Black Mirror 2.Sezon 2.Bölüm İnceleme

 Black Mirror 2.Sezon 2.Bölüm İnceleme
Okunuyor Black Mirror 2.Sezon 2.Bölüm İnceleme

Black Mirror 2.Sezon 2.Bölüm İnceleme yazımızda dizinin genel yapısından bu hikayeye kadar olan düzenin ne derece doğru yansıtıldığına kadar geniş bir yelpaze sunuyoruz. Black Mirror dizisindeki değinilen konularda her zaman alt perdede bir çok farklı mesajın yattığını biliyoruz. 2. Sezon 2. Bölüm ile tüm dünyada yankı uyandırmasa’da hafif bir kulak çınlattı. Black Mirror 2.Sezon 2.Bölüm İnceleme yazımız başlıyor.

Victoria isimli kadın gözlerini açtığı zaman bizde onun hikayesine ortak olmaya başlıyoruz. Bölüm başladığında kadın ve neler olduğu hakkında en ufak bir bilgimiz yok. İşin garip yanı kadınında bir fikri yok. Çünkü hafıza kaybı geçirmiş.

Kadın yavaş yavaş kendini toparladığında veya toparlamak istediğinde çevresindeki insanlar çok aldırışsız. Bazıları onu öldürmek istiyor, bazıları’da sadece onu kayıt altına alıyor. Peki ama neden?, kafalarda soru işaretleri fazlasıyla oluşmaya başladı bile. Kadına karşı acıma duygumuz’dan çok insanların ona olan bu tepkisinden dolayı hikayeyi bilmeden kadına bir suç yüklüyoruz.

Victoria sonunda bir ipucu buluyor. Küçük bir kız çocuğunun istismara uğradığı ve öldürüldüğü olayda suç ortağı olduğu iddia ediliyor. Sonrasında ona ceza olarak verilen eğlence parkı olayı konuyu dahada derinlere itiyor.

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İncelemesinde’ki Mesaj

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme ülkemizde henüz kimse tarafından yapılmamış. Yazımızın bu kısmında aslında izleyicilerin yani sizin fikir ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Aşağıdan yorum olarak bölüm hakkındaki tüm fikir ve düşüncelerinizi özgürce yazabilirsiniz.

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İncelemesi
Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme yaparken aslında konuların alt metninde verilen mesajlara bakmak gerekiyor. Verilen cezanın sebebi neydi?, neden ve nasıl hafızasını yitirdi?. İnsanların tepkisi aslında bizim tepkimiz’mi? gibi bir çok soru işaretleri oluşuyor. Bunları cevapladığımız zaman aslında en kaliteli incelemeyi yapmış oluyoruz.

Dizinin bu bölümünde herkese göre farklı sonuçlar çıkartılabilir. Çünkü yazar bunu yapmak istemiş ve başarmış. Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme tarzında farklı içeriklerin gelmesini istiyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İncelemek için Detaylı İzleyin

Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme yapmak kolay olmayacak. İzlerken ruh halinizi tamamen diziye kaptırmanız gerekiyor. Ancak o zaman bu bölümü gerçekten anlamış olacaksınız.

Dizinin bu bölümüyle ilgili sizin fikir ve düşüncelerinizi aşağıda yorum olarak görmek istiyoruz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın