Call of Duty Mobile Dil Değiştirme (2021)

 Call of Duty Mobile Dil Değiştirme (2021)
Okunuyor Call of Duty Mobile Dil Değiştirme (2021)

Call of Duty Mobile Dil Değiştirme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatıyor ve 2021 yılındaki güncel ayarları sizlere sunuyoruz. Değişen ara yüz ve ayarlar sistemiyle Türkçe yapmanızı sağlayacak dil değiştirme adımları anlatıldı. PUBG Mobile gibi popüler bir hayatta kalma oyununa rakip olarak çıkan CoD: Mobile hızlı bir giriş yaparak piyasa da milyonlarca kitleye ulaşmayı başardı. Uygulama mağazalarında kendi kategorisindeki başarısı hala devam etmektedir. Oyuncular oyuna gelen güncellemelerin ardından bazen dil değişikliği yapıldığını görebilirler. İlk çıktığı zaman Türkçeyi desteklemeyen oyun sonraki güncellemeleriyle Türkçe dilini de desteklemeye başlamıştı. Her ne sebeple olursa olsun Call of Duty Mobile oyununda Dil Değiştirme nasıl yapılır? sorusunu merak ediyorsanız cevabını burada bulacaksınız.

Call of Duty Mobile Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Aşağıda anlattığımız adımları eksiksiz ve doğru şekilde uygularsanız işe yarayacaktır. Call of Duty Mobile Dil Değiştirme olarak anlattıklarımız en güncel sürüme aittir. Oyuna sonradan gelecek güncellemelerle dil değiştirme ayarlarının değişmesi halinde sizlere yeni ve doğru bilgileri yine buradan aktaracağız. Bazen yabancı dil öğrenenler izledikleri dizileri öğrenmeye çalıştıkları dilde izlerken oynadıkları oyunları da yine öğrenmeye çalıştıkları dilde oynayabiliyorlar. Hem pratik hem de ezber yapmanızı sağlayan bu dil sistemleri oyunlar için de çok önemli. CoD: Mobile gibi hikaye tabanlı bir oyun olmasa dahi oyun içerisinde okumanız ve anlamanız gereken çok fazla şey bulunmaktadır. Eğer bilmediğiniz bir dildeyse oldukça geri kalabilirsiniz. Bu yüzden Türkçe diline çevirmeniz veya bildiğiniz diğer dillerde oyunu oynamanız önemli.

Call of Duty Mobile Dil Değiştirme
Call of Duty Mobile Dil Değiştirme

Call of Duty Mobile Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? cevabını ve kısa yol bağlantısını aşağıda paylaştık. Konuyla ilgili sormak istediğiniz sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz. Takılanlar için kısa bir süre sonra bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili bir video hazırlayıp paylaşacağız. Konuyla ilgili bilmeniz gereken her ayrıntıyı sizlere sunmaya çalıştık. Şimdiden keyifli oyunlar dileriz.

  • Ayarlara girin,
  • En sağdaki seçeneğin solunda bulunan Dil seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza çıkan diller arasında yapmak istediğinizi seçin.

Yukarıdaki basit işlemler oyun içerisinde ortalama 2 dakika sürmektedir. Daha sonrasında seçtiğiniz dil Türkçeyse küçük bir yüklemenin ardından oyun diliniz Türkçe olacaktır. Veya hangi dili seçtiyseniz o dil olacaktır.

Call of Duty Mobile Dil Tercih Problemi (HATASI)

Call of Duty Mobile Dil Değiştirme oyunun hack yemesinin ardından tüm oyuncularda İspanyolca oldu. Bir çok oyuncuda Çince veya farklı dillerde de olmaya başladı. Bunun için size sorunu nasıl atlatabileceğinizi anlatıyoruz. Bu problem yakın bir zamanda çözülecektir fakat şimdilik oyunu Türkçe hale getirebilmek için diğer adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Ayarlar işaretine basın
  • En sağdaki seçeneğin bir solunda bulunan Dil (IDIOMA) yazısına tıklayın ve dili Türkçe işaretleyin.

CoD Mobile Dil Değiştirmenin Yararları

CoD Mobile Dil Değiştirme oyunu daha iyi anlamanızı sağlamaktadır. Örneğin oyundaki görev sisteminde sizden istenilenleri doğru anlamazsanız yapamaz ve zorluk çekebilirsiniz. En iyi bildiğiniz dilde oynamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda Türkçe olarak yapılan özel seslendirmeler de buna dahil, küçük ipuçları başta olmak üzere oyuna gelen etkinlikleri de anlamanızı sağlayacak sizin ana diliniz olacaktır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın