Aret Vartanyan Kimdir

Aret Vartanyan Kimdir

Aret Vartanyan Kimdir sorusunu onun cevapları ile anlatıyoruz. Evlilikleri, Abisi, gitme zamanı gibi kitapları ve en merak edilen sözleri ile Aret Vartanyanı birde bizden duyun istedik.

Marmara üniversitesi iletişim fakültesinde başladığı üniversite hayatı Oxford teoloji eğitimi ile süslemeyi başaran günümüzün ünlü yazarlarından Aret Vartanyan şuanda özel üniversitede iletişim sertifikası veren bir profesyonel iletişim uzamanı konumunda.

Aret Vartanyan Kimdir
Aret Vartanyan Kimdir?

Etnik olarak çok zengin bir ailede yetiştiğini aşağıdaki listeden anlayabilirsiniz.

  • Babası Ermeni
  • Annesi Rum
  • Babaannesi Yahudi
  • Halası Müslüman
  • Anneannesi İtalyan
  • Dedesi Rus

Ve Aret Vartanyan ırkı, dini ile değil kalemi ile anılmak istediğini şu sözleri ile yineledi, “Yaşamak için çalışıyorum, var olmak için yazıyorum” .

Yalnızca bir Müslüman ile farklı bir dine inanan birisinin evlenmesi garip karşılanmıyor. Babası ve Annesi gibi, Ermeni ve Rum evliliği iki millet arasında desteklenmeyen bir düşüncede. Her şeye ve herkese rağmen evlenmeyi başaran bu çifte Aşk evliliğimi? diye sormak saçma olur.

Annesi ve Babasının inancından dolayı her iki tarafında bayramlarını kutlamak zorunda kalmış ve en sonunda gerçek tanrıyı kendi içinde bulmuş.

Ailesi bakımından oldukça zengin bir dil seçimine sahipken kendisi her zaman Türkçe konuşmayı tercih etmiş.

Ermeni bir genç kız ile evlendiğinden dolayı hiç pişman olmamış ve korkmamış’da, zorlukları olmuş tabi’ki fakat bunları insancıl düşünceler ile kolaylıkla üstesinden gelmeyi başarmış.

Aret Vartanyan Kimdir diye araştırmaya başlamadan önce aklıma “Sen ve Ben” geldi, kitabında sanki kendisiyle konuşuyor gibiydi, okuru büyülemeyi ve sürüklemeyi başarıyordu.

1978 Yılında Doğan Aret Vartanyan 41 yaşında ve hala yaşıyor. Hayatını sizlere kısaca anlattık ve kim olduğu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık.

16
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.