Bilim İnsanı: Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı

 Bilim İnsanı: Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı
Okunuyor Bilim İnsanı: Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı

Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı, Bilim dalında aldığı ödüller sonrasında en çok merak edilen sosyal medya hesapları arasına girdi. Ülkemizin gururu olan bilim insanına olan merakın artmasından dolayı resmi hesabını bulamayanlar için paylaşıyoruz. Canan Dağdeviren özellikle son ödülüyle ilgili detayları sosyal medya hesabı İnstagram üzerinden duyurulduktan sonra hesabı ayrıca takip edilip konuşulmaya başlandı. Dünya üzerinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması ülkemizde de en aktif kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Herkesin burada bir profil açması ve aktif olarak kullanması, hakkında haberler yapılan ve merak edilen isimlerin de bu uygulamada takip edilmesini sağlıyor.

Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı

Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı bulunmaktadır, fakat bu resmi hesabını bulamayanlar hakkında açılan fan hesapları veya aynı kullanıcı adına sahip farklı hesapları gerçek hesap sanabiliyorlar. Eğer Değerli bilim insanımız canan dağdeviren’e ait İnstagram hesabını bulmadıysanız aşağıdaki bağlantı işinize yarayacaktır. Şuanda MIT Üniversitesinde görev yapan Dr. Dağdeviren ALS hastalarının konuşmasını sağlayan bir cihaz geliştirerek yine gündem olmuştu. Tüm bu yaptıkları yalnızca ülkemizde değil aynı zamanda Bilim dünyasında da adını duyurdu.

Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı
Canan Dağdeviren İnstagram Hesabı

Şuanda haberleri yapılan ve İnsanların İnstagram hesabını merak etmesini sağlayan 2021 Ulusal Bilim Vakfı Fakültesi Erken Kariyer Geliştirme Programı(KARİYER) ödülünü ve 3 M Tenürsüz Fakülte Ödülü almasıdır.  25 makalesi, 4 patenti ve 30’un üstünde ulusal ve uluslararası ödülü ile ülkemizdeki en değerli bilim insanlarından bir tanesidir. Böylesine bir ismi takip etmekten şeref duyuyoruz. Yaptıkları ve yapacaklarını takip etmeye devam edeceğiz, sizde yakından takip etmek ve incelemek istiyorsanız Canan Dağdeviren İnstagram adresini yukarıdan bulabilirsiniz.

Canan Dağdevirenin Aldığı Ödüller;

  • Forbes dergisinin ‘30 yaşından küçük 30 bilim insanı’ listesine girdi.
  • Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine (Junior Fellow of Harvard) seçildi.
  • MIT Technology Review’un her yıl derlediği 35 Yaş Altı Mucitler listesinde yer aldı.
  • İllinois İnovasyon Ödülü (Illinois Innovation Prize) kazandı.
  • 2021 Ulusal Bilim Vakfı Fakültesi Erken Kariyer Geliştirme Programı(KARİYER) ödülü
  • 3 M Tenürsüz Fakülte Ödülü
  • 25 makalesi, 4 patenti ve 30’un üstünde ulusal ve uluslararası ödülü


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın