Azerbaycan Milli Takımı İnstagram Hesabı

 Azerbaycan Milli Takımı İnstagram Hesabı
Okunuyor Azerbaycan Milli Takımı İnstagram Hesabı

Azerbaycan Milli Takımı İnstagram Hesabı, kardeş ülke ile yaptığımız futbol maçından sonra oldukça merak edilmeye başlandı. Oldukça sert oynanan karşılaşmada yaşanan 2 sakatlık hazırlık maçına yakışmayacak bir duruma sebep oldu. Düşman ülkelerle dahi fair play yapılan futbol maçı müsabakaları bu sefer 2 kardeş ülkenin halklarını sinirlendirdi. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) hazırlığı için yapılan özel maçta yaşanan olaylar şuanda gündem. İnsanlar Azerbaycan Milli Takımı İnstagram hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamayı ve halkın bu açıklamalara nasıl yaklaştığını merak ediyorlar. Aynı zamanda kardeş ülkeye destek olmak ve bu sert futbol tutumundan dolayı eleştirmek isteyenler de sosyal medya hesaplarını araştırıyor.

Azerbaycan Milli Takımı İnstagram

Azerbaycan Milli Takımı İnstagram üzerinden bir sayfası bulunmaktadır. Günümüzün en popüler sosyal medya hesapları aynı zamanda kurumsal firmalar gibi spor dallarının da resmi hesaplar açmasını sağlıyor. Bu sayfalar sayesinde insanlara daha kolay ulaşılabildiği için hemen hemen her milli takıma ait İnstagram hesapları bulunmaktadır. Fakat Azerbaycan milli takımını aramaya çalıştığınızda büyük bir ihtimalle bulamayacaksınız. Tam da bu noktada biz size yardımcı olmak için bu içeriği hazırladık.

Azerbaycan Milli Takımı İnstagram
Azerbaycan Milli Takımı İnstagram

Azərbaycan milli futbol komandası olarak bilinen milli takımı için Türkiye Türkçesiyle yapılan aramalarda sonuç çıkmaması oldukça doğal. Her ne kadar bir birimizi anlıyor olsak da bazen kelimeler ve anlamlar oldukça değişebiliyor. Yukarıdaki buton sizi resmi İnstagram hesaplarına götürecektir.

Azerbaycan millî futbol takımı

Azerbaycan millî futbol takımı (Azerice: Azərbaycan milli futbol komandası), Azerbaycan’ı uluslararası turnuva ve maçlarda temsil eden futbol takımı. Mavi-beyaz renklere sahip olan millî takım, Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği tarafından kontrol edilmektedir. Azerbaycan’ın iç saha maçlarının büyük bir kısmı ulusal stadyum olan Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda, dostluk maçları ise bazen kulüp stadyumlarında oynanmaktadır.

Millî takımın teknik direktörü Kurban Kurbanov altmış sekiz maçta attığı 14 gol ile millî takımın bu zamana kadar en çok gol atan oyuncusu konumundadır. Reşad Ferhat Sadıkov ise 111 kez ile en fazla millî formayı giyen futbolcu unvanını taşımaktadır.

Azerbaycan millî futbol takımı, 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan bu yana her büyük turnuvanın eleme aşamasında yer almasına karşın hiçbir Dünya Kupası veya Avrupa Şampiyonası final turnuvasına katılamamıştır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın