Cam Tavanlar Kore Versiyonu Nedir?

Cam Tavanlar Kore Versiyonu Nedir?

Cam Tavanlar Kore Versiyonu olduğunu iddia eden ciddi söylentiler ortada dolaşmaya başladı. Bizde sizler için bu dizinin bir uyarlamamı olduğunu ve hangi kore dizisinden alıntılandığını araştırdık, sorularınızı yanıtladık. Show TV kanalında yayınlanmaya başlanan Cam Tavanlar isimli dizi oldukça ses getirmeyi başardı. Yazlık dizi olarak adlandırılan bu dizilerde tatlı aşklar ve çekişmeler yer alıyor. İzlerken içimizi ısıtacak samimiyeti bulabiliyoruz.

Ülkemizde yayınlanan ve oldukça iyi reyting almayı başaran her diziye bir yabancı dizi uyarlaması algısıyla yaklaşıyoruz. Bunun sebebi de geçmişten günümüze kadar tutan ve unutulmayan dizilerin çoğunun uyarlama olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda bu tür aşk, eğlence ve çekişmelerin olduğu dizi konularını oldukça iyi yazabilen Kore hep gündemimizde. Son zamanlarda ortaya atılan “Cam tavanlar Kore versiyonu var” iddiaları sonrasında insanlar gerçekten de bu dizinin orjinalinin ne olduğunu araştırmaya başladılar.

Cam Tavanlar Kore Versiyonu Var mı?

Cam Tavanlar dizisinin Kore versiyonu olduğunu iddia eden çok fazla insan var. Bu tür haberleri duyanlar da bu sözlerin doğru olduğunu düşünerek araştırmaya başlıyorlar. Bizde sizler için Show TV kanalında yayınlanan ve reytingleri oldukça iyi giden Cam Tavanlar isimli dizinini Kore’de hangi isimle ilk olarak yayınlandığını açıklayacağım. Ülkemizde yayınlanan ve sevilen çoğu dizi, film projelerinin Kore uyarlaması olması yeni çıkan diziler için de bu düşünceleri akla getiriyor.

Cam Tavanlar Kore Versiyonu Var mı?
Cam Tavanlar Kore Versiyonu Var mı?

Alt tabakadan yükselen bir kadın karakter ve üst tabakadan gelmiş burnu hava da bir erkeğin iş hayatındaki çekişmelerinin sonucu aşka bağlayan bir dizi. Yine bir taraf fakir ve zengin, yine iki taraf kötü bir tanışmayla başlıyor ve aşkla sonlanıyor. Aslında dizideki karakterlerin isimlerini, oyuncularını ve çevreyi değiştirince bir de ismini farklı koyduğumuzda alın size yeni bir dizi daha kafası bunda pek de yok. Drame ve AŞK türündeki Cam Tavanlar gibi bir dizinin Kore de nasıl olduğunu araştırdık fakat önce dizimizi iyi tanımak istiyoruz.

İlk Bölümün Açıklaması ve Dizinin Tanımını Kendi Ağızlarından Okuyalım; “Cam Tavanlar’ın 1. Bölümünde; Kadınların merdivenleri tek tek tırmandığı, erkeklerin ise asansörle dümdüz yukarı çıktığı bir dünyadayız. Bu dünyanın tam ortasında, azimli, çalışkan, güçlü bir kadın; Leyla… Dişiyle tırnağıyla kurduğu restoran zincirinin CEO’su… 
Erkekler dünyasında bir kadın olarak varlığını korumaya çalışan Leyla, restoranda ansızın patlak veren bir yangının sonuçlarıyla mücadele etmeye başlıyor fakat devasa bir problemin adım adım yaklaştığından henüz habersiz… 
Leyla ve başarılı bir yönetici olan Cem Kumcu’nun yollarının kesişmesi, ikili arasında kolay kolay sönmeyecek bir yangın başlatıyor. Alevler yükseldikçe mücadele, rekabet, çekişme ve aşk harlanacak; ikili kendilerini büyük bir savaşın içinde bulacak. Bakalım bu savaşın bir galibi olacak mı?”

Cam Tavanlar Dizisinin Kore versiyonu bulunmamaktadır. Dizi tamamen yerli senaristlerce yazılmış ve herhangi bir uyarlama içermez.

Tabi ki her dizi de olduğu gibi herhangi bir Kore dizisiyle de bazı şeylerini birleştirebilirsiniz. Fakat bu günümüzdeki yerli, yabancı her yapımda olağan şeylerdir. Konuyla ilgili araştırmalarımız devam edecek. Sormak istediğiniz sorularınızı ve dizi hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

20
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.