Aşkolandın: Larin Kayataş İnstagram Hesabı

 Aşkolandın: Larin Kayataş İnstagram Hesabı
Okunuyor Aşkolandın: Larin Kayataş İnstagram Hesabı

Aşkolandın Larin Kayataş İnstagram Hesabı yaptığı paylaşımlar sonrasında gündem olmayı başardı. Doktorluk mesleğinden atılması ve ardından da resmi İnstagram hesabının kapatılmasıyla Trans birey olduğu için bunların başına geldiğini iddia ediyor. Larin kayataş resmi İnstagram hesabına ait güncel bilgileri burada bulacaksınız. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla ünlü olan ve çoğu insanın tanıdığı Larin Kayataş kısa bir süre önce Doktorluktan men edildi. Bu durumun üzerine İnstagram adresinden konuyla ilgili paylaşımlarda bulununca İnstagram hesabı da kapatıldı. Haber sitelerin konuyu paylaşması üzerine olay daha yakından incelemek ve anlamak isteyenler araştırmalara başlamış durumdalar.

Çapa Tıp Fakültesi mezunu Larin Kayataş, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak çalışıyordu. Daha sonrasında iddia ettiğine göre Trans bir birey olduğu için hastaneden kovuldu ve doktorluktan men edildi. Fakat bir çok kişi bu durumun trans olmasıyla ilgili olmadığını da söylüyor. Olay kısa sürede incelenecek ve gerçekler ortaya çıkacaktır. Fakat şuan haber sitelerinin paylaşımlarından dolayı Larin Kayataş İnstagram Hesabı oldukça aratılmaya başlatıldı. Detayları aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Aşkolandın Larin Kayataş İnstagram Hesabı

Aşkolandın Larin Kayataş İnstagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla Trans kadın olduğu için Doktorluktan men edildiğini iddia etti. Yaptığı paylaşımların altındaki açıklamalarla yüz binlerce insanın desteğini alırken bir o kadar da insan bu durumda Larin’i haksız buldu. Yaptığı paylaşımlardaki açıklamaların detaylarını aşağıda göreceksiniz. Aynı zamanda resmi İnstagram hesabına da aşağıdan ulaşabileceksiniz. Fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazmanızı rica ediyoruz.

Aşkolandın Larin Kayataş İnstagram Hesabı
Aşkolandın Larin Kayataş İnstagram Hesabı

“Bu ülkede 8 Mart’a katılmak, CHP’ye oy verdiğini belirtmek, trans kadın olmak ne zamandan beri suç sayılıp doktorluk görevini yapmaya engel oluyor? Sosyal medya paylaşımlarımın genel ahlaka uygun olmadığı, devlet memurunun hal ve hareketlerine yakışmadığı, bir genç kadın olarak ahlaklı olmam gerektiği söyleniyor. Halbuki özel hayatımda neler yapabileceğime kimse karışamaz!”

“Bu ülkede 8 Mart’a katılmak, CHP’ye oy verdiğini belirtmek, trans kadın olmak ne zamandan beri suç sayılıp doktorluk görevini yapmaya engel oluyor? Sosyal medya paylaşımlarımın genel ahlaka uygun olmadığı, devlet memurunun hal ve hareketlerine yakışmadığı, bir genç kadın olarak ahlaklı olmam gerektiği söyleniyor.”

“Halbuki özel hayatımda neler yapabileceğime kimse karışamaz! Devlet memurluğu bahane edilerek özel hayatıma müdahale edilemez! Genel ahlak adı altında başka bir yaşam tarzı dayatılamaz! Toplumun bir kesimi tarafından ‘ahlaksız, iffetsiz’ olarak görülmem doktorluk yapmama engel olamaz! Mesleğimi yaparken en ufak bir hatam yok, tıpkı diğer doktorlar gibi mesleğimi severek yapıyorum. Üstelik pandemi gibi bir dönemde sağlık sisteminde doktorlara bu kadar ihtiyaç varken var olan doktorları da özel hayat bahane edilerek görevden uzaklaştırmak kabul edilemez.”

“Yıllardır tek başıma verdiğim bütün emekler çöp oldu. Sebebi ise kendim olmak, kendi istediğim hayat tarzını sürdürmek, genel ahlak adı altında uygulanan sistematik baskıyı reddedip cinselliğini özgürce yaşayan bir kadın olmam. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik bir hukuk devletidir ve Anayasa ile yönetilmektedir.”


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın