Brawlhalla Rehberi: Nasıl Oynanır?

Brawlhalla Rehberi: Nasıl Oynanır?

Brawlhalla Nasıl Oynanır? gibi sorular soran oyuncular için tüm merak edilenleri cevaplıyoruz. Mobil Aksiyon oyunu Brawlhalla ile ilgili rehber yazımız. Ubisoft Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon oyunu ülkemizde çok popüler olmasa’da dünya genelinde 1 milyondan fazla indirilmiş durumda.

Oyunun indirme sayısına bakmadan oyuncu sayısının dünya genelinde 40 milyon olduğu iddiasını açıklamalarından okuduk. Oyuna giriş yaptığımızda oyuncu bulma konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmıyoruz.

Brawlhalla Nasıl Oynanır?

Brawlhalla oyununu oynayabilmeniz için ilk olarak oyunu cihazlarınıza yüklemeniz gerekecek. Uygulama mağazası üzerinden oyunu indirip kurduktan sonra giriş yapabilirsiniz. Oyuna girdiğiniz zaman oyunu öğretecek bir yapay zekayla karşılaşacaksınız. Bu sayede temel özellikleri’de öğrenmiş oluyorsunuz.

Brawlhalla Nasıl Oynanır?
Brawlhalla Nasıl Oynanır?

Oyun içerisinde bir birinden farklı onlarca karakter bulunuyor ve her karakterin kendine has özellikleri vardır. Brawlhalla Nasıl Oynanır? sorusunun cevabını aslında oyunu oynayarak kendiniz öğrenebilirsiniz. Biz buradan yalnızca sizlere temel bilgileri aktarabiliriz. 8 vs 8 gireceğiniz savaşlarda takım oyunu oldukça önemli.

Zaten bir maça girince ekran üzerinde yardımcı tuşları gösteriyor. Karakterinizi nasıl yönlendirip düşmana vuracağınızı bu tuşlar sayesinde kolaylıkla öğreniyorsunuz. Amacınız en az ölümle en fazla düşmanı öldürmek. Takım oyunu oldukça önemli.

Brawlhalla 2 Kişi Nasıl Oynanır?

Brawlhalla çevrimiçi bir oyun olduğu için oyunu 2 kişi oynayabilirsiniz. Fakat oyunun arayüzünü çözememiş olan oyuncular var. Bu yüzden Brawlhalla 2 Kişi Nasıl Oynanır? gibi sorular oldukça sık soruluyor. Ülkemizde popüler olmayan oyunlarla ilgili bilgiler çok sınırlı olduğu için biz cevaplamak istedik.

Brawlhalla 2 Kişi Nasıl Oynanır?
Brawlhalla 2 Kişi Nasıl Oynanır?

Brawlhalla 2 Kişi oynayabilmeniz için genel oyun odaları sekmesine gelerek yeni bir oda oluşturun. Oluşturduğunuz odada oyuncu sayısını belirleyebilirsiniz. Birlikte oynamak istediğiniz arkadaşınızı odaya davet edin ve sonra maça başlayın.

Brawlhalla Nasıl Arkadaşlarla Oynanır?

Brawlhalla oyununda arkadaşlarla maça girmek aslında çok zor bir özellik değil fakat Türkçe dil desteğinin olmaması çoğu oyuncunun zorlanmasına sebep oluyor. Oyun içerisinde genel sunuculara geçiş yaparak oradan oda kurmanız yeterli olacak. Sonrasında kurduğunuz odaya arkadaş listenizde ekli olan oyuncuları davet edip maçlara girebilirsiniz.

Brawlhalla Hangi Tuşlarla Oynanır?

Brawlhalla Hangi Tuşlarla Oynanır? sorusu’da oldukça sık sorulan sorulardan bir tanesi. Oyun genel yapısı itibariyle biraz karmaşık. Oyuncular 4 parmak oynamak zorunda kalıyorlar oyunu, bundan dolayı bu oyunu çözen bir oyuncu diğer mobil oyunlarda’da başarısını oldukça arttıracağına inanıyoruz.

Brawlhalla Hangi Tuşlarla Oynanır?
Brawlhalla Hangi Tuşlarla Oynanır?

Bir maça girdiğiniz zaman ekran üzerinde bulunan her tuşu kullanmanız gerekecek. Sol parmak ile karakterinizi yönlendirin ve sağ parmaklar ile düşmanlarınıza saldırın. Oyunu Emulator cihazlar ile bilgisayar üzerinden oynuyorsanız yön tuşlarıyla karakteri yönetebilirsiniz, aynı zamanda skill tuşlarına atadığınız tuşlar sayesinde’de saldırılar gerçekleştirebilirsiniz.

Brawlhalla Combo Tuşları

Brawlhalla Combo Tuşları, karakterin mevcut olan yeteneklerine farklı sayılarda basmak veya aynı anda 2 yeteneğe basmak gibi bir çok şekilde gerçekleştirilebilir. Combo tuşlarını öğrenmek için Brawlhalla ile ilgili hazırlanan videoları izlemenizi öneriyoruz. Bu sayede daha fazla etki görebilirsiniz.

