Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

 Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?
Okunuyor Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır? Bluetooth Kulaklık Nedir?, Ne İşe Yarar? Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır? Bluetooth Kulaklık Cihazlarla Nasıl Eşleştirilir? Bluetooth teknolojisi uzun süredir kullanılıyor, diyebiliriz. Bluetooth, kablosuz bağlantı mantığı ile işleyen ve kısa mesafe radyo frekansı kullanan teknolojidir. Bluetooth, 1994 yılında çoktan Sony tarafından satın alınmış olan Ericsson firması tarafından cep telefonları ve diğer mobil cihazları kablosuz olarak birbirine bağlamak ve aralarında iletişim kurmak için geliştirilmiştir. Bu teknoloji günümüzde sadece telefonları değil, birçok cihazı birbirine bağlayarak bir ekosistem kullanmamızı sağlar. Bluetooth kulaklıklar bu ekosistemin en çok kullanılan parçalarıdır.

Bluetooth Kulaklık Nedir?, Ne İşe Yarar?

Bluetooth Kulaklık Nedir?, Ne İşe Yarar?
Bluetooth Kulaklık Nedir?, Ne İşe Yarar?

Bluetooth kulaklık Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi ile Bluetooth için gerekli donanıma sahip ve ses oynatan her cihaza bağlanabilir. Bu sayede arada kablo engeli olmadan kulağınızda kulaklığınız ile isterseniz müzik dinlersiniz, isterseniz oyun oynarsınız veya isterseniz film ve dizi izleyebilirsiniz. Teknoloji yarar sağlayarak insanların hayatlarını kolaylaştırmayı amaç edinir. Bluetooth kulaklıklar ise bunu sağlıyor. Kablo engelini ortadan kaldırarak, teknolojiyi kullanımınızı kolaylaştırıyor.

Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Bu çok basit bir işlemdir. Öncelikle Bluetooth teknolojisine sahip kulaklığınızda Bluetooth teknolojisinin açık olduğuna emiz olunuz. Sonrasında yapacağınız işlem bütün cihazlar aynı şekilde yorumlanabilir. Farklı işletim sistemleri de buna dahil olacak şekilde. Wifi logosunun yanında bulunan İskandinav Runik Yazı ile bir çeşit B harfi gözükür. Ona tıklayarak Bluetooth teknolojisine sahip cihazları görüntüleyebilirsiniz. Ericsson yani Bluetooth teknolojisini üreten firma bir İsveç firmasıdır. İskandinav Runik Yazı bu sebep ile kullanılmıştır.

Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?
Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Bluetooth Kulaklık Cihazlarla Nasıl Eşleştirilir?

Wifi logosunun yanında bulunan İskandinav Runik Yazı ile yazılmış gözüken B harfine tıkladıktan sonra Bluetooth teknolojisine sahip cihazları görüntüleyebilirsiniz. Genellikle buradaki cihazlar birkaç metre çevreniz ile sınırlıdır. O yüzden kulaklık yanınızda olacağından en yüksek çekim frekansı’nın onda olacağını varsayıyorum. Ek olarak gözken cihazların üstünde isim yazar. Kendi cihazınızı bulduktan sonra tıklayıp eşleştir diyerek, kulaklığınız ile telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızı eşleyebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın