Brawl Stars Paralı mı Olacak? (2021)

 Brawl Stars Paralı mı Olacak? (2021)
Okunuyor Brawl Stars Paralı mı Olacak? (2021)

Brawl Stars paralı mı olacak? sorusu 2021 yılında oyuncuların kafasını en çok karıştıran sorulardan bir tanesi. Yabancı kaynaklarca ortaya atılan bazı iddialar Brawl Stars oyununun artık paralı olabileceğini mi söylüyor? gelin ve öğrenin. Supercell tarafından geliştirilen günümüzün en çok çevrim içi oyuncusuna sahip mobil aksiyon oyunlarının başında gelen Brawl Stars hakkında bir çok iddia atılmaktadır. Son söylentilere göre artık oyunun paralı olacağı ve aylık ödemeleri yapmayan oyuncuların bir daha oyuna giremeyeceği söyleniyor. Tüm bunları duyanlar veya bir yerlerden okuyanlarda büyük bir merak içerisinde durumu araştırmaya başlıyorlar. Gerçekten de Brawl Stars paralı mı olacak?, araştırma sonuçlarımıza bir bakın.

Brawl Stars Paralı mı Olacak?
Brawl Stars Paralı mı Olacak?

Brawl Stars Paralı mı Olacak?

Brawl Stars oyununun paralı olacağı iddialarıyla ilgili haberleri duyan oyuncular bunun gerçek olup olmadığını araştırıyorlar. Dünya genelinde milyonlarca oyuncusu bulunan mobil aksiyon oyununun parayla satılacağını söyleyen herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır. Yurt dışındaki haber sitelerinin bu tür büyük oyuncusu bulunan oyunlarla ilgili ziyaretçi alabilmek için çıkardığı yalan haberlerin bir örneğidir. Brawl Stars paralı mı olacak? sorusunu biz de merak ederek gerçeklik payının olup olmadığından emin olmak için oyunun destek ekibine bir mail gönderdik. Aldığımız cevap da Brawl Stars oyununun uygulama mağazaları üzerinden ücretsiz olarak indirilmeye devam edileceği ve sadece oyun içi öğelerin ücretli olarak satılacağı söylendi.

Zaten bu tür oyunlar çevrim içi oyuncu sayısını hesaba katarak oyun içi öğelerin satılmasıyla gelir elde etmektedir. Aynı zamanda yaptıkları sponsorluk anlaşmalarıyla da gelir elde edebiliyorlar. Şuanda milyonlarca oyuncuya sahip olan Brawl Stars oyununun paralı olarak satışa geçmesi ciddi anlamda oyuncu kaybına sebep olur. Aynı zamanda oyun içi öğelerin de ücretsiz olarak veya çok düşük ücretlerle satılması gerekir. Bu durumda oyuncu sayısında düşüş yaşamasıyla hem popülerliği azalır hem de sponsorluk anlaşmalarından elde ettiği gelir. Geçtiğimiz yıl Brawl Stars’ın piyasa değeri 500 milyon doları geçmişti. Brawl Stars Paralı mı Olacak? sorusunu sorarken tüm bunları da hesaba katınca bu haberlerin yalan olduğunu ve paralı olarak satılmayacağını da çıkartabiliyoruz.

Brawl Stars Paralı mı Olacak?
Brawl Stars Paralı mı Olacak?

Brawl Stars Kaç Para Olacak?

Brawl Stars oyununun paralı mı olacak? sorularına cevabı zaten yukarıda verdik. Fakat ola ki fikirleri değişti ve bir risk alarak oyunu artık paralı şekilde sunacaklarını açıkladılar. Öyle bir durumda Brawl stars kaç para olacak? sorusu akıllara geliyor. Bizde sizler için böyle bir teori yaratarak sonuçlarını analiz etmeye çalıştık. Geçtiğimiz yılda 500 milyon dolar piyasa değerine ulaşan oyunu dünya genelinde 15 milyon aktif oyuncuya sahip. Oyunu cihazlarında bulunduran 70 milyon oyuncu da bulunmaktadır. Ortalama 30 milyon oyuncunun oynayacağından ve oyunun piyasa değerinden yola çıkarsak 17 Dolar yani şuandaki kurla 150 TL yapmaktadır. Bir mobil oyun için aşırı yüksek bir fiyat olmasına rağmen oyunun zarar etmemesi için bu fiyatları normal görebiliriz. Tabi ki böylesine bir tutar dünya genelinde de aşırı fazla, oyuncu kaybından dolayı böyle bir şeye dahi kalkışacaklarını düşünmüyoruz.

Brawl Stars Nedir?

Brawl Stars, Supercell tarafından ilk olarak 15 Haziran 2017’de, beta sürümü çıkartılmış hızlı tempolu freemiumçok oyunculu bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Küresel yayın tarihi 12 Aralık 2018’dir.  Oyun 9 Haziran 2020’de Çin’e yayınlandı. Oyunun Çin versiyonu bağımsız bir uygulamadır ve özel Çin sunucularına sahiptir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın