 sayısı Resmi Gazete’de yayımlanan Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 2 – Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereği muayene süresi gelen araçların muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler. Bu süreler gerektiğinde Bakanlıkça uzatılabilir.

Madde 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer

Madde 3 – Bu Yönetmelik hükümlerinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yürütür.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın