Çeviri Yapılırken Hata Oluştu Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu. Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız. İsimli hata mesajının ne anlama geldiğini ve nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz. Tarayıcı üzerinde Türkçe, İngilizce ve diğer farklı dillere çeviri işlemi uygularken bazı şeylerin ters gitmesi üzerine bu hata ile karşılaşıyor. Fakat bazen hiç bir sıkıntı yokken gördüğümüz Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız şeklindeki hata işimize engel olabiliyor.

Kullanıcıların bizlere bildirdiği ve çok sık karşılaşılan bir sorun olduğu için hatanın çözümünü yazmak yerine bu konuyla ilgili geniş bir rehber hazırlamayı tercih ediyoruz. Arama motorunda karşılaşılan bu hatanın çözümü arandığı zaman Google çeviri işlemi sanarak yazılan hatayı İngilizceye çeviriyor ve “An Error Occurred While Performing. Click the Dial Now Button again” sonucunu çıkartıyor.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız
Çeviri Yapılırken Hata Oluştu Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız

Bu rehberimiz de sizlere yalnızca Çeviri Yapılırken Hata Oluştu Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız şeklinde alınan hatadan değil aynı zamanda bugün arama motoru veya uygulamalar üzerinde kullandığımız makine çevirileri hakkında’da bilgi vereceğiz.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Hatası

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız hatası, 2020 yılında çeviri yapan bir çok İnternet sitesinde görülebilen klasikleşmiş bir hata türüdür. Çeviri yapmak isteyen kullanıcı yazdığı kelime veya cümleyi bir dilden farklı bir dile çevirirken sistemin cümleleri anlayamadığı zamanlarda ortaya çıkar.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Hatası
Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Hatası

Aşağıda karşılaşılan bu hata ile ilgili bir çözüm önerisinde bulunuyor ve sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatıyoruz. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları yorum olarak bizlere iletin. Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız sorunu ile ilgili araştırmalarımız devam edecek. Son gelişmeleri güncel olarak buradan paylaşacağız.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Çözümü İçin Öneri;

Eğer bu hata mesajıyla karşılaşıyorsanız çevirmek istediğiniz kelime veya cümleyi daha anlaşılır hale getirin veya farklı bir çeviri aracı kullanın.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Çözümü
Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız Çözümü

Eğer hala bu tür hatalarla karşılaşıyorsanız çevirmek istediğiniz yazıyı ve hangi dile çevrilmesi gerektiğini yorum olarak yazabilirsiniz. Sizler için ücretsiz olarak profesyonel bir şekilde çeviri işlemi yapabiliriz. Bu işlem yalnızca bu konumuz için ve size yardımcı olmak için sunduğumuz bir hizmettir.

Bugünlerde Hayatımızı Kolaylaştıran Makine Çevirisi Nedir?

Makine çevirisi veya robot çeviri, bilgisayar destekli çeviri kullanılarak bir içeriği başka bir dile çevirme yazılımı arayıcığıyla kullanılan çevirilere denir.

Temel düzeyde kullanılan robot çeviri, bir dildeki kelimelerin başka bir dildeki basit yerine koyulmasını gerçekleştirir, ancak tek başına bu genellikle bir metnin iyi bir çevirisini üretemez çünkü tüm deyimlerin ve hedef dildeki en yakın eşlerinin tanınması gereklidir.

Makine Çevirisi Nedir?
Makine Çevirisi Nedir?

Yapılan güncellemeler ve sinirsel teknolojinin makine çevirisine entegre edilmesi ile birlikte makine çevirisi kalitesi yükselmiştir.

En İyi 3 Çeviri Sitesi

Çeviri yapmak için arama motorunda site veya uygulama mağazasında uygulama aradığımız zaman karşımıza binlerce farklı sonuç çıkıyor. Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız gibi sorunlardan sıkıldıysanız veya yanlış çevirilerle karşılaşmak istemiyorsanız aşağıda önerdiğimiz en iyi 3 çeviri sitesini kullanabilirsiniz.

1 – Google Translate

Google Translate
Google Translate

Google Çeviri web sitesine girdiğimizde karşımıza ilk önce Türkçe İngilizce çevirisi veya son çevirmiş olduğunuz diller menüsü çıkar. Metin bölümüne Türkçe kelimeyi yazdığımızda Tercüme et düğmesine basmadan alt kısımda hangi dile çevrileceği yazıyorsa o dile kendiliğinden çeviri yapmaya başlar.

Şu anda Google çeviri tam 54 dilde birbirlerine karşılıklı olarak çeviri yapmakta ve bu yabancı dil çeviri hizmeti; kelime, cümle, (metin uzunluğu çok büyük de olsa çeviri girilen metni kesinlikle çevirecektir) herhangi bir dilde hazırlanmış olan web sayfasını gezinti yapabilecek şekilde istenilen dile çevirmektedir. Ayrıca çoğu dilde çevirilerde sesli okunuş hizmeti bulunmaktadır.

2 – Microsoft Tercüman,

Microsoft Tercüman
Microsoft Tercüman

Microsoft Tercüman (İngilizce: Microsoft Translator), Microsoft tarafından sağlanan çok dilli bir makine çeviri bulut hizmetidir. Microsoft Translator API-si, birden fazla tüketici, geliştirici ve kurumsal ürüne entegre edilmiştir; Bing, Microsoft Office, SharePoint, Skype for Business (önceki ismi Microsoft Lync), Yammer, Skype Translator, Visual Studio, Internet Explorer, Windows Phone, iPhone ve Apple Watch ve Android telefonu ve Android Wear için Microsoft Tercüman uygulamaları.

Microsoft Translator ayrıca işletmeler için bir hizmet olarak bir bulut API’sı aracılığıyla metin ve konuşma çevirisi de sunmaktadır. Metin çeviri hizmeti, ayda iki milyon karakteri destekleyen ücretsiz bir seviyeden ayda milyarlarca karakteri destekleyen ücretli katmanlara kadar değişir. Mart 2016’da yayınlanan konuşma çeviri API’sı, ses akışının süresine dayalı olarak sunuluyor ve ayda 2 saatlik ücretsiz bir seviyeden ayda 100 saate kadar ücretli katmanlara kadar aralıklarla sunuluyor.

Hizmet, Mart 2017 itibarıyla 60 dilde sistemi destekliyor. Şu anda Windows Masaüstü için Skype Translator ve Skype’ni, ayrıca iOS ve Android için Microsoft Çevirmen Uygulamalarını destekleyen 9 konuşma çeviri sistemini de destekliyor.

3 – Yandex.Çeviri

Yandex.Çeviri
Yandex.Çeviri

Yandex.Çeviri, Yandex tarafından sağlanan amacı metin ve web sayfaları diğer dillere çevirmek olan bir web hizmetidir.

Sistem milyonlarca çevrilmiş metnin analizine göre sözlüğünü oluşturur. Metni çevirmek için bilgisayar ilk olarak veri tabanı kelimeleri ile karşılaştırma yapar. Sonrasında ise bilgisayar metni temel dil modelleri ile karşılaştırır ve metnin anlatımını metnin bağlamında belirlemeye çalışır.

Çeviricinin Yandex.Browser’da kurulduğundan tarayıcı otomatik olarak desteklenen dilde çeviri yapmayı teklif eder.

Çeviri Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler:

İnternet sitesi veya bir uygulama üzerinde çeviri yapmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunuyor. Eğer yapmanız gerektiğiniz çeviriyi önemli veya resmi bir alanda kullanacaksınız aşağıda dikkatinizi çektiğimiz konular çok önemli olacak.

Çeviri Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler:
Çeviri Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Elinizdeki Metnin Hangi Dilde Olduğunu Kendisi Anlasın

Bir çeviri sitesine girdiniz ve elinizdeki metnin dilini işaretlemeden önce algoritmanın o dili algılamasına müsaade edin. Eğer yazdığınız dili anlamadıysa veya yanlış anladıysa çeviri için yeterli olmayacaktır.

Ne Kadar Fazla Dil O Kadar İyi Çeviri

Nasıl olsa metnimizin yazılı olduğu dil ve çevirmek istediğimiz dilin olması yeterli olur gibi düşünmeyin. Her dilde farklı dillerden gelen farklı kelimeler bulunabiliyor. Bu kelimeler cümlenin genel yapısını çok büyük etkileyebilir. Bunun için ne kadar fazla dil o kadar iyi çeviri demektir.

Çeviriyi Sesli Okusun, Okusun ki Doğru Anladığından Emin Olalım

Artık günümüzdeki çeviri sistemleri çok gelişti, hem çevirmek için yazdığımız metni hemde çevrilen metni sesli olarak okuma özellikleri bulunuyor. Muhakkak her 2 dilde’de sesli çeviriyi kullanın ve doğru olduğundan emin olun.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız. Gibi Hatalardan Korkun

Evet aslında konumuzu oluşturduğumuz Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız hatası korkulacak bir hatadır. Çeviri sisteminin dili algılayamamasından kaynaklı oluşan hatalar sonrasında metnin yanlış tercüme edilmesine sebep olabilir.

Çeviri Yapılırken Hata Oluştu, Tekrar Hemen Çevir Butonuna Tıklayınız konusuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

34
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.