Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı Nedir? (2022)

 Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı Nedir? (2022)
Okunuyor Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı Nedir? (2022)

Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı için 2022 yılında yeni bir çığır açarak Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı adı altında yeni bir boyut kazandırdı. Dolandırıcılar insanlara sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarından bu başlıkla mesajlar gönderiyorlar. Ekonomik durumun iyi olmamasını fırsat bilenler insanların cebindeki bir kaç kuruşu da çalmanın peşine düşmüşler. Özellikle İnstagram, WhatsApp, Telegram, Facebook ve TikTok gibi ülkemizde popüler kullanılan sosyal medya uygulamalarını hedef haline getiriyorlar. Bu sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında oluşturdukları hesaplarla şansa insanlara “Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı” gibi mesajlar göndererek ayrı olarak yolladıkları bağlantılara tıklamalarını sağlıyorlar. Tüm bunları deşifre ediyor ve Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı için kullanılan tüm yöntemleri açıklıyoruz. 2022 yılı boyunca bu ve benzeri tüketicileri dolandırmaya yönelik farklı insanların yaptığı planları açıklamaya devam edeceğiz.

Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı

Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı kazandınız şeklinde gelen mesajlara kesinlikle aldırış etmeyiniz. Özellikle 2022 yılında ekonominin kötüye gitmesiyle mağdur olan vatandaşların sayısı oldukça arttı. İnsanlar bu tür mesajlara her ne kadar inanmasalar da ne olacak yine de şansımızı deneyelim diyerek katılıyorlar. Fakat bu bir şans oyunu değil, dolandırıcılık sistemi. Burada gelen bilgileri doldururken ve onay verirken aslında telefonunuzdan faturanıza yansıyacak bir ücret ödüyorsunuz. BİM hediye çeki dolandırıcılığı ile ilgili tüm detayları eklemeye devam edeceğiz. Eğer sormak istediğiniz sorularınız varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı
Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı

İnstagram, WhatsApp, Telegram, Facebook veya TikTok üzerinden size Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı adı altında bir mesaj geldiyse buna kesinlikle aldırış etmeyiniz. Bu mesajı gönderenlerin amacı bağlantıya tıklamanız ve oradan istedikleri işlemleri yapmanız. Genellikle bu gibi dolandırıcılık sistemlerinde öncelikle sizden isim, soy isim gibi aklınızı kurcalayacak ve bu işlemi gerçekmiş gibi düşünmenizi sağlayacak bilgiler istiyorlar. Daha sonrasında size tekrar ulaşabilmek adına telefon numaranızı istiyor ve telefonunuza gelen onay kodu girmenizi istiyorlar. İşte siz telefon numaranızı yazarken aslında Vodofone, Turkcell gibi çeşitli hatların ücretli abonelik sistemlerine kayıt yaptırmış oluyorsunuz ve faturanızdan para kesiliyor. Dolandırıcıların buradan aldıkları komisyonlarla sizi kandırmış oluyorlar.

Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı Nedir?

Her ne kadar kullanıcılar bu haberlere alışık olsalar da yine de ülkemizde gerçekten de yürütülen hediye çekleriyle ilgili kampanyalara benzemesi insanların kafasında soru işaretleri bırakıyor. Eğer mesajı atan kişi gerçekten Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı olduğuna eminseniz tabi ki gerçektir. Fakat 2022 yılında yüz binlerce insana mesaj atan teşkilatlar “Askerlik Yoklama Kaçağı Mesajı” adı altında insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Yani size gelen hediye çeki mesajlarına kesinlikle telefon numaranızı paylaşmayın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın