Başkent Mobil Hata Veriyor (2022)

 Başkent Mobil Hata Veriyor (2022)
Okunuyor Başkent Mobil Hata Veriyor (2022)

Başkent Mobil Hata Veriyor şikayetlerinizi çözmek için 2022 yılında araştırmalar yaptık. Problemden kurtulmanız için bir yol bulduk. Korona virüsü kapsamında hayatımızın her alanını etkileyecek değişiklikler yapıldı. Sağlığımızı korumak ve virüsün yayılmasını yavaşlatmak için Ankara ve diğer şehirlerimizde de uygulanmaya başlanacak otobüslerde kontrol uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda Başkent Mobil Hata Veriyor yaparak otobüslere binerken bizim bir risk taşıyıp taşımadığımız anlaşılabiliyor. Fakat Başkent Mobil Hata Veriyor için tanım yapmaya çalışan çoğu vatandaşımız Eşleştirme Hata Veriyor şikayetlerinde bulunuyorlar.

Başkent Mobil Hata Veriyor

Başkent Mobil Hata Veriyor sorununuz varsa aşağıda belirttiğimiz maddelere bir göz atın. Sizlere verilen bilgiler doğrultusunda bir çözüm bulabilirsiniz. Şuanda bu tarz hatalarla karşılaşan binlerce vatandaşımız var. Hepsine teker teker yardım etmek oldukça uzun süreceği için herkesin işine yarayacak çözümler üretmeye çalıştık.

Başkent Mobil Hata Veriyor iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır. Ankara da ki ulaşım araçlarında, tuvaletlerde, Hamidiye su otomatlarında, sosyal tesisler, yemek ve market alışverişleri için kullanılabilmektedir.

Başkent Mobil Hata Veriyor
Başkent Mobil Hata Veriyor
  • HES kodu eşleştirme işleminde telefon numarası kullanıcıya ait olmalıdır. Telefon numarası olmayan yakınlar için anne, baba, çocuk vb.) aynı telefon numarası ile işlem yapılmasına izin verilmektedir.
  • HES kodu riskli durumundayken Ankara eşleştirmesi yapılabilir ancak toplu ulaşımda Ankara “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşımda kullanılamaz. 
  • Eşleştirme yapılabilir ancak HES kodunun süresi dolduğunda Ankara “Geçersiz HES kodu” uyarısı verilir ve toplu ulaşım kullanılamaz. Güncel HES kodu ile birlikte eşleştirme işlemi tekrarlanmalıdır. 
  • Şu anda sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası  ve Yabancı Kimlik Numarası ile işlem gerçekleştirilmektedir. Pasaport Numarası ile eşleştirme yapılması için çalışmalar devam ediyor.
  • ALO 153 Beyaz Masa’yı arayarak işlem saatini ve kişisel bilgilerinizi ileterek tarafımızdan destek alabilirsiniz. 

10 Ocak 2019 tarihinde Türkiye’de bir ilk olarak Migros ile yapılan anlaşma ile Ankara marketlerde ödeme yöntemi olarak Ankara kullanılabilmektedir. Ayrıca Migros’un sadakat programı olan Money kart ile Ankara eşleştirmesi yapılarak sadakat programı kapsamında alınan hediye paralar, Ankara transfer edilebilmektedir. Bunun yanında Ankara, yüklemesi ve abonman dolumu da yapılabilmektedir.

Ankara birer ön ödemeli kart olması için Bankalararası Kart Merkezi ile Belbim arasında 12 Nisan 2019 tarihinde bir iyi niyet protokolü imzalandı. Böylece ulaşım kartlarının sadece ulaşım kartı olmakla kalmaksızın Troy logolu ön ödemeli kart özelliğine sahip olup market, kafeterya, restoran gibi tüm iş yerlerinde kullanılması ve yurt içi ve yurt dışındaki ATMlerden para çekilebilmesi ve para yatırılabilmesi için ilk adım atılmış oldu.

Daha önce sizler için oluşturduğumuz Başkent Mobil Hata Veriyor içeriğimizden de yararlanabilirsiniz. Ankara Kart Uygulaması Hata probleminiz hala devam ediyorsa bize yorum olarak bildirin. Sizler için güncel çözümler aramaya devam ediyor olacağız.

Başkent Mobil Nedir?

Başkent Mobil Hata Veriyor iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır. Şehrin ulaşım araçlarında, tuvaletlerinde, Hamidiye otomatlarında, Migros alışverişlerinde ve sosyal tesisler gibi yerlerde kullanılabilmektedir.

Başkent Mobil

Bu uygulama hakkındaclearAnkara’nın akıllı mobil uygulaması Başkent Mobil sunduğu hizmetler ile vatandaşın işini kolaylaştırıyor, sosyal yaşam kalitesini artırıyor. E-demokrasi özelliği ile halkın projelere katılımını sağlıyor.

Acil Bildir ve Çek Gönder Modülü
Yollarda ve çevrede gördüğün aksaklıkları uygulama içinden hemen çek gönder, işleme alalım.

Ankara Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme Modülü
Kredi kartınla anında bakiye yüklemesi yap.

Dijital Katılım
Başkent için projen varsa bizimle paylaş, oylayalım, gerçekleştirelim.

Afet ve Hava Durumu Bilgilendirmesi
Olası doğal felaketler ve olumsuz hava koşulları için seni bilgilendiriyoruz.

Pati Destek
Sokaktaki hayvanlarının tüm ihtiyaçları için artık özel bir birim var.

Park ve Bahçeler
Büyükşehire ait tüm park ve bahçeler artık elinizin altında.

Gönüllü Ol
Faaliyetlerimize gönüllü ol, başkentimize birlikte değer katalım.

Asfalt ve Yol Yapım Çalışmaları
Ankara genelinde yapılan tüm çalışmaları güncel olarak takip et.

Acil Hasta Nakli
Tek tuşla, hasta nakil ambulans talebi oluştur, en kısa sürede gelelim.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın