Çamoluk Otomotiv Olayı ne? (Perde Arkası)

 Çamoluk Otomotiv Olayı ne? (Perde Arkası)
Okunuyor Çamoluk Otomotiv Olayı ne? (Perde Arkası)

Merhaba arkadaşlar, Çamoluk Otomotiv Olayı ile ilgili hakkında yapılan bir çok farklı dedikodu ve söylentilerin olmasından dolayı tüm olayı ele aldığımız bu içeriği hazırladık. Başlangıcından tırmanış noktasına kadar, Çamoluk Otomotiv ile ilgili tüm olayların nasıl başladığına ve nasıl buralara kadar geldiğini öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda haberlere konu olmayan ayrıntıları ve yükselişe istenmeden sebep olan unsurları da göstereceğiz. İçeriğimizde yapılan bu yorumlar günler ilerledikçe gelişecek hakkındaki diğer olaylarla birlikte güncellenmeye devam edilecektir.

Çamoluk Otomotiv ile ilgili sosyal medya platformların sürekli edit videolar ve görseller paylaşılıyor. Aynı zamanda alakası olmayan video ve görsellerin yorumlarında da yine bu otomotiv şirketiyle ilgili yorumlar yapıldığını ve yüksek etkileşim aldığını görebilirsiniz. Her ne kadar olay basit bir şekilde yanlış telaffuz sonucu doğmuş olsa da, ülkemizde çığ gibi büyüyen bir etki yaratan Çamoluk Otomativ Olayını bir de bizim gözümüzle görmek isteyebilirsiniz.

Çamoluk Otomotiv Olayı ne?

Türkiye’yi derinden sarsan ve yaralarının uzun süre sarılmaya devam edileceği deprem ile sarsılmıştık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve yaralılar binlere ulaşırken bir de yağmacı veya hırsızlık gibi olayların da olması halkta tepkilere yol açıyordu. Böylesine zorlu bir süreçten geçerken tüm halkımızın tek bir yürek olması dünyada eşi benzeri görülmemiş bir vatanımızın olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.

Çamoluk Otomotiv Olayı ne? (Perde Arkası)
Çamoluk Otomotiv Olayı ne? (Perde Arkası)

Türkiye Tek Yürek Ortak Yayın adı altında ülkemizde ve dünyada birçok televizyon kanalında aynı anda canlı olarak yayınlanan program aynı zamanda yüzlerce radyonun da yine canlı yayınladığı bir organizasyon oldu. Türkiye Tek Yürek programının amacı deprem bölgemize ve etkilenen herkese yardım olması amacıyla yardım bağışının toplandığı bir programdı.

Herkes büyük, küçük demeden elinden geldiğince bağış yaparak, yaraların sarılmasına bir katkıda bulunmak istediler. Çamoluk Otomotiv olayı da tam olarak burada başlamış oldu.

Olay Nasıl Başladı?

Türkiye Tek Yürek Ortak Yayın programında televizyonda yazan numaraları arayarak o anda arka planda olan sanatçılarımızla iletişim kuruyor ve bağışlarımızı onlara oradan aktarabiliyorduk. Çamoluk Otomotiv’de Türkiye’mizin yaralarını sarma konusunda bir payı olması adına numarayı aradı ve bağış miktarını söyledi.

Bağışı söylediği zaman anlık olarak bunu duyan sanatçımız, yayını sunan ekibe bu durumu aktardı. Ve herkesi anlık etkileyecek o sözler söylendi. “Çamoluk Otomotiv 50 Milyar TL Bağışta Bulundu”.

Daha sonrasında toplanan toplam para miktarına 50 Milyar TL eklenmedi, insanlar bu durumun neden olduğunu merak ederken programın ilerleyen dakikalarında “50 Milyar TL” değil “50 Milyon TL” olduğu yönünde bir bilgi verildi.

Aslında Çamoluk Otomotiv tamamen iyi niyet ve yardım amacıyla yaptığı bu adımda bir anda gündem olmuştu. Şahsi telefonuna dakika da yüzlerce arama, mesaj ve bildirim gelmeye başladı. Bu konu da bir açıklama yaparak durumun öyle olmadığını söyledi.

Olay Nasıl İlerliyor?

50 Milyar olarak duyurulan, 50 Milyon olarak düzeltilen bağış miktarı aslında 50 Bin TL olduğunu ertesi gün öğrenmiş olduk. Daha sonrasında Çamoluk Otomotiv bağış miktarını “100 Bin TL” olarak yükselttiğini de duyurdu.

Nadirde olsa insanlar bu durumun reklam amacıyla yapıldığı görüşünü de dile getiriyorlar. Lakin tüm bu reklam düşüncelerine katılmıyoruz. Aynı zamanda Çamoluk Otomotiv tarafından yapılan açıklamaları da gördüğümüz zaman tamamen temiz kalpli bu insanların böylesine reklam amacıyla bir şey yapmayacaklarını da anlayabilirsiniz.

Türk Parasından 6 sıfırın atılması ile birlikte para miktarlarının da söyleniş biçimleri değişmişti. Lakin her ne kadar değişmiş olsa da bu para biriminin söylemine alışan halkımız hala eski şekilde telaffuz etmeye devam ediyor. Yayını izlerken Annem dahi kaç trilyon toplandı şeklinde sorular soruyordu. Daha iyi anlamak adına aşağıdaki listeye bir bakabilirsiniz.

  • Eski 1 Milyon YTL (Yeni 1 TL)
  • Eski 1 Milyar YTL (Yeni 1.000 TL)

Yeni Çamoluk Otomotiv Edit Videoları

Yeni Çamoluk Otomotiv Olayı ve daha fazlasını sizlere sunmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın