Brawl Stars Yaş Kitlesi [2021]

 Brawl Stars Yaş Kitlesi [2021]
Okunuyor Brawl Stars Yaş Kitlesi [2021]

Supercell tarafından geliştirilen aksiyon oyunu Brawl Stars oyuncularının ortalama yaş kitlesi sonuçlarına yer ayırdık. 2021 yılı araştırmalarına göre Brawl Stars Yaş Kitlesi hakkında hem Türkiye hem de dünya oranlarını göreceksiniz. Son dönemlerde mobil oyun platformunun büyümesiyle birlikte akıllı telefon kullanan herkesin çevrim içi popüler oyunları oynadığını görüyoruz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla oyuncusu bulunan Brawl Stars oyununu ortalama kaç yaşında insanların oynadığı merak edilmektedir. Telefonların yalnızca sesli iletişim aracı olmaktan çıkarak eğlence ve iletişimin çok yollarının sunulduğu akıllı cihazlar haline geldi. Aynı zamanda telefonların oldukça rahat ve kolay kullanımı olmasından dolayı çocuklar da bu cihazlara erişebiliyor ve cihazın sunduğu oyunları oynayabiliyorlar. Her yaş grubunun elinin altındaki uygulama mağazalarında yer alan oyunlarla canımızın sıkıldığı her an bir oyuna girebiliyoruz. Hal böyle olunca 7’den 77’ye kadar genişleyen bir oyuncu kitlesini oyunlarda görmek şaşırtmamaktadır. Bizde sizler için dünya ve Türkiye’de yapılan Brawl Stars Yaş Kitlesi sonuçlarını sıraladık.

Brawl Stars Yaş Kitlesi Türkiye’de Kaçtır?

Brawl Stars yaş kitlesi için bir hesap yaparken bunu bir anketle yapmanın tam doğru sonuçları çıkartmayacağını düşündük. Bu yüzden Türkiye üzerinden oyunu uygulama mağazaları ile cihazlarına yükleyen kullanıcıların yaş ortalamasını çıkardık. Play Store hesabı açarken kayıt olunan hesaplardaki yaşların ortalamaları ile Brawl Stars oyununun yaş kitlesini de hesaplamış olacağız. Tabi ki yaşını büyük gösterenler ve büyüklerin kullandığı cihazlar üzerinden de bu oyunu oynayanlar bulunmaktadır.

Brawl Stars Yaş Kitlesi
Brawl Stars Yaş Kitlesi

Yapılan hesaplamalara göre 2021 yılında Brawl Stars oynayan oyuncuların yaş ortalaması Türkiye de 14‘dür. Tabi ki bu sonuçlar oyuna başlayan ve bırakan oyuncularla değişebilir. Fakat yapılan son araştırma sonuçlarından elde edilen veriler böyledir.

Oyunun kolay bir ara yüzünün olması her yaş grubunun zorlanmadan anlayabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle bu durum çocuk veya yaşlı gibi uç noktalara da ulaşmasını sağlamıştır. Ayrı zamanda yapılan reklamların küçük yaşlardaki çocuklara da hitap etmesi yine oyunun genel yaş ortalamasını belirleyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Grafiklerinin gerçekçilikten çok yaratılan çizgi evrene benzetilmesi de yine ufak oyuncuların ilgilerini üzerlerine başarıyla çekiyor. Yani aslında oyun bu yaş grubundaki kitleye kendisini oldukça iyi pazarlamış. Ayrıca yarattıkları bu evrende büyük insanların da oynayabilecekleri bir ortam oluşturmuş.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın