Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Neden? Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Notebook kullanıcılarının sıkıntı çekip çok arattığı bu problemleri inceleyip araştırdık. Neden bu sorunların yaşanabileceği hakkında yapılan araştırmalar sonrasında gerekli sorularınıza özet cevaplar bulabilmeniz için makalemizi hazırladık. Keyifli okumalar dilerim.

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Neden?

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Neden?
Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Neden?

Bunun birçok sebebi olabilir. Sıralamak gerekirse ilk olarak sahip olduğunuz cihaza yeterli güç gitmiyor olabilir. Duvardan güç çektiğinize emin olunuz. Sonrasında gündüz ışığında cihazınızın parlaklığını yanlışlıkla süper düşük bir seviyeye çekmiş olabilirsiniz. Bu durumda zaten ekran neredeyse görünmez olacaktır.

Başka bir seçenek olarak laptop cihazınızın anakartından monitöre görüntü ve enerji taşıyan kablolar zarar görmüş olabilir. Tabi ki böyle bir durumda tamir hakkında bilginiz yoksa cihaz teknik servise gitmelidir. Cihazınızın teknikli servisli olmasını sağlayacak diğer bir durum ise sorunun anakart, işlemci, ekran kartı, depolama birimleri veya geçici sistem bellekleri gibi ana donanımsal parçalarda bozukluk olmasıdır. Bu sorunun gerçekleşmesinin bir sebebi daha zararlı yazılımlar olabilir.

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Teknik servise gitmesi gereken ya da diğer ismi ile cihazın tamir olması gerektiği durumların dışında çözüm önerisi sunacak olursam ilk olarak karanlık bir ortamda sıkıntının sadece düşük parlaklık olup olmadığına bakınız. Durum bu değil ise cihazınızın prize takılı olduğundan emin olunuz. Herhangi bir zararlı yazılım ihtimali karşı başka bir cihaz USB belleğinize Windows 10 işletim sisteminin İSO dosyasını yazıp. UEFİ ile format atmayı deneyiniz.

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?
Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor: Casper

Casper 1991 yılında 3 Türk girişimci ve yeni bilgisayar mühendisliği mezunu kişi tarafından İstanbul da kurulmuş bir bilgisayar markasıdır. Anlık olarak charlotte anne lamprecht isimli Amerikalı bir yöneticisi olsa bile bir Türk IT (Personal Computer) markasıdır.

Belirtmem lazım ki ekran açılmama gibi sıkıntılar markadan markaya değil modelden modele yorumlanabilir. Markaların çıkardığı her cihaz hakkında yorum yapamayacağımız için tavsiyemiz Casper Teknik Servisi ile iletişim kurmanızdır.

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor: Asus

Dünya gezegeni üzerinde insanlık tarafından kurulmuş en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Asus birçok alanda inanılmaz teknolojik ürünler üretmektedir. Sanıldığı üzere Amerikan firması değil aslında Tayvan firmasıdır. Bu firma’nın teknik servisi dünya çapında o kadar yaygın ve büyüktür ki size yardımcı olacaklarını düşünüyorum. 

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor: Lenovo

1984 merkezinde Çin sınırları içerisinde kurulmuş. Çin menşeili bir bilgisayar teknolojileri üretici firmasıdır. Ülkemizde de yıllardır aktif olan Lenovo kullanıcıları’nın donanım kalitesi üzerinde güvenini kazanmıştır.

19
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.