Yeteneğin İsmiYeteneğin ÖzelliğiCombo Tuşları
ThrowSilahı Yere Atar
Pick upSilahı Yerden Alır
Neutral light (NLight)Düz vuruş yaparSol Tık
Side light (SLight)Yan tarafa düz vuruş yaparsol-sağ + sol tık
Down light (DLight)Aşağı yöne düz vuruş yapar
Neutral air (NAir)Havaya doğru düz vuruş yapar
Side air (SAir)Havada yan tarafa düz vuruş yapar
Down air (DAir)Havada aşağı doğru düz vuruş yapar
Neutral signature (NSig)Özel vuruş yaparSağ Tık
Side signature (SSig)Yan tarafa özel vuruş yapar
Down Signature (DSig)Aşağı tarafa özel vuruş yapar
RecoveryHavadayken özel vuruş yaparSağ Tık
Ground PoundHavadan aşağı doğru özel vuruş yapar
DodgeRakip saldırısından kaçarShift
Spot dodgeDüz dururken rakip saldırısından kaçmak
Gravity cancel (GC)Havadayken Spot Dodge sonrasında yerdeymiş gibi atak yapar
Chase Dodge (Momentum dodge,Mdodge)Birini vurduktan sonra yapılan hızlı dodge
DashYerde Shift yardımıyla bir tarafa doğru kaymak
Slide chargePlatformdan aşağı kayarken özel yeteneği doldurup ateşlemek
Edgeguard(ing)Düşmanları platformun dışında tutup onu aşağı düşürmek
EggdropBir rakibin yukarısında iken aşağı doğru throw atıp daha sonra (silaha göre değişir) DAir veya Ground Pound kullanmak
True ComboRakip bu saldırıları dodgeleyemez
StringRakip bu saldırılarınızdan dodge ile kurtulabilir
Read(ing)Düşmanın yapacaklarını önceden tahmin etme olayı
Dodge Read(ing)Düşmanın kullanacağı dodge yönünün tahmini
Punish(ing)Rakibin yaptığı yanlış hamleyi aleyhinize çevirip kullanmak
SpammerSürekli aynı hareketleri tekrarlayan amatör oyunculara denir
Brawlhalla Combo Tuşları
Brawlhalla Combo Tuşları
Brawlhalla Combo Tuşları

Yukarıda sizlere yalnızca Brawlhalla Combo Tuşları vermedik, aynı zamanda oyunda sıkça kullanılan terimlerin anlamları ve ne işe yaradıklarını’da anlattık.

Brawlhalla Kılıç Kombosu

  • Down Light into SAir: Hasarı yükseltir ve artık kırmızı olmayan düşük canınızın basıncını korur
  • Down Light into Recovery: Canınız kırmızıyken yani doluyken düşmanlara saldırmak için en iyisi
  • Down Light into NAir: Havada ve turuncu yani orta canın üzerindeyken düşmanlara saldırmak için tercih edilir
  • Down Light into DAir: Bu saldırılar ile rakipler kenar koruma durumuna geçiş yapmaya mecbur kalırlar

Brawlhalla Mızrak Kombosu

  • Down Light into SAir: 4-5 dex veya üstü gerektirir.
  • Side Light into NAir: Büyük hasar veren en güvenilir combo sağlar,
  • Side Light into SAir: Kenar koruması yaparken düşmanı itmenizi sağlar
  • Side Light into Dair: Seni çift zarar ve 60+ hasar başa çıkabilirim iki hit kutuları arasında tatlı yerinde isabet eğer bu bir, dinlenmişti olabileceğini düşünüyorum. Aksi takdirde, özensiz kullanılırsa 20-30 başa çıkabilir.
  • Side Light into Recovery: Öldürmek için harika.

Brawlhalla Yeni Başlayanlar için Taktikler

Brawlhalla Yeni Başlayanlar için verdiğimiz Taktikler aslında yazımızın en başından sonuna kadar olan tüm öğretici bilgileri’de kapsamaktadır. Burada bahsedeceğimiz şeyler oyunculara vereceğimiz önerileri içeriyor. Öncelikle bu oyuna başaldığınız zaman kötü bir performans sergiliyorsanız pes etmeyin, çünkü oyun genel yapısı itibariyle alışılması kolay bir oyun değil. Türkçe olmadığı için oyunu bırakmanıza gerek yok hem İngilizceniz gelişir hemde daha sonra oynayabileceğiniz diğer İngilizce oyunlarda rahat edersiniz.

Oyunda bir karakterde sabit kalmayın, her karakterin farklı bir gücü ve özelliği olduğu için olabildiğince her karakterde kendinizi geliştirmeye çalışın. Bu sayede düşman olarak gelen karakterlerin neler yapabileceğini daha kolay öngörebilirsiniz.

Brawlhalla Yeni Başlayanlar için Taktikler
Brawlhalla Yeni Başlayanlar için Taktikler

Brawlhalla Nasıl Oynanır? ve Combo Tuşları gibi işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bilgileri sizlere aktardık. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

91
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.