Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri (2020)

 Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri (2020)
Okunuyor Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri (2020)

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri merak edenler için 2020 yılında neler olduğunu açıklıyoruz. Oyunu oynayabilmeniz için gerekenlerin güncel listesi burada. Steam üzerinden oyuncuların beğenisine sunulan 19 Aralık 2014 çıkışlı bir araba yarış oyunu olan Assetto Corsa son zamanlarda ilgileri üzerine toplamaya başladı. Oyunu cihazlarına yüklemek isteyen oyunculara 2020 yılındaki güncel Sistem Gereksinimleri verilerini aşağıda sunuyoruz. Oyunu bilmeyenler için kısaca biraz oyundan bahsedeceğiz.

Kunos Simulazioni tarafından geliştirilen Otomobil yarış simülasyon oyunu’dur. Çıkış yaptığı yıla göre oldukça etkileyici grafikleri ve çevre animasyonları ile bu dönemin bile tercih edebileceği başarılı bir yapım. Hem tek başınıza hemde çevrim içi rakiplerle yarışabilirsiniz. Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri aşağıda en güncel verileriyle paylaştık. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri, oyunu cihazınıza kurabilmeniz ve sorunsuz oynayabilmeniz için geliştiriciler tarafından belirlenmiştir. Oyunun üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen günümüz 2020 yılına kadar gelen güncellemeler ile gereksinimler’de değişiklikler oldu. Bundan dolayı sizlere en güncel verileri paylaşacağız.

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri
Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri – Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve Daha Fazlası
 • İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHZ veya Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6450 veya Nvidia GeForce GT 460
 • DirectX: Sürüm 11
 • Boş Alan: 15 GB

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri – Önerilen:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: AMD Six-Core CPU veya Intel Quad-Core CPU
 • RAM: 6 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon 290x veya Nvidia GeForce GTX 970
 • DirectX: Sürüm 11
 • Boş Alan: 30 GB

Assetto Corsa Nedir?

Oyun araç yelpazesi bakımından çok geniş, an itibariyle tüm DLC’lere sahipseniz 177 farklı araç sizi bekliyor. Bu rakama araçların farklı varyasyonları da dâhil, örneğin bir aracı drift veya drag gibi farklı özelliklerde bulabiliyorsunuz. Pist sayısı ise, yine tüm DLC’ler ile beraber, 19 ve bu pistler de farklı varyasyonlara sahip(Brands Hatch GP, Brands Hatch Indy gibi). Ama bu sayı burada da bitmiyor çünkü internette elinizin altında “sınırsız” sayıda inanılmaz kaliteli araç ve pist modları mevcut.

Assetto Corsa Nedir?
Assetto Corsa Nedir?

Assetto Corsa, herhangi bir donanımı algılama konusunda çok başarılı, şu an piyasada olan mevcut direksiyonların ve gamepadlerin hepsini otomatik olarak algılayıp ayarını yapabiliyor. Ama eğer oyuna entegre edilmemiş bir direksiyona denk gelirseniz endişelenmeyin, aynı ayarları manuel olarak yapmak da mümkün. Force Feedback (Güç Geri Bildirimi) yani FFB konusunda da araçtan araca farklılıklar mevcut ve ayarlar kısmından bu özelliği istediğiniz gibi düzenleyebilmeniz için seçenekler mümkün olduğunca genişletilmiş. 

Assetto Corsa

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri gibi oyunla ilgili bilgiler eklenmeye devam edecek. Takipte kalarak daha fazla güncel habere ulaşabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın