e
sv

Call of Duty: Mobile Silah Rehberi

2127 Okunma — 15 Ekim 2019 11:28
Call of Duty: Mobile Silah Rehberi
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Call of Duty Mobile Silah Rehberi yazımızda oyun içerisinde yer alan her silahın özellikleri ve kısa açıklamasıyla tanıtıyor ve öğretiyoruz. CoD: Mobile Silahları ile ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan edinilen bilgileri sizlere aktaracağız. Aynı zamanda profesyonel oyuncuların silahlar hakkında yaptıkları yorumlarda içerisinde karışık şekilde bulunuyor olacak.

Oyun içerisinde bulunan silahlar sınıflara ayrılmış bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

CoD: Mobile Silahları

Call of Duty Mobile Silahları hakkında bilgi edinmeniz hangi haritada ve modda hangi silahı kullanacağınızı bilmenizi sağlar. Her haritada strateji değişmektedir silahlar hakkında bazı bilgileri öğrenerek maçlarda çok rahat bir şekilde rakiplerinizden üstün savaş becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

CoD: Mobile Silahları çeşitlilik bakımından diğer benzer oyunlara göre zengin olduğundan dolayı önemleri’de artmaktadır.

Saldırı Tüfekleri

Call of Duty Mobile: Saldırı Tüfekleri savaşlarda etkili vuruş ve seri hasarları ile rakiplerinizi darmadağın etmenizi sağlayacak. Bu silahlar ile ne kadar çok oynarsanız kendinizi o kadar fazla geliştirirsiniz. Mümkün olduğu kadar call of duty mobile oyununda yer alan silahları kavramak ve öğrenmek savaşlarda çok işinize yarayacak.

AK 47

Call of Duty: Mobile Silahları AK 47
Call of Duty: Mobile Silahları AK 47

Mermileri düşmana cehennem ateşi gibi yağacak kullanımı diğer çoğu silahtan kolay olan AK 47 saldırı tüfeğini kullanabilmek için 23 seviye olmanız gerekiyor. Geri tepmesi silaha olan hakimiyeti bozacak derecede fakat kullanımını öğrendikten sonra verdiği ağır hasarlar ile rakipleriniz karşınızda duramayacak.

M16

Call of Duty: Mobile Silahları m16
Call of Duty: Mobile Silahları m16

Silahı kullanabilmeniz için öncelikle 46 seviye olmanız gerekiyor. Ölüm maçlarında yeniden doğduğunuz zaman elinizde M16 bulunuyorsa daha hızlı hareket ettiğinizi fark edeceksiniz. Menzili benzer silahlara göre biraz düşük kalsa da hasarı oldukça fazla. Silahlardaki geri tepmeyi sevmiyorsanız bu silah işinizi görecek.

BK 57

Call of Duty: Mobile Silahları BK 57
Call of Duty: Mobile Silahları BK 57

Bir önceki tanıttığımız silah gibi BK 57’de sizlere seviye ödülü olarak gelecek. 115 seviyeye ulaştığınız zaman silahı kullanacaksınız. Hasarı biraz az olsa’da kullanımı çok keyifli.

Type 25

Call of Duty: Mobile Silahları Type 25
Call of Duty: Mobile Silahları Type 25

Silaha hakim olduğunuz zaman düşmanı kevgire çevirebilirsiniz. Genellikle yakın mesafelerde seri atışlarıyla tercih edilen bu silahın hasarı’da oldukça iyi.

M4

Call of Duty: Mobile Silahları M4
Call of Duty: Mobile Silahları M4

Oyuna başladığınız zaman elinize tutuşturulan bir silah olarak görülmeyecek bir yapıya sahip. Hasarı biraz az olabilir fakat kullanım kolaylığı ile düşmanlarınızı rahatlıkla öldürebilirsiniz. Silahı tam otomatik şekilde kullanmanızı öneriyorum seri mermiler her zaman seri düşman öldürür.

AK117

Call of Duty: Mobile Silahları AK117
Call of Duty: Mobile Silahları AK117

Bu silahı kesinlikle AK47 ile karşılaştırmayın. Hasarı her ne kadar az olsa’da mermi hızı ve hassasiyeti bu açığı kapatacak derecede iyi. Pek tercih etmediğim fakat seveninin azda olsa var olduğu ilginç silahlar arasında.

ASM 10

Call of Duty: Mobile Silahları asm 10
Call of Duty: Mobile Silahları asm 10

Bir silah yapalım ama AK47 gibi olsun denilerek yapılmış bir silaha benziyor. Geri tepme oranı birazcık daha az ama aynı zamanda hasarı ve menzili gibi önemli özellikleri’de az. Silaha sahip olabilmek için 138 seviye olmanız gerekiyor fakat güzel görüntüsüne aldanıp fazla bir beklentiye girmeyin.

LK24

Call of Duty: Mobile Silahları LK24
Call of Duty: Mobile Silahları LK24

Seviye 74’de açılıyor fakat özellikleri hemen hemen M16 ile aynı olduğundan dolayı bu silahı özellikle beklemeye değmez. Çünkü bu silah açılana kadar diğer silahı geliştireceğiniz için hemen hemen bir birlerine yakın konuma gelecektir.

Call of Duty Mobile Silahları rehberimiz’de saldırı tüfekleri yukarıdan aşağıya derecelendirme yapılarak sıralanmıştır.

Keskin Nişancı Tüfekleri

Her ne kadar oyundaki en yüksek hasarlara sahip silahlar olsalar’da biraz fazla yetenek, sabır ve strateji gerektirdiği için pek tercih edilmiyorlar. Call of Duty Mobile Silahları arasında en çok zevk verenler arasına girebilirler.

M21 EBR

Call of Duty: Mobile Silahları M21
Call of Duty: Mobile Silahları M21

Hasarı sınıfındaki diğer silahlardan biraz az olsa’da daha seri atışlar yapmanızı sağlayarak rakibin kaçmasını engellemenizi sağlıyor. Keskin nişancı tüfeklerine hakim bir oyuncu olmasanız bile bu silahı kullanarak çok eğleneceksiniz.

DL Q33

Call of Duty: Mobile Silahları DL Q33
Call of Duty: Mobile Silahları DL Q33

Call of Duty oyununu daha önce oynadıysanız bu silahın görüntüsünü ve sesini tanıyabilirsiniz. Silahın hasarı çok yüksek olsa’da rakibinizi vurmadığınız zaman ölme olasılığınız oldukça yüksek. Rakibin göğüs kafesine isabet ettirdiğiniz bir kurşun ile bir skora sahip olabilirsiniz. Silah hareket bakımından biraz hantal kalıyor bu durum canınızı sıkabilir.

Artic 50

Call of Duty: Mobile Silahları Artic 50
Call of Duty: Mobile Silahları Artic 50

Bu keskin nişancı tüfeğini kullanabilmek için öncelikle 67 seviye olmanız gerekiyor. Tam bir taktik silahı olarak kullanılabilecek özellikleri taşıyor. Q33 e göre daha hızlı hareket edebilir ve rakipleri avlayacak pozisyonlar yaratabilirsiniz. Hasarı biraz daha az olsa bile denemeye değecek bir silah.

XPR 50

Call of Duty: Mobile Silahları XPR 50
Call of Duty: Mobile Silahları XPR 50

88, seviyede açılan bu silah oyundaki en hızlı keskin nişancı tüfeklerinden bir tanesi. Hızlı bir silah olduğu için kullanışlı hasarı biraz az olsa’da rakipleri avlamak için çok etkili olacak.

Call of Duty Mobile Silahları rehberinde Keskin Nişancı Tüfekleri yukarıdan aşağıya derecelendirme yapılarak sıralanmıştır.

Hafif Makineli Tüfekler

Oyun içerisinde sürekli yer değiştiren bir oyun stiline sahipseniz bu silahlar tam size göre. Call of Duty Mobile Silahları arasında orta hafiflikleri ve orta menzilde açtıkları ağır yaralar ile nam salarak girmişlerdir.

UL 736

Call of Duty: Mobile Silahları UL 736
Call of Duty: Mobile Silahları UL 736

Menzili her ne kadar uzun olsa bile yüksek hasarını orta ve yakındaki düşmanlara rahatlıkla verebilirsiniz. Silah elinizdeyken karşınızdaki düşmanların oldukça canı sıkılacak.

S36

Uzak mesafedeki rakiplerinizi sadece izlerken yakın mesafedeki rakiplerinize açabileceğiniz seri ve yüksek hasarlar ile onlara kendinizi izletecek siniz. Böyle yüksek hasarlar tabi’ki geri tepme oranını da biraz arttırıyor.

RPD

Menzili biraz fazla ve hasarı yüksek fakat uzak mesafedeki rakiplere nokta atışı yapamayacağınız için biraz şansa kalıyor işiniz. Önünüz açık olan konumlarda yayım atışları ile rakipleri perişan edebilirsiniz.

M4LMG

Silah çok övülecek bir özellik taşımıyor fakat geri tepme oranı diğerlerine göre daha kontrol edilebilir olduğu için rahat kullanılabilir. Hasarı ve ağırlığı orta sınıf diyebiliriz. Yinede silahı siz deneyip kullanıp kullanmayacağınıza karar verin.

Call of Duty: Mobile Silah Rehberi Devam Edecek


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Mobile Silah Rehberi