Avrupa Uzay Ajansı Başvuru

 Avrupa Uzay Ajansı Başvuru
Okunuyor Avrupa Uzay Ajansı Başvuru

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) NASA gibi gezegenin en büyük uzay ajanslarından birisidir. Yakın zamanda gerçekleşmesi planlanan uzun uzay yolculuklarını simüle edebilmek için NASA ve ESA gönüllük baz alınan bir deney başlattı. Şimdi ise herkes tarafından merak edilen bu deneye nasıl başvurulacağı oluyor. Avrupa Uzay Ajansı Başvuru Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtını verelim.

Deneyin İçeriği Ne?

Avrupa Uzay Ajansı Başvuru
Avrupa Uzay Ajansı Başvuru

2030 yılına kadar medeniyetimizin ay’a yeniden ayak basacağını ve 2030 yılından önce marsta ilk insan’ın yürüyeceğini düşünürsek. Bu astronotların çok uzun süreler oturacağını veya milyonlarca kilometrelik gezegenler arası mesafede yerçekimi barındırmayan roket gemilerinde kasları hareketsiz kalmasına rağmen ses etmeden büyük bir zevkle simsiyah boşluktaki bir ufka açıldıklarını da düşünmek gerek.

Deney temelde 12 kadın ve 12 erkek gönüllü’nün tuvalet ihtiyacı için bile olmaksızın hiç yataktan kalkmadan ve bacaklarını hareket ettirmeden 60 gün sabit yatmasını gerektiriyor. Bu deneyin sonucunda bilim adamları astronotların aylar ve belki de yıllarca sürecek uzay yolculuklarından nasıl etkileneceğini anlamayı umuyor.

Neden Bu Konu Popüler?

Bu konu’nun popüler olması’nın tek sebebi katılımcılara ESA tarafından 2 aylık süreç sonunda 12.500 Euro ödeme yapılması’nın teklif ediliyor olması. Bu para Yazının paylaşıldığı tarihteki döviz kuruna göre 115.000 Türk Lirasına denk geliyor.

Deney Nerede Yapılıyor ve Katılım Şartları Ne?

Deney Almanya’nın Kölhn şehrinde ESA kontrolü altında yapılacak. Gerekli şartlara gelirsek almanca biliyor olmak. 24-55 yaş gurubu içerisinde bulunan bir birey olmak ve tam anlamıyla sağlıklı olmayı gerektiriyor.

Deney Neden Önemli?

Kendi güneş sistemimizi önümüzdeki 80 yıl içerisinde çoğunlukla kolonileştirmiş ve hatta madenlerini bile uzaydan getirecek seviye bir medeniyet olma yolunda ilerliyoruz. Doğru konuşmak gerekirse anlık olarak uzay teknolojilerinde atılım yapanlar ESA veya NASA gibi devletlere ait uzay ajanslarındansa SpaceX, RocketLab, BlueOrigin, virgin galactic veya sahipleri karı koca türk olan amerikan menşeili Sierra Nevada Corporation gibi şirketlerdir. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın