Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (Türkiye & Dünya) 2021

 Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (Türkiye & Dünya) 2021
Okunuyor Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (Türkiye & Dünya) 2021

Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? sorusunun cevabını merak edenler için 2021 yılına ait güncel verileri paylaşıyoruz. Hem Türkiye’de hem de Dünya da kaç kişinin aktif olarak oynadığını buradan görebileceksiniz. Uygulama mağazalarında milyonlarca oyuncu tarafından indirilen ve oynanan dünyanın en popüler mobil aksiyon oyunu Brawl Stars hakkında sorulan soruları cevaplamaya devam ediyoruz. Bu kadar popüler olan ve indirilen bir oyunu Türkiye üzerinden kaç kişinin oynadığı ve dünyada kaç aktif oyuncusu bulunduğu merak konusu. Bizde sizler için en doğru sonuçları öğrenebileceğiniz bir araştırma yaptık.

Günümüzdeki bir çok çevrim içi oyunda oyuncu sayılarının orantılı olmamasından kaynaklı oyun içerisine bot karakterler atılmaktadır. Oyunda yer alan bot karakterler sanki gerçek oyuncuymuş gibi oynayarak karşılaşmaların gerçekleşmesini sağlarlar. Fakat Brawl Stars oyununda işler öyle yürümüyor. Oyunun genel yapısı itibariyle dengenin korunması için karşılaşmalarda asla bot karakterler yer almaz. Yani bir maça girdiğiniz zaman takım arkadaşlarınız ve rakip oyuncular gerçek oyunculardır. Karşılaşma aradığınız zaman bir maçı bulmak için sizinle aynı anda maça girmek isteyen takım arkadaşları ve rakip oyuncu olması gerekiyor. Maça girmek için sıraya girdiğinizde ortalama 1 dakika içerisinde bu oyuncular bulunmaktadır. Bu durumda oyunda aktif oyuncu sayısının ne kadar fazla olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (2021)

Brawl Stars ile ilgili oyuncu sayılarının neden bu kadar merak edildiği ile ilgili bilgileri yukarıda sizlerle paylaştık. Şimdi ise hem Türkiye hem de Dünya genelinde ne kadar aktif oyuncu bulunduğuyla ilgili genel bilgileri sizlerle paylaşacağız. 2021 yılında her ay güncel olarak buradaki veriler değişecektir. Korona virüsün tüm dünyada gösterdiği etkiler nedeniyle evlere kapanan insanlar mobil oyunlara daha çok önem vermeye başladı. Bu süreçte Brawl Stars oyuncu sayısı hiç olmadığı kadar arttı ve aktiflik sürelerinde yükselişler oldu.

Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (2021)
Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? (2021)

Türkiye, Amerika, Brezilya, Güney Kore gibi ülkelerde çok popüler olan aksiyon oyunun aktif oyuncu sayılarına dair güncel bilgilere aşağıda ulaşacaksınız. Aynı zamanda sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa onları da yorum olarak yazabilirsiniz.

Türkiyede Kaç Kişi Oynuyor?

Türkiyede Brawl Stars oyununu Kaç Kişi Oynuyor? sorusuna en doğru cevabı oyunun sahipleri verebilir. Çünkü oyuncu analizleri yalnızca onların elinde yer almaktadır. Fakat bizde uygulama mağazalarını analiz ederek ortalama bir oyuncu sayısı tahmini yapabiliyoruz. Türkiyede ortalama 1,5 milyon oyuncu Brawl Stars oynamaktadır. Bu veriler resmi değildir fakat 2021 yılında yapılan araştırma sonuçlarında görülmektedir.

Dünyada Kaç Kişi Oynuyor?

Dünyada Brawl Stars oyuncu sayısının da, tıpkı yukarıdaki Türkiye istatistikleri gibi doğru tahmini yapılamamaktadır. Fakat yine uygulama mağazalarından yola çıkarak Amerika’da 12 milyon ve Brezilyada 8 milyon aktif oyuncusu olduğu düşünülmektedir. Dünya genelinde ise 100 milyondan fazla indirme barajını aşmış durumda.

Brawl Stars Nedir?

Brawl Stars, Supercell tarafından ilk olarak 15 Haziran 2017’de, beta sürümü çıkartılmış hızlı tempolu freemium çok oyunculu bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Küresel yayın tarihi 12 Aralık 2018’dir. Oyun 9 Haziran 2020’de Çin’e yayınlandı. Oyunun Çin versiyonu bağımsız bir uygulamadır ve özel Çin sunucularına sahiptir.

Brawl Stars, çeşitli oyun modlarında, karakterler aracılığıyla rakip takımı veya oyuncuları alt etmek üzerine kurulmuş bir oynanışa sahiptir. Oyuncular, her biri kendi ana saldırısına sahip olan birkaç savaşçı arasından seçim yapabilir ve düşman savaşçılarına saldırıp hasar verirken, daha çok hasar veren süper güçlerini doldururlar. Her savaşçının Brawl Pass’teki kutulardan veya savaşçı maksimum seviyeye ulaştığında oyun içi dükkanda bulunabilen “aksesuar” ve “yıldız gücü” adı verilen kilitlenebilir (pasif) bir yeteneği vardır. Buna ek olarak, dükkanda savaşçının görünümünü, animasyonlarını veya seslerini değiştirebilecek “kostümler” satın almak mümkündür. Oyunda çeşitli oyun modları ve karakterler vardır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
620 okunma
okunma1586
0 yorum