Bu Kişi Messenger da Müsait Değil Ne Demek?

 Bu Kişi Messenger da Müsait Değil Ne Demek?
Okunuyor Bu Kişi Messenger da Müsait Değil Ne Demek?

Bu Kişi Messenger da Müsait Değil uyarısını gören kullanıcılar bunun ne anlama geldiğini ve ne demek olduğunu merak ediyorlar. Karşılaşabileceğiniz Messenger uygulamasındaki terimlerin anlamlarını sizlere açıklıyor ve sorularınızı yanıtlıyoruz. Günümüzde en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya platformlarında dahi Messenger aracılığıyla mesajlaştığımız için uygulamadaki terimler ilgimizi oldukça çekebiliyor. Bir arkadaşımıza veya arkadaş listemizde ekli birisinin üzerinde gözüken “Bu kişi messenger de müsait değil” uyarısını gördüğümüzde ne anlama geldiğini anlamayabiliyoruz. Bu soruların son zamanlarda artmasıyla birlikte konuya bir açıklık getirmek istedik. Bunun gibi başka sorularınız veya merak ettiğiniz soru işaretleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Uygulamaya gelecek güncellemelerle yeni eklenecek terimleri ve onların anlamlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu Kişi Messenger da Müsait Değil ne Demek? (Anlamı)

Bu Kişi Messenger da Müsait Değil ne Demek? aslında kullanıcıların çok fazla sorduğu bir sorudur. Her ne kadar mesajda anlamının ne olduğunu söylese de bu tür çevrim içi mesajlaşma uygulamalarında acaba kullanıcının bize karşı mı bir tutum sergilediği veya bizim bir kısıtlamamızın mı olduğu gibi çeşitli düşüncelere yönlendiriyor. Bizde hem yanlış düşünceleri engellemek hem de “Bu kişi messenger da müsait değil” yazısını gördüğünüz de bunun ne anlama geldiğini anlamanız adına bu mini rehberi hazırlama gereği duyduk.

işi Messenger da Müsait Değil
işi Messenger da Müsait Değil

Bu Kişi Messenger da Müsait Değil; Messenger uygulamasında bir kullanıcı aktiflik durumunu müsait değil olarak ayarlarsa diğer kullanıcılar da onun profil bilgisinde bu mesajı görürler. Bu mesajın anlamı Messenger üzerinden herhangi bir şekilde kimseyle iletişim kuramayacağı anlamına gelir. Fakat buna rağmen yine de kişiye mesaj gönderilebilmektedir. Fakat gönderilen mesaja erken cevap gelmemesi veya hiç cevap gelmemesi durumunda mesaj gönderenin kötü düşüncelere girmesinin önüne geçer. Çünkü mesaj gönderilen kişinin Messenger uygulamasındaki durumunun müsait olmaması normal bir şeydir.

Durum ayarları değiştirilebilir, eğer bir kullanıcı da Bu Kişi Messenger da Müsait Değil yazısını görüyorsanız size özel bir kısıtlama durumu söz konusu değildir. Kendi kişisel ayarlarından durumu müsait değil olarak değiştirdiğinde arkadaşlarında ekli olan her Messenger kullanıcısı o kişide bu uyarı mesajını görecektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın