e
sv

Bilgisayarımızda Olması Gereken Programlar

962 Okunma — 27 Ocak 2020 05:30
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayar bizim elimiz ayağımız haline geldi. Onsuz bir şey yapamaz olduk dersek yeridir. Bilgisayarlar bizim dünyaya açılan ve özgür –sınırsız sanal ortamda hayallerimizi özgürce sanal gerçekliğin ortamına yansıtabileceğimiz bir imkan oluşturuyor. Bunu da tabi ki programlarla yapıyoruz. Birçok kişinin haberinin bile olmadığı ama bir bilgisayarda olmazsa olmaz programlar var. Yani başka bir ifade ile, bilgisayarda mutlaka olması gereken programlar var. Bu programları indirmek, ücretsiz kullanmak zor olsa da mümkün. Bunun da yolunu siz değerli okuyucularımıza göstereceğiz. Şimdi hazırsanız bu çok önemli programlara geçelim. Temel olan Ofis, Photoshop, Corel Draw gibi programları bildiğinizi varsayıyoruz.

Foxit Reader

PDF dosya okuma, dosya üzerinde yazı yazma, yazıyı renklendirme, özel notlar alma, yazıya simgeler yerleştirme gibi gerekli tüm işlemleri yapabileceğiniz, kolay kurulan, kullanımı kolay olan ve 14 gün tüm bu özellikleri Free olarak kullanabileceğiniz, Adope Reader programından bile daha iyi olan bir program ve olmazsa olmazların başında geliyor.

Snagit Programı

Bir ekran görüntüsünün sadece istediğiniz bir alanını kesip hem de üzerine karalamalar yapmak, bazı kısımları buzlu yapmak, bazı kısımları büyüteçle belirginleştirmek, bazı kısımlarına özel notlar eklemek, simgeler oklar eklemek, her eğitimcinin temel ihtiyacı. Bitmedi, bu programla ekranda oynayan filmleri bile kaydedebilirsiniz. Ya da Browser üzerinden indirilmesi imkansız bir klip ya da film izliyorsunuz. Arka planda Snagit programını açın ve kayıt modunu çalıştırın. O sizin için kaydetsin. Arada isterseniz, başka sesleri de ekleyebilirsiniz.  

YTD Video Downloader Programı

Youtube başta olmak üzere, izlediğiniz bir filmi indirmek için, tarayıcı linkini kopyalayıp bu programın içine linki yapıştırdığınızda dilediğiniz formatta filmi- videoyu indirir. Üstelik linki kopyalamanız bile yeterlidir. Program bunu algılar ve indirmek için sizden izin ister.  Bu program varken, IDMAN gibi kırılamayan ya da bir süre kullansanız bile sahte yazılım uyarısı alacağınız programlarla uğraşmak yerine, YTD Video Downloader indirmenizi tavsiye ediyoruz.

VPN Özellikli Yeni Opera Browser Programı

VPN özelliği ile ve ücretsiz olması ile iki ayrı cepheden keyif alacağınız bu internet tarayıcı programı, en modern sürümü ile tek kuruş ödemeden, siz internette gezinirken sizi Avrupa Afrika ya da Türkiye’deki başka bir ilde gösterebiliyor. Yasaklı sitelere girmek istediğinizde VPN ücreti ödemenize gerek yok. Ayrıca bu tarayıcı çok hızlı ve kasma yapmıyor. Reklamları engelleyici özelliği de var. Son zamanlarda bir 10 dakikalık video içine 50 tane reklam koyan Youtube reklamlarından gına geldiğini biliyoruz. Ben illa ki Crome kullanacağım diyorsanız onun için de reklam engelleyici AddBlocker eklentisini bir saniyede indirip aktifleştirebilirsiniz. Bazı siteler bunu algılayarak, sizden bu özelliği kapatmanızı isterse, siz sadece bu site için devre dışı bırak seçeneği ile işinizi görebiliyorsunuz.

Epic PEN Programı

Özellikle Youtube ders çalışan herkes için bu program harika. Renk renk ve çeşitli kalınlıkta kalemi ile ekrana beyaz bir not defteri açarak üzerine istediğiniz kadar işlem yaparak, tek tuşla silebiliyorsunuz.  Yine tek tuşla Mouse –kalem değişimi yapabiliyorsunuz.

WhatsApp PC Versiyonu

Bu program 150 MB boyutundadır ve indirdiğiniz andan itibaren ayarlara girerek, kurulumdan sonra ve telefonu da IR okuyucudan tanıttıktan sonra, PC ile birlikte açıl kutusunu da işaretlediğinizde WhatsApp keyfini bilgisayardan sürmek için önünüzde bir engel kalmayacak.

Güvenlik Duvarını Tek Tuşla Kapatın

Güvenlik duvarı, bir program indirmeye çalıştığınızda, programdaki KEY üreten sihirli yazılımı size sormadan siler. Sanki bilgisayarın yöneticisi siz değil de Microsoft’un Defenderi imiş gibi. Çok aşırı sinir bozucu olan bu davranışın önüne geçmek için “Defender Control” programını Google üzerinden taratarak kolayca indirebilir ve tek tuşla bu engeli kapatabilirsiniz.

Bu programları Nereden İndireceğim?

Üzülmeyin, ister Torrent sitelerinden, ister yerli sitelerden indirebilirsiniz. Programları kolay şekilde indirmek için Google ‘a programların adını yazarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bilgisayarımızda Olması Gereken Programlar