Arksigner Hata 72 Çözümü (2022)

 Arksigner Hata 72 Çözümü (2022)
Okunuyor Arksigner Hata 72 Çözümü (2022)

Arksigner Hata 72 Çözümü, E-imza platformu firmalar için çok önemli bir konumda devletin bu uygulamasından kullanıcıları hizmet alamazlarsa müşterilerine fatura bile kesemezler. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulmuş olan GİB Portalında e-imza atarken oluşan hata dolayısıyla iş yapan insanlar internette arama yapmaya başladılar. Ekimiz bu hatayı araştırdı ve şimdi size Arksigner Hata 72 Çözümü, Hatası neden alınır. Onu anlatacağız.

Arksigner Hata 72 Çözümü

İnternet bağlantısı ayarlarınızı kontrol ediniz yazısı otomatik bir mesajdır eğer internetiniz düzgün çalışıyorsa bunu dert etmeyin asıl sorun başka bir durumdan kaynaklı olmalı ama siz gene de modemi bir kez tekrardan başlatın. Belki bu yardımcı olur.

İmza Atılması Sırasında Hata Oluştu. İnternet Bağlantısı Ayarlarınızı Kontrol Ediniz.
Arksigner Hata 72 Çözümü

Arksigner Hata 72 Neden Olur?

Bu hata daha çok sistemsel bir hatadır. Sistem düzgünce kodlanıp ayarlanmamış ise kullanıcının bazı işlemler yapmasını gerektirir. Devletin bu yüzden GİB Portalında ki bazı noktaları güncellemesi lazım çünkü hata alınan tek konu bu olmuyor.

Arksigner Hata 72 Çözümü Yöntemi

Bu durumu düzeltmeniz için basit bir yöntem var. Benim yazdıklarımı dikkatlice okuyup yerine getirin. Bun işlemler sizin işinizi halledecektir. Öncelikle kullandığınız işletim sistemi’nin güncel olması çok önemlidir. Bir uygulama, web sitesi veya yazılım geliştirilirken her zaman en son ve en aktif işletim sistemine göre geliştirilir.

Tam da bu yüzden eski işletim sistemleri güncellenmelidir. Daha geçen sene Microsoft Windows 7 işletim sistemine desteğini kesti. Yapmanız gereken bir diğer ve en önemli şey ise JAVA programını indirmektir. JAVA yazılımını indirmek size yardımcı olacak sürecin bir parçasıdır.

İmza Atılması Sırasında Hata Oluştu Çözüm Yöntemi
Arksigner Hata 72

Devamında Google da “Kamu SM” diye aratıp işletim sisteminizi seçip, akis kart ayarlarınızı seçip indirebilirsiniz. Bundan sonrasında USB belleğinizi kullanarak kişilere USB bellek aracılığı ile e-imza atabilirsiniz. GİB Portalı üzerinden yapmak için sistemin düzgün çalışmasını beklemek zorundasınız. 


Yapılan Yorumlar
  • Avatar for Sezai dallı Sezai dallı dedi ki:

    Chrome eski sürümünü yükleyin yada varsayılan tarayıcı olarak Mozilla Firefox seçin.

Bir Yorum Yapın