Bu Gece Telefonları Kapatın (2020) Singapur TV

 Bu Gece Telefonları Kapatın (2020) Singapur TV
Okunuyor Bu Gece Telefonları Kapatın (2020) Singapur TV

Bu Gece Telefonları Kapatın (2020) Singapur TV haberine göre Kozmik Işınlar Dünya’nın Yanına Gelecek. 12:30 – 03:30 arası telefon, cep telefonu, tablet gibi elektronik cihazları kapatın.

2020 yılında Sosyal medya sayfalarında paylaşılan ve WhatsApp üzerinden herkesin bir birine gönderdiği haberin detayları şöyle.

Bu gece 12:30 – 03:30 arası telefon, cep telefonu, tablet gibi cihazları kapatmayı ve bunları vücudunuzdan uzak tutmayı unutmayın. Sinpagur TV bu haberi duyurdu. Lütfen ailenize ve arkadaşlarınıza söyleyin. Bu gece 12:30’dan 03:30’a kadar gezegenimiz çok yüksek bir radyasyona sahip olacak. Kozmik ışınlar Dünya’nın yanına gelecek. Bu nedenle lütfen cep telefonunuzu kapatın. Cihazınızın vücudunuza yakın olmasına izin vermeyin. Bu çok büyük bir hasara neden olabilir. İnanmıyorsanız NASA haberlerini kontrol edebilirsiniz. Bu mesajı sevdiğiniz herkese gönderin.

Yukarıdaki gibi mesajlar ve haber şekli verilmiş içerikler çok sık paylaşılmaya başlandı.

Bu Gece Telefonları Kapatın Haberi Doğru mu?

Bu Gece Telefonları Kapatın Haberi Doğru mu? sorusu çok fazla sorulmaya başlandı. 2020 yılında sıkça paylaşılmaya başlayan bu habere inan çok fazla insan var.

Bu Gece Telefonları Kapatın Haberi Doğru mu?
Bu Gece Telefonları Kapatın Haberi Doğru mu?

Haber Doğru Değil !

2016 yılında ilk olarak yapılan bu yalan haber üzerinden 4 yıl geçtikten sonra tekrar yapılmaya başlandı. Üzerinde küçük değişiklikler yapılarak günümüze uyarlanmış hali paylaşılmaya başlanmış. Singapur TV ve NASA kaynak gösterilerek paylaşılan haberler gerçeği yansıtmıyor.

Singapur TV

Singapur TV adındaki uydurulmuş sahte kaynak ile bu güne kadar çok fazla yalan haber üretildi. Yani kaynak olarak Singapur TV’nin gösterildiği hiç bir habere inanmayın.

Singapur TV
Singapur TV

2020 yılında özellikle dünyaya gelecek ışınlar adı altında insanlardan telefon, cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi cihazların kapatılmasını söyleyen yalan haberlerle adını duyurdu.

NASA “Kozmik ışınlar Dünya Geliyor Telefonları Kapatın” Haberi

Yapılan bu yalan haberlerde kaynak olarak NASA gösteriliyor fakat günümüzde böyle bir haber ve uyarı bulunmamaktadır. Gördüğünüz bu haber viral olarak yayılmaya çalışılan bir yalandan ibaret.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